Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#76 2011-09-15 17:44:24

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: ceny

Jeśli np. chciałabyś mieć ścianki działowe kartonowo-gipsowe, jeśli zamiast garażu chciałabyś mieć basen, jeśli chciałabyś po większych ulewach mieć prysznic zamiast windy, jeśli chciałabyś mieć nieusuwane usterki to polecam. Zresztą kłopoty Robyga są ogólnie znane nie tylko na Rydygiera ale również na innych osiedlach budowanych w Warszawie i nie tylko - wystarczy pogooglować.

Offline

 

#77 2011-09-16 08:14:20

megwaw

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 11
Punktów :   

Re: ceny

Aha. Odpowiedz moja brzmi - nie chciałabym Weszłam tez na forum City Apartaments szczerze mówiąć nie przezcytałam tam nic takiego ale może przegapiłam. Przeciez w umowie jasno jest napisane z czego ma być ściana działowa. Trudno mi w to uwierzyć.

Offline

 

#78 2011-09-16 10:45:23

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: ceny

megwaw napisał:

Aha. Odpowiedz moja brzmi - nie chciałabym Weszłam tez na forum City Apartaments szczerze mówiąć nie przezcytałam tam nic takiego ale może przegapiłam. Przeciez w umowie jasno jest napisane z czego ma być ściana działowa. Trudno mi w to uwierzyć.

Swego czasu było naprawde sporo o tym. Na Twoje nieszczescie wiekszosc z bardziej pikantnych materialow juz zniknela, min. moj faworyt --> http://www.youtube.com/watch?v=YrRhnBF-eWc (grzyb w mieszkaniu, odchodzaca z powodu wilgoci podloga, itd.). Poza tym wystarczy poszukac na tym forum po słowach kluczowych "Robyg" lub "City Apartments", np.

http://www.zielonyzoliborz.pun.pl/viewtopic.php?id=47 (wiad #6)

Kilka osob z tego forum ma znajomych mieszkajacych w City Apart i zamieszczalo tutaj bezposrednie relacje i wrazenia po roku mieszkania tam..

Ogolnie powszechna zasada jest, ze jesli developer jest jednoczesnie firma wykonawcza, to nalezy spodziewac sie walkow i slabego wykonania..

Offline

 

#79 2011-09-16 16:19:56

megwaw

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 11
Punktów :   

Re: ceny

oki.Dzięki za przestrogę. A może coś wiecie o nowych blokach wybudowanych przy placy grunwaldzkim na ulicu al.wojska polskiego. Tam jest jeden duży budynek, drugi skolei mały i okrągły. Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat info a jest tam pare mieszkań do sprzedania

Offline

 

#80 2011-09-16 21:29:36

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: ceny

Te nowe bloki przy Wojska Polskiego 41 są wybudowane w 2009. Budował je TYNKBUD-1 (http://www.tynkbud1.pl/index.php?dir=wy … zakonczone) na zlecenie Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Może coś więcej na stronie WSM (www.wsm.home.pl) znajdziesz. Z tego co pamiętam, jak kiedyś się tym interesowałem, to tylko dla członków WSM były całkiem znośne ceny - chyba jakieś 7200 zł/m2. Wątpie, że da się tak kupić tam mieszkanie (nie będąc członkiem WSM). Chyba, że od kogoś kto takim członkiem jest - ale to już pewnie za sporo większą kwotę.
Ten blok wygląda jak na razie na mało zamieszkany.

Offline

 

#81 2011-09-16 21:34:57

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: ceny

to jest inwestycja "inwestycyjna" dla członków WSM - tylko ta inwestycja trochę źle czasowo wypadła

Offline

 

#82 2011-09-19 19:58:23

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: ceny

No właśnie, też ciekawi mnie czy ceny za metr kw. są razem z garażem i komórką.

Jeśli chodzi o Wojska Polskiego. Oglądałam tam jedno mieszkanie. Ceny? Na poziomie 8.300-9.500 tys. Wydaje się, że faktycznie mieszka tam niewiele ludzi. Fajne są niektóre garaże bo są to takie duże boksy z własną bramą. Niewielkie były stosunkowo opłaty za mieszkania z tego co pamiętam, przyzwoite układy, lepsza komunikacja (zawsze trochę bliżej do metra), będzie tam docelowo bardziej kameralnie (jak zrobią z ZZ drugi Wilanów One

Jest też jednak sporo minusów. Po pierwsze tańsze mieszkania to te od strony Al. Jana Pawła a tam jest naprawdę głośno. Po drugie samo wykończenie budynku jest słabsze niż na ZZ, takie naprawdę mocno przeciętne. Mieszkania można odkupić z drugiej ręki, z tym nie ma problemu.

Mimo wszystko, za te ceny nie opłaca się moim zdaniem tego kupić (w zależności od tego oczywiście co zaproponuje ZZ a to jak widać jest sprawą b. indywidualną)

Offline

 

#83 2011-10-11 21:09:42

Xix

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-11
Posty: 26
Punktów :   

Re: ceny

Na ile w ZZ udaje sie wynegocjowac znizke od ceny bazowej?
W DD proponuja program splat kredytu lub obnizka ceny 3 (pocztkowo)- 6(ostatecznie)% U innego developera developer udalo mi sie zbic z ceny 10% + garaz za darmo. W Hubertusie na mokotowie z 600 tys na 550. Ale sa tez tacy Developerzy gdzie negocjacje ida niezwykle ciezko (brak mozliwosci) ale u nich mieszkania stoja od wielu miesiecy mimo, ze inwestycja jest zrealizowana. Bede wdzieczny za info jak to wyglada w ZZ - nawet na PRV.

Offline

 

#84 2011-10-11 22:10:23

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: ceny

Da się. Postaw twarde warunki a może się zgodzą. Mam wrażenie, że w największym stopniu zależy to od momentu na jaki się trafi. Myślę, że bardziej skłonni są pod koniec budowy niż na początku.

Offline

 

#85 2011-10-11 22:13:44

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: ceny

Mechanizm jest prosty. Jak mieszkania schodzą bez zniżek to nie schodzą z ceny, bo po co? .
Jak mieszkania długo stoją to da się wynegocjować Najgorsze w tym jest to, że dobre mieszkania schodzą na samym początku i później z reguły zostają te, które wymagają odrobiny pracy i wyobraźni

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zielonyzoliborz.pun.pl usługi budowlane komornik kraków hotel spa w Ciechocinku