Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#61 2011-02-02 18:51:37

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Nie wiem czy wszyscy mają ten zapis w umowie, że można zrezygnować z umowy jak VAT zostanie podniesiony.
Czy ktoś zamierza skorzystać z tego zapisu?Jakie stanowisko ma nasze biuro i szefowie odnośnie poniesienia kosztów tej podwyżki p[rze developera.

Offline

 

#62 2011-02-02 22:40:30

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Ja mam taki zapis. I pewnie z niego nie skorzystam.
Jednak za dużo tego biegania i szukania mieszkania, kredytu i robienia zdjęć i chodzenia w koło aby teraz sobie odpuszczać, bo mi wartość skoczyła o 3 do 5 tysięcy. na mój kredyt to ma mały wpływ.

BTW czy ja też mam jakoś udowodnić, że nie jestem z biura sprzedaży?

Zastanawiam się, czy w wolnej chwili nie udać się do biura i nie pogadać z Panem Dyrektorem.
Może coś to pomorze. Zresztą im tez powinno zależeć bo sami kupili mieszkania w naszym budynku. Także bądźcie grzeczni dla pracowników ZZ bo mogą być waszymi sąsiadami "z góry" .

Offline

 

#63 2011-02-03 00:35:44

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Turret jest bardzo pewny siebie i tej inwestycji. Z jednej strony źle..., no a z drugiej strony Bardzo Dobrze, bo to dobrze świadczy o inwestycji. Jednak uważam, że bez sensu jest myślenie, że skoro w umowie jest napisane, że można zrezygnować, to niech klient rezygnuje..... Ja nie chcę rezygnować, bo w tą inwestycję  zainwestowałem. Pieniądze, czas, utożsamienie się z tą inwestycją.... - jest to bezcenne. I nie chcę zrezygnować. Podoba mi się miejsce itd. Podoba mi się choćby na zdjęciach, które notabene są troszkę nieprawdziwe..., bo nie uwzględniają bloków obok (np. pierwsze z trzech od lewej na głównej stronie ZZ).
Mam mieszane uczucia, właśnie ze względu na to zdjęcie (render) + nieugiętość w choćby partycypowaniu z VAT... Nie jest to miłe...., choć nie czuje się oszukany (przynajmniej przez Turreta), to uważam , że jest to nie fer...

Offline

 

#64 2011-02-03 10:03:51

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

witam WSZYSTKICH!!!

jak czytam te wpisy to zaczyna mnie głowa boleć..

po pierwsze jesli kogoś staś na mieszkanie za 500 tyś zl to te 4 tys zł dodatkowo to nie jest chyba tak wielki problem... tymbardziej, że się wie o nich od października-listopada 2010
ZACZNIJMY JUZ TERAZ ODKŁADAĆ....

po drugie jak się komuś tak bardzo to wszystko nie podoba to przecież jest możliwość rezygnacji i będzie problem z głowy. Bedzie wtedy można sobie wybrać innego developera, który nie podwyższa cen ze względu na zmiany Vat'u

po trzecie jeszcze nie znamy stanowiska developera w tej sprawie, a już komentujemy... może poczekamy, aż dostaniemy pismo od niego i wtedy będziemy dyskutować i zadawać ewentulane pytania Zarządowi ZZ

po czwarte zmiany VAT'u to winna rządu, a nie dewelopera.... wiec może wyjdźmy i potestujmy przed Sejmem????

po piąte ... będę mieszkała na tym osiedlu i mam nadzieje, że humory innych mieszkańców ulegną zmianie.. bo chcialabym żyć w w milej atmosferze na naszym WSPÓLNYM osiedlu, a nie tylko toczyć kłótnie...

Offline

 

#65 2011-02-03 11:10:06

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Mi się podoba, nie chcę dodatkowo płacić i nie chcę rezygnować. Czy te trzy rzeczy muszą się wykluczać ?

Offline

 

#66 2011-02-03 11:50:37

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

klatka13, to narazie nie jest żadne narzekanie.. poczekaj aż się wprowadzimy i zaczniemy namierzać:
-kto wczoraj koło 21 wyprowadził psa na patio przy klatce 5?
-kto uparcie zostawia auto przed wjazdem do garaży na -2?
-ktoś pali papierosy na balkonie i leci mi do okna..
-ludzie, nie trzaskajcie tak mocno drzwiami do śmietnika, bo niesie się na całe patio..
-proszę kategorycznie zamykać drzwi wejściowe do garażu z klatki..
-kto wczoraj zamknął drzwi wejściowe do garażu z klatki - to jest nieodpowiedzialne!!!
itd. itp...
ach rozmarzyłem się... 

Offline

 

#67 2011-02-03 12:12:02

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

klatka13 napisał:

witam WSZYSTKICH!!!

jak czytam te wpisy to zaczyna mnie głowa boleć..

po pierwsze jesli kogoś staś na mieszkanie za 500 tyś zl to te 4 tys zł dodatkowo to nie jest chyba tak wielki problem... tymbardziej, że się wie o nich od października-listopada 2010
ZACZNIJMY JUZ TERAZ ODKŁADAĆ....

po drugie jak się komuś tak bardzo to wszystko nie podoba to przecież jest możliwość rezygnacji i będzie problem z głowy. Bedzie wtedy można sobie wybrać innego developera, który nie podwyższa cen ze względu na zmiany Vat'u

po trzecie jeszcze nie znamy stanowiska developera w tej sprawie, a już komentujemy... może poczekamy, aż dostaniemy pismo od niego i wtedy będziemy dyskutować i zadawać ewentulane pytania Zarządowi ZZ

po czwarte zmiany VAT'u to winna rządu, a nie dewelopera.... wiec może wyjdźmy i potestujmy przed Sejmem????

po piąte ... będę mieszkała na tym osiedlu i mam nadzieje, że humory innych mieszkańców ulegną zmianie.. bo chcialabym żyć w w milej atmosferze na naszym WSPÓLNYM osiedlu, a nie tylko toczyć kłótnie...

Mam dokładnie takie samo podejście. Masz u mnie piwo

Ostatnio edytowany przez robert (2011-02-03 12:12:22)

Offline

 

#68 2011-02-03 16:47:06

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

na pewno upomnę się.... o piwo

Offline

 

#69 2011-02-03 16:54:04

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Czy mogę się też dołączyć do tego piwa ?

Offline

 

#70 2011-02-03 16:56:36

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

I tym sposobem organizuje się nam pierwsza sąsiedzka impreza

Offline

 

#71 2011-02-03 17:34:34

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

klatka13 napisał:

witam WSZYSTKICH!!!

jak czytam te wpisy to zaczyna mnie głowa boleć..

po pierwsze
po drugie

po trzecie
po czwarte

po piąte ... będę mieszkała na tym osiedlu i mam nadzieje, że humory innych mieszkańców ulegną zmianie.. bo chcialabym żyć w w milej atmosferze na naszym WSPÓLNYM osiedlu, a nie tylko toczyć kłótnie...

Nareszcie, jeden z nielicznych głosów rozsądku a nie bezsensowne bicie piany.
Jeden browar to za mało - masz u mnie "krzynke" .

Offline

 

#72 2011-02-03 19:08:15

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

proszę drogich sąsiadów, aby przestrzegać CISZY NOCNEJ na osiedlu. Niektórzy ciężko pracują i chcą mieć w domu spokój, a nie wysłuchiwać jakiś przeraźliwych krzyków rozbawionej grupy ludzi na balkonie o drugiej nad ranem.. szanujmy się.. Następnym razem zgłoszę to od razu do ochrony i na piśmie skargę do administratora

Offline

 

#73 2011-02-03 23:30:36

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Dobra dobra co z tym piwem ???

Ostatnio edytowany przez kidbs (2011-02-03 23:30:49)

Offline

 

#74 2011-02-04 08:39:28

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

Ja na pifko zwasze się piszę

Offline

 

#75 2011-02-04 09:22:10

zima22

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-23
Posty: 7
Punktów :   

Re: Podwyżka VAT a cena mieszkania a klauzula w umowie

A my się bardzo cieszymy, że już teraz jesteśmy taką zgraną Wspólnotą!!!
Wierzymy, ze spośród nas wybierzemy zarząd Wspólnoty i wspólnie będziemy zarządzać naszym osiedlem.
No i trzeba wybrać obywatela Anioła!!!
Czy ktoś w końcy wie jaki kolor będzie miała elewacja budynku? Na zdjęciach Turret podaje nawet granit./piaskowiec. Ale to chyba już było... i nie będzie więcej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Calabash ehotelsreviews