Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#46 2010-09-24 11:36:42

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: ceny

Na moich planach pan architekt tak naniósł jedno z gniazdek elektrycznych, że było po środku drzwi wejściowych do pokoju (za cholerę nie wiem jak on to zrobił????, może pomyłka;)) a ściany przesunął tak, że jednych drzwi nie mógłbym otworzyć, bo blokowały te obok.

Offline

 

#47 2010-09-24 12:03:39

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

Dlatego jestem zdania, żeby zrobili co mają zrobić zgodnie ze standardem. Trzeba zrozumieć system. A system wygląda tak: płacimy deweloperowi za zmianę, deweloper pożera gro tej kasy, cześć daje generalnemu wykonawcy, generalny pożera pozostałą - małą część, daje podwykonawcy wskazówki i nowy projekt z naniesionymi poprawkami, który notabene jest STRAASZNIE upierdliwy, bo oni to robią w ramach ceny, a muszą robić coś niestandardowo, dlatego strasznie się przy tym pocą, klną i ogólnie robią fuszere....
W dodatku, gdy generalny coś nie dorobi w projekcie, to oni na pewno się go nie dopytają i zrobią jak im jest łatwiej....
Tak sprawa wygląda przynajmniej u mojej koleżanki. (Triton park)

Offline

 

#48 2010-09-24 12:50:54

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: ceny

Myślę, że nie jest tak źle a niedoróbki mogą wystąpić nawet przy standardowym wykonaniu lokalu. Moim zdaniem wszystko zależy od ceny jaką sobie zażyczy ZZ. Ja planuję przeniesienie jednego kaloryfera, dobudowę dwóch małych kawałków ściany, rezygnacja z innego kawałka i sporo zmian związanych z elektryką. Wycenili to na 2600. Wg mojego rozeznania wykonując to samo po odbiorze, zapłaciłbym mniej ale dochodzą do tego jeszcze koszty wywozu gruzu, tynkowania ścian w miejscach gdzie mają być zmienione gniazdka, włączniki, itp. Tak więc w sumie wcale nie musi to być taniej niż to co oferuje ZZ, a powinno zaoszczędzić mi trochę czasu. Ale prawdą jest, że ZZ wydaje się robić wszystko, żeby zniechęcić do wprowadzania zmian.

Offline

 

#49 2010-09-24 13:28:46

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: ceny

Dlatego wszystko zależy od ceny. Jeżeli ZZ podszedłby sensownie do sprawy i dał cenę rynkową a nie z KOSMOSU, to też wolałbym to wszystko zrobić w czasie budowy i potem nie paprać się po. Wprowadzam się i już mam. Bajka. Ale najbardziej wkurzyło mnie samo podejście do sprawy albo akceptujesz naszą cenę i my ci to zrobimy a jak nie to spadaj.

Offline

 

#50 2010-09-24 14:18:56

batman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-23
Posty: 2
Punktów :   

Re: ceny

Po Waszych wypowiedziach coraz bardziej sklaniam sie w strone zrobienia zmian na wlasna rękę.  Czekam obecnie na wycene od niezaleznego wykonawcy. Dam znac jaka będzię róźnica w cenie - mysle ze to cenna informacja dla wszystkich zainteresowanych.

Offline

 

#51 2010-09-24 15:17:10

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

A ja to poza tym , to muszę tam wejść ze swoim projektantem wnętrz, żeby cokolwiek zrobić...., więc dla mnie zmiany deweloperskie to zbędny wydatek....

Offline

 

#52 2010-09-24 15:45:41

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: ceny

Tylko, że każdy projektant wnętrz powie Ci, że najlepiej jest wszystko zaplanować przed postawieniem ścianek działowych i instalacji. Ponieważ oprócz rozkładu mieszkania musi zaplanować oświetlenie, gdzie będzie stał sprzęt rtv i agd, lampy, itd (kontakty, kablówka, itd). To samo tyczy się łazienki (jakie oświetlenie, gdzie będzie wanna, sedes, itd.). Bo potem albo decydujesz się na wiele zmian albo jesteś ograniczony np. instalacją elektryczną. No chyba, że nie wiesz jeszcze jak ma wyglądać (przynajmniej w zarysie) Twoje mieszkanie, to wtedy faktycznie lepiej wstrzymać się ze zmianami.

Offline

 

#53 2010-09-24 17:53:25

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

No właśnie ... nie wiem.
Ja akurat mam taką sytuację, że mi kuzyn wszelkie roboty zrobi za free. Mój wydatek to: moja praca jako pomoc, kupno kilku cegieł, jakiś tam klej, trochę cementu, trochę ewentualnie kabla elektrycznego i skrętka komputerowa. Poza tym będę drążył dziury pod kable do nagłośnienia, w niektórych miejscach pod sam górny róg. Poza tym będę miał takie dosyć nietypowe drzwi przesuwne, gdzie muszą mieć specjalne miejsce w specjalnym pustaku, gdzie nie mi deweloper na 100% za to co chce stworzyć, krzyknie biliony dolarów. Do tego dojdą jeszcze inne gadżety, wymagające myślenia i precyzji.
Ogólnie, to wolę to sam zrobić.

Offline

 

#54 2010-09-24 18:33:53

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ceny

ja to będę kombinował, jak już wejdę do tego mieszkania i zobaczę jak to wygląda w realu, bo patrząc na te plany, to nie mam pojęcia, gdzie chcę mieć gniazdka i lampki.. ścian raczej nie będę burzyć, bo w sumie podoba mi się to rozwiązanie z częściowym zamknięciem aneksu kuchennego. resztę wykombinuję na gotowym

Offline

 

#55 2010-09-27 11:14:58

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ceny

Najważniejsze to nie dać się nabić w butelkę :-) Każda sytuacja ma swoje "+" i "-" dlatego trzeba wyjść z założenia, że będzie dobrze, cokolwiek zrobimy :-)

Offline

 

#56 2010-09-27 12:31:30

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: ceny

widze, że jakaś burzą się rozpętała nie potrzebnie ....

moi drodzy: nikt nikogo nie przymusza do robienia zmian przez ZZ, każdy niech robi jak chce. Ja nie narzekam za wycene moich poprawek... i dlatego korzystam z ich uslug, a raczej UNibep'u
nie ma co dyskutować jak one będa zrobione (czy dobrze czy źle) ponieważ budynke dopiero jest w trakcie budowy o będziemy się martwić przy odbiorze mieszkań.
Podejrzewam, że jesli zrobią krzywo ściany to większości a nie tym co robili zmiany:)

Pozdrawiam:)

Offline

 

#57 2010-09-27 12:55:22

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

Dla pocieszenia powiem, że podobno Unibep to jedna z najsolidniejszych firm.

Offline

 

#58 2010-09-28 08:41:30

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: ceny

też tak słyszałam, ze Unibep to porzadna firma:)

Offline

 

#59 2011-09-13 08:42:58

megwaw

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 11
Punktów :   

Re: ceny

Witam. Zamierzałam byc mieszkańcem ZZ ale...wczoraj za parterowe mieszkanie przy wejściu do klatki krzykneli mi 7911 zł za m2( w II etapie) . Lokalizacja mieszkania przy klatce do mordęga i taka cena...Ceny rosna zamiast maleć. Czy Wy kupiliście mieszkania po takich cenach jak są napisane na pierwszej stronie tematu? Teraźniejsze ceny to kosmos...na pierwszym pietrze juz chca 8500 za m2...masakra!

Offline

 

#60 2011-09-13 09:03:44

leszak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 39
Punktów :   

Re: ceny

U mnie się mniej więcej zgadza

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Weekend SPA w Ciechocinku poxilina wrocław