Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#31 2010-09-20 17:04:32

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

A to notariusz jest potrzebny przy zmianie ścianek ?

Offline

 

#32 2010-09-20 19:37:33

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: ceny

Jeżeli masz podpisaną umowę w formie aktu notarialnego to i aneks musi mieć taką samą formę.

Offline

 

#33 2010-09-21 12:25:25

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ceny

My zapłaciliśmy ok. 800 PLN

Offline

 

#34 2010-09-21 12:46:39

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: ceny

Dzięki za informację.

Offline

 

#35 2010-09-21 18:13:39

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

A jak to jest ze zmianą wszystkiego już po odbiorze kluczy , we własnym zakresie ? Czy ja muszę gdziekolwiek to zgłaszać ?

Offline

 

#36 2010-09-21 21:26:18

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: ceny

Tak. U Głównego Architekta m.st. Warszawy:)

Jeżeli nie będziesz przestawiał, burzył ścian głównych, to możesz przestawiać ścianki działowe, podciągać kanalizację jak chcesz.

Ostatnio edytowany przez Bubal (2010-09-21 21:27:38)

Offline

 

#37 2010-09-21 23:48:27

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

Offline

 

#38 2010-09-22 07:41:15

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ceny

Co ma niewątpliwą zaletę - jest dużo taniej

Offline

 

#39 2010-09-22 12:01:26

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

Dlatego ja robię zmiany po odbiorze kluczy. Moja koleżanka w innej inwestycji zgłosiła swoje poprawki i ona i większość ludzi którzy zrobili poprawki, nie mają ich zrobionych poprawnie.... Wolę sam to zrobić. Taniej, sprawniej i  konkretniej , bez zbędnych formalności...

Offline

 

#40 2010-09-22 17:18:52

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: ceny

KL13 napisał:

Dlatego ja robię zmiany po odbiorze kluczy. .... Wolę sam to zrobić. Taniej, sprawniej i  konkretniej , bez zbędnych formalności...

Proponowałbym w takim razie całkowicie zrezygnować z wszelkich ścianek działowych - będzie jeszcze taniej, bo inwestor powinien odliczyć Ci zarówno koszt materiałów jak i robocizny, a w przypadku wyburzania płacisz za wyburzenie, wywiezienie gruzu i postawienie nowych ścianek . Z tym budowaniem nowych ścianek, wbrew pozorom, to nie taka prosta sprawa. Po pierwsze ścianka powinna być związana ze stropem (podłogą) a nie z wylewką czyli trzeba będzie skuwać wylewkę i usuwać część styropianu - za to też będziesz płacił. Po drugie nie wiadomo, czy w trakcie takiej "operacji" nie natrafisz na rury z wodą lub CO, dlatego proponowałbym pobrać od architekta plan rozmieszczenia instalacji wodnej i CO.
Reasumując - nie wiem, czy "skórka warta wyprawki", bo może okazać się, że jednak oszczędności są bliskie zera. Ale życzę powodzenia.

Offline

 

#41 2010-09-22 18:49:16

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

Ja mam naprawdę "kosmetyczne" zmiany. Ot dorobienie tam i ówdzie kawałka ścianki

Offline

 

#42 2010-09-24 00:13:59

batman

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-23
Posty: 2
Punktów :   

Re: ceny

Witam Przyszlych Mieszkancow Zielonego Zoliborza;)

ja rowniez chce wprowadzic zmiany w mieszkaniu - przesunac sciany, zrobic dodatkowe gniazdka el. oraz podlaczenie do prysznica. Deweloper wycenil te zmiany w sumie na ok 8 tys. Na prosbe o wyszczegolnienie kosztow wykonanych prac  zwlekal z odpowiedzia, po czym po kilku dniach powiedzial ze takiego kosztorysu nie otrzymam. Zmiany chcę wprowadzic, ale tez chce wiedziec za co place. Wowczas moge zdecydowac, ktore ze zmian warto zlecic gl. wykonawcy, a ktore zrobic we wlasnym zakresie. Deweloper w ogole nie wychodzi naprzeciw klientowi, mowiac "bierze to Pan/Pani za tyle albo w ogole". W jaki sposob Wy Moi Drodzy podeszliscie do sprawy jesli koszt zmian wydawal sie Wam znacznie za wysoki?

Dodatkowo mam pytanie czy ktos zrezygnowal z wybudowania jakiejs sciany?  Mysle, ze w druga strone tez to powinno dzialac - koszt metrazu niewybudowanych scian powinien byc odjety. Moga wyjsc spore oszczednosci, jesli tak duzo kosztuje u Nich metr sciany;)
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez batman (2010-09-24 00:15:47)

Offline

 

#43 2010-09-24 08:02:53

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: ceny

Strasznie dużo Ci wycenił. Wcześniej już pisałam ile zrobiliśmy (ale znacznie więcej) i zapłaciliśmy 4900 brutto + notariusz 800. Gdybyśmy nie przenosili kuchni do innego pomieszczenia, to powiem szczerze, że nie skorzystałabym z usług ZZ i Gen.Wyk. Z mojej rozmowy z Dyrektorem wynika, że taki mieli business plan - sprzedać za niższą cenę, żeby szybko znaleźć chętnych do kupna, a za wszystkie zmiany pobierać opłaty (swoją drogą niemałe). Z tego, co wiem to mniejsi developerzy nic nie biorą za zmiany jeżeli są one robione na etapie budowy (chyba, że muszą coś dołożyć np. ściankę). Ale trudno coś za coś, w końcu ZZ ma lepszą lokalizację niż np. Ursus :-)

Offline

 

#44 2010-09-24 08:54:21

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: ceny

Tunia napisał:

Ale trudno coś za coś, w końcu ZZ ma lepszą lokalizację niż np. Ursus :-)

To nie jest wytłumaczenie dla dewelopera, ponieważ lokalizacja w tym przypadku nie ma żadnego wpływu. Podanie jednostkowej ceny za co mam zapłacić wynika raczej z wiedzy i dobrych chęci lub ich braku i ignorancji klienta.

Miałem podobną sytuację. ZZ wycenił sobie zmiany (przesunięcie ściany o ok. 1 metr plus ok. 10 gniazdek extra) na 12 000 PLN. Po korespondencji z architektem, z której tak naprawdę nic nie wynikało, poprosiłem o rozbicie kosztów, ponieważ chciałem wiedzieć za co płacę i z czego mogę ewentualnie zrezygnować, aby zejść z ceny. Okazało się, że jest to...niemożliwe. Jak chcę rozmawiać o zmianach, to muszę dopłacić kolejne ileś tam PLN. Paranoja!!!!

Wiem, że "jeleń" zawsze się znajdzie i zapłaci za wszystko, ale wydaje mi się, że w roku 2010 poziom świadomości podniósł się trochę i prośba o cennik usług nie jest czymś nadzwyczajnym a po prostu normalnym.

Dla mnie osobiście jest to jeszcze o tyle śmieszne, że koleżanka jest architektem, pracuje u dużego dewelopera i tam nie ma z tym żadnego problemu (podanie cennika). No może dlatego, że kiedyś klienci zaskarżyli ich do UOKIK-u, wpłacili trochę setek tysięcy do budżetu państwa i problem zniknął:)

Pytałem się też majstra na budowie ile kosztują zmiany, o które prosiłem i czy to jest tyle warte co zaproponował ZZ. Człowiek zabił mnie śmiechem i zaproponował żeby zrobić to samo w przypadku dewelopera. Co i niezwłocznie uczyniłem.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Bubal (2010-09-24 09:08:52)

Offline

 

#45 2010-09-24 10:31:03

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: ceny

Dlatego zrzućmy się na kontener i zróbmy to sobie sami. Taka moja rada. Taniej, szybciej i bezpieczniej.
Moja koleżanka w innej inwestycji też naniosła zmiany... Deweloper pobrał kasę iiii przy odbiorze wyszły niedociągnięcia i jej to poprawiają ...no i czeka, no i się nie może wprowadzić. Inni którzy zamówili zmiany mieli to samo, czyli pomyłki, mimo, że wszystko było naniesione w projekcie. A błędy to np. miejsce na lampę w łazience zostało wyprowadzone nad sedesem, zamiast po środku łazienki (miała przesuwaną ścianę od łązienki). Gniazdo TV zainstalowane po drugiej stronie pokoju (gdzie nie ma stać TV). Ścianka maiła być odpowiednio wyprofilowana w kształcie łuku. Została wygięta za mało, więc jej się drzwi przesuwne nie zmieszczą. Gniazdko w małym pokoju na wysokości kolan (jak w hotelu) itd. itp.
Także ona żałuje, bo zapłaciła (przepłaciła) kupę forsy, a do tego musi teraz czekać.... i zgodziła się na to wyprowadzenie kabli nad sedesem , mówiąc ...a niech tak już będzie , bo będę czekać wieki...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs praca dla kierowców uber warszawa