Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#46 2010-08-03 19:32:32

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Witam,
A jednak stało się....VAT na budownictwo został ustalony na 8%

http://www.pb.pl/2/a/2010/08/03/Rzad_pr … _finansowy

...mało tego:

Resort finansów proponował także wprowadzenie automatycznego mechanizmu kolejnego podniesienia VAT (na trzy lata), jeżeli dług publiczny przekroczyłby poziom 55 proc. PKB. W lipcu roku następującego po roku, w którym poziom długu przekroczyłby dopuszczalny limit, nastąpiłaby podwyżka o 1 pkt proc. Kolejna - taka sama podwyżka - miałaby miejsce w lipcu następnego roku.

Czyli za rok w lipcu będzie 9%, a zanim podpiszemy akty w najgorszym przypadku będzie 10%

Ostatnio edytowany przez KL13 (2010-08-04 10:21:38)

Offline

 

#47 2010-08-10 13:24:54

justyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 8
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

NIEOFICIALNIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE BEDZIEMY JEŚLI CHODZI O OPERATORÓW TELEFONICZNYCH I TELEWIZJI KABLOWEJ TO BEDZIEMY MIELI DO WYBORU ASTER I TELEKOMUNKACJE POLSKĄ

Offline

 

#48 2010-08-10 13:43:51

justyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 8
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

a co do vat-u to niestety nas nie ominie... Cytuje paragraf 8, punkt 3 umowy przedwstępnej "Ceny jednostkowe i cena całkowita podane w niniejszym paragrafie, zawierają podatek od towarów i usług (VAT). Stawka VAT na dzień zawarcia niemniejszej Umowy wynosi:dla lokalu udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości pod budynkiem oraz pomieszczenia gospodarczego będą czego częścią składową lokalu 7%, zaś od udziału w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości przeznaczonej pod drogi 22%. w przypadku zmiany stawek podatku VAT przed zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego ceny ulegną zmianie stosownie do zmiany stawki podatku VAT wg. stanu obowiązującego w dniu podpisania umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. W przypadku zmiany stawki podatku VAT Kupujący ma prawo odstąpić od powyższej Umowy w terminie 14 dni od otrzymania pisemnej informacji o zmianie stawki od Sprzedającego, nie później jednakże niż do 31 marca 2013 roku.".... i wszytko jasne

Offline

 

#49 2010-08-10 17:14:05

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Tak jest napisane. Zgadza się. Czy ktoś wie jak to prawnie wygląda? Czy będziemy aneksować umowę, czy coś w tym stylu ?

Offline

 

#50 2010-09-06 12:18:34

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Powrócę do tematu kablówki i internetu. Otóż nieprawdą jest jakoby UPC nie było zainteresowane tą okolicą czego dowodem jest ten wniosek do Urzędu Miasta z sierpnia 2009 - http://www.zoliborz.org.pl/data/notices … czenie.pdf. Ponadto do "sąsiadów" zgłosiła się SuperMedia - internet, telefon, TV - mieli podpisać umowę. Aktualnie korzystam od kilkunastu lat z ich usług (internet) i jestem zadowolony - zero problemów. Tak więc widać, zainteresowanie jest i nie jesteśmy tylko "zieloną plamą" na mapie miasta.

Offline

 

#51 2011-05-27 13:26:02

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Chciałbym zapytać się Was o zdanie nt. zarządu nieruchomością wspólną. W par. 14 ust. 1 mam ustalenie, że "...przez okres 12 miesięcy od daty sprzedaży ostatniego lokalu w inwestycji sprzedawca może zastrzec sobie prawo zarządzania nieruchomościa wspólną, za stosowną odpłatnością ustaloną wedle stawek rynkowych, dla siebie lub też wskazanej przez siebie osoby prawnej".

Nie mogłem usunąć tego zapisu podczas negocjacji z Biurem Sprzedaży (chociaż wskazywałem, że jest to klauzula abuzywna (rejestr klauzul niedozwolonych nr 1480, 20 maj 2008, Sygn. akt XVII AmC 107/07) i że okres zarządu nie jest określony datą pewną.

Niestety byłem na takiej samej pozycji jak pewnie większość z Was. Co możemy/planujemy z tym zrobić? Możemy zawiązać wspólnotę i sami wybrać zarządcę?

Offline

 

#52 2011-05-27 13:50:30

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

witam
czy wiadomo już coś o UPC na naszym osiedlu? Może wiadomo już jaka będzie tam kablówka?

Offline

 

#53 2011-05-28 16:05:59

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

jenes napisał:

Chciałbym zapytać się Was o zdanie nt. zarządu nieruchomością wspólną. W par. 14 ust. 1 mam ustalenie, że "...przez okres 12 miesięcy od daty sprzedaży ostatniego lokalu w inwestycji sprzedawca może zastrzec sobie prawo zarządzania nieruchomościa wspólną, za stosowną odpłatnością ustaloną wedle stawek rynkowych, dla siebie lub też wskazanej przez siebie osoby prawnej".

Nie mogłem usunąć tego zapisu podczas negocjacji z Biurem Sprzedaży (chociaż wskazywałem, że jest to klauzula abuzywna (rejestr klauzul niedozwolonych nr 1480, 20 maj 2008, Sygn. akt XVII AmC 107/07) i że okres zarządu nie jest określony datą pewną.

jeżeli jest to klauzula niedozwolona, to wystarczy wezwać dewelopera do odstąpienia od jej stosowania i przestaje ona obowiązywać.. jak zawiążemy wspólnotę, to nie będzie trudno do tego doprowadzić. Chyba, że nikomu nie będzie się chciało angażować, i zostanie tak jak jest. Myślę, że nie ma co też się nakręcać póki nie znamy wybranej firmy zarządzającej i stawek czynszowych..

Offline

 

#54 2012-01-09 10:27:32

kath

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 2
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

kawanagila napisał:

jenes napisał:

Chciałbym zapytać się Was o zdanie nt. zarządu nieruchomością wspólną. W par. 14 ust. 1 mam ustalenie, że "...przez okres 12 miesięcy od daty sprzedaży ostatniego lokalu w inwestycji sprzedawca może zastrzec sobie prawo zarządzania nieruchomościa wspólną, za stosowną odpłatnością ustaloną wedle stawek rynkowych, dla siebie lub też wskazanej przez siebie osoby prawnej".

Nie mogłem usunąć tego zapisu podczas negocjacji z Biurem Sprzedaży (chociaż wskazywałem, że jest to klauzula abuzywna (rejestr klauzul niedozwolonych nr 1480, 20 maj 2008, Sygn. akt XVII AmC 107/07) i że okres zarządu nie jest określony datą pewną.

jeżeli jest to klauzula niedozwolona, to wystarczy wezwać dewelopera do odstąpienia od jej stosowania i przestaje ona obowiązywać.. jak zawiążemy wspólnotę, to nie będzie trudno do tego doprowadzić. Chyba, że nikomu nie będzie się chciało angażować, i zostanie tak jak jest. Myślę, że nie ma co też się nakręcać póki nie znamy wybranej firmy zarządzającej i stawek czynszowych..

Zapis jest sprzeczny z ustawą o własności lokali.W każdej chwili 10 % właścicieli lokali może żądać zwołania zebrania z udziałem notariusza,w celu zmiany sposobu zarządu nieruchomością wspólną z zarządu powierzonego aktem notarialnym na zarząd złożony z właścicieli lokali.

Stawek czynszowych nie ustala zarządca,tylko właściciele lokali podejmują uchwałę o zatwierdzeniu planu gospodarczego na dany rok.Pewnie na początku plan zostanie przegłosowany udziałem dewelopera.Warto jednak pojawiać się na zebraniach wspólnoty,by mieć wpływ za co się płaci na swoim osiedlu...Jak będzie sprzedanych 20 % mieszkań, ustawa o własności lokali daje furtkę do przegłosowania większościowego właściciela w każdym temacie.Warto o tym pamiętać i nie przyjmować bez przemyślenia,wszystkiego co narzuci zarządca ustanowiony przez dewelopera.

Offline

 

#55 2012-01-10 00:05:08

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

19 stycznia o godz 19-ej proponowane jest spotkanie organizacyjne mające na celu ustalenie strategii mieszkańców odnośnie zarządzania nieruchomością, czyli np wykorzystania możliwości jakie daje ustawa o własności lokali i wykorzystanie tych 20% procent do głosowania typu jeden właściciel jeden głos, co niweluje przewagę udziałów dewelopera.
Można tym sposobem wporowadzić kogoś  z mieszkańców do zarządu lub od razu zrobić zarząd mieszkańców a nie dewelopera, który z czasem wycofa się z inwestycji i ma rozbieżne cele niż mieszkańcy.
Trzeba by od razu kontrolować nowego zarządcę, mieć wgląd do zawieranych umów, kontrolować koszty wiedząc , że po roku i tak to spadnie na nas. Wbrew pozorom w początkowym okresie można wyrządzić wiele szkód, pozawierać niekorzystne umowy, które pózniej trudno będzie odkręcić etc...
Zachęcam do udziału w spotkaniu, prośba o potwierdzenie udziału przez osoby zainteresowane.

Offline

 

#56 2012-01-10 08:25:01

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Witam, gdzie spotkanie ma się odbyć?

Offline

 

#57 2012-01-10 10:28:32

gabi44

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-26
Posty: 17
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

kmroczny66 napisał:

Witam, gdzie spotkanie ma się odbyć?

Nie zrozumcie mnie źle, ale po pierwsze jeszcze żadne uprawnienia z ustawy o własności lokali nam nie przysługują - dopiero po aktach notarialnych przenoszących własność  będzie możliwość skorzystania z tych uprawnień.

Po drugie jeśli ma być jakieś spotkanie w tak istotnych kwestiach to należałoby przekazać tą informację w miarę możliwości jak największej liczbie mieszkańców np. poprzez skrzynki na listy etc.

Jest na pewno grono osób które nie wiedzą o istnieniu forum a byłyby zainteresowane uczestnictwem.

Fajnie że jest taka inicjatywa, ale do póki nie będziemy właścicielami mieszkań to ona nie przyniesienie oczekiwanych skutków.

Offline

 

#58 2012-01-10 10:57:37

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Muszę przyznać rację mojej porzedniczce... póki nie mamay aktu notarialnego... to nie możemy za wiele zrobic:(

Offline

 

#59 2012-01-10 11:52:32

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Możemy umówić się jednak w innym celu, np. aby wybrać kancelarię notarialną niezbędną przy podpisywaniu aktów. Grupowe negocjacje z pewnością będą bardziej skuteczne.

Zgadzam się, że można zastanowić się nad przekazaniem informacji do skrzynek.

Offline

 

#60 2012-01-10 12:13:08

gabi44

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-26
Posty: 17
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

kmroczny66 napisał:

Możemy umówić się jednak w innym celu, np. aby wybrać kancelarię notarialną niezbędną przy podpisywaniu aktów. Grupowe negocjacje z pewnością będą bardziej skuteczne.

Zgadzam się, że można zastanowić się nad przekazaniem informacji do skrzynek.

Jeśli chodzi o kancelarię notarialną to jestem więcej niż przekonana że developer się na to nie zgodzi - najlepiej i najbezpieczniej również dla nas będzie jak akty zrobi kancelaria która od początku zajmuje się projektem.


Warto oczywiście spróbować - ale decyzja chyba i tak będzie zależała od kryterium ceny.

Czyli jak rozumiem jakieś propozycje w tym względzie padną?

A może mamy notariusza w naszym gronie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews.com falconrybart dabotrans weekend spa ciechocinek