Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#31 2010-07-29 10:08:16

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Wysłałem maila do UPC z pytaniem o szansę na ich wejście na Rydygiera i linkiem do naszego forum. Zobaczymy co odpowiedzą.

Offline

 

#32 2010-07-29 12:51:11

zelaznykarzelwasyl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 4
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Witam Wszystkich,
A co sądzicie o szkle na balkonach? Będzie ono matowe, białe. W przypadku inwestycji Robyg szkło na balkonach jest przezroczyste. Powoduje to, że widać przestrzeń z mieszkania. W naszym przypadku biała szyba zasłoni nam widok. Może warto postulować u Dewelopera?

Offline

 

#33 2010-07-29 15:20:05

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Dzisiaj mogę to ujawnić, że tą firmą jest TPSA... i raczej jest zdeterminowana aby tą transakcję wykonać.

Fragment z art. w "Dzienniku" "...o przejęciach z ust zarządu TP słyszymy od blisko dwóch lat i wciąż kończy się tylko na słowach.". Całość http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty … wizje.html.

A co sądzicie o szkle na balkonach? Będzie ono matowe, białe. W przypadku inwestycji Robyg szkło na balkonach jest przezroczyste. Powoduje to, że widać przestrzeń z mieszkania. W naszym przypadku biała szyba zasłoni nam widok. Może warto postulować u Dewelopera?

Ja bym tam poszedł na całość i postulował całkowitą rezygnację z szyby. Bo jak nawet będzie przezroczysta to myć ją często będzie trzeba by nie zasłaniała widoku i wyglądała estetycznie, a poza tym, nie daj boże, może przecież ulec rozbiciu i można się skaleczyć. No i bez szyby więcej powietrza będzie.

Offline

 

#34 2010-07-29 16:25:42

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

szrek:  W każdym razie, jakby nie patrzeć, to dobrze jak będzie u nas i UPC i Aster ...i TPSA

Co do tych szyb, jak dla mnie, to że będa to szyby matowe, jest dla mnie WIEEEELKIM plusem i zwróciłem na to uwagę od samego początku, bo w ROBYG-u właśnie to, że są one przezroczyste mi się nie podobało.
Ja na przykład oglądając, w zimie mieszkanie u ROBYG-a na 7 piętrze, miałem wrażenie, że tam szyby nie ma... głupie i nieprzyjemne uczucie, jak dla mnie.

Poza tym, przezroczyste szyby ujawnią badziew pozostawiony przez mieszkańców na swoich balkonach.

Ja będę przeciwny jakimkolwiek próbom zmiany matowej szyby na przezroczystą.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez KL13 (2010-07-29 16:31:49)

Offline

 

#35 2010-07-29 20:06:58

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

No to ja z innej beczki...

Mam pytanie odnośnie propozycji podniesienia stawki VAT przez MF.
Czy jeżeli pójdzie w górę (1,2,3... procent), to ceny naszych mieszkań także pójdą w górę? Pytam, ponieważ jestem całkowicie zielony w tym temacie.

Z góry dzięki

Ostatnio edytowany przez Bubal (2010-07-29 20:09:32)

Offline

 

#36 2010-07-29 20:15:15

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Możesz troszkę przybliżyć temat ? Bo jestem w szoku...

Offline

 

#37 2010-07-29 20:20:28

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Przepraszam za sianie paniki, ale przeczytałem artykuł poniżej i też choroba nie wiem co i jak się je stąd moje pytanie. Link poniżej:

http://www.rp.pl/artykul/515325_Znow_be … m_VAT.html
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,819 … o_VAT.html

PS. Szyby w balkonie mogą poczekać;)

Ostatnio edytowany przez Bubal (2010-07-29 20:44:08)

Offline

 

#38 2010-07-29 21:04:46

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Najważniejsze punkty jakie wychwyciłem to: uczestnicy posiedzenia zarządu PO rozmawiali także o tym, by VAT na budownictwo nie był zwiększany.

Czyli nasze 7% według ich rozmów ma nie być zwiększane.

Sprawa dotyczy jednak garażu, który jest opodatkowany 22%.
Jeżeli stawka wzrośnie o 1%, to dopłacimy 300zł....

Ja jakoś to przeżyję...., choć niewątpliwie strasznie mnie to zdenerwowało...

Offline

 

#39 2010-07-29 21:48:25

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Taaaa...

Poczekamy, zobaczymy co z tego wyniknie. Cholera człowieka bierze jak to czyta. Chociaż z drugiej strony garaż został wybudowany przed podniesieniem stawki VAT:)

Mam jeszcze pytanie odnośnie zawarcia umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego. Czy gdybyśmy zdecydowali się na to, to czy wówczas deweloper może podnieść cenę czy nie?

Offline

 

#40 2010-07-29 23:02:02

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Ja mam umowę przedwstępną w formie aktu i mam tam napisane:

W przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług Kupujący ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni od otrzymania od Sprzedającego informacji o zmianie stawki podatku, nie później jednakże niż do dnia 31 maja 2013.

Czyli krótko mówiąc, Kupujący, może po prostu opuścić daną inwestycję jak mu  się to nie spodoba, co rząd kombinuje z podatkami....

Jest tez taka ewentualna opcja, że deweloper  może aneksować i opuścić te ewentualne 1-2% mieszkańcom lub partycypować w jakimś stopniu w ewentualnej stracie....

Ale to wszystko jest grubymi nićmi szyte. Podwyżki na budownictwo nie będzie, bo to by był samobójczy strzał w pusty łeb tego kraju.

Offline

 

#41 2010-07-30 11:25:28

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Odchodząc troszkę od tematu VATu (niech zmniejszą obciążenia budżetowe do cholery, a nie kombinują jak przychody zwiększyć!), dostałem dość szablonową odpowiedź od UPC:


<<Witam,


<<dziękuję za nadesłaną korespondencję.


<<Pragnę wyjaśnić, iż wskazana ulica jest całkowicie poza naszym zasięgiem. W związku z powyższym <<podłączenie usług jest aktualnie niemożliwe. O wszelkich zmianach w tej kwestii będziemy informowali na <<bieżąco.

Generalnie nic z tego nie wynika, oprócz tego co już wiemy, czyli że UPC nie świadczy usług w okolicach naszej inwestycji. Spróbuję jeszcze jednej formy kontaktu z osobami bardziej decyzyjnymi.

Offline

 

#42 2010-07-30 11:51:03

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

VAT - zobaczymy co chłopaki wymyślą.

Z kablówką mam ten sam problem. Mieszkam w centrum i w budynku jest Aster, ale tylko TV. Żeby podłączyć internet, to tylko TP SA, ponieważ... moja ulica "jest całkowicie poza ich zasięgiem"

Offline

 

#43 2010-07-30 12:00:15

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

robert: Odpowiedziało jakieś mrożone mięso, które wlazło na stronę i sprawdziło, że nie pod żadnym numerem na Rydygiera nie ma abonentów i nie jest podłączony żaden blok, więc jest całkowicie poza zasięgiem....

Jednak sprawdziłem że na przykład na ulicy Broniewskiego Władysława 4 można zamówić i jest dostępne nawet 120mbps internet

Trzeba się z kimś innym skontaktować, kto jest odpowiedzialny za inwestycje...

Ostatnio edytowany przez KL13 (2010-07-30 14:16:07)

Offline

 

#44 2010-08-03 10:00:32

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Hmm.. Jak już pisałam wcześniej Aster ma podpisaną umowę z ZZ, więc raczej marne szanse, że Developer będzie podpisywał kolejne umowy :-( Szkoda wolę UPC.

Offline

 

#45 2010-08-03 18:41:45

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: przeniesione - nasza współpraca z deweloperem

Witam wszystkich!
Właśnie jestem po podpisaniu umowy przedwstępnej - biorąc pod uwagę obecne zawirowania wokół podnoszenia stawek VAT fakt, że można zrezygnować z niej bez konsekwencji w przypadku podniesienia tego podatku wydał mi się dużym plusem tej umowy.
Poza tym odnośnie szkła na balkonach - zmiana szyb z matowych na przezroczyste to już nie "detal ani szczegół" w stosunku do standardu wykończenia, więc chyba taka zmiana nie może zostać wprowadzona bez aneksowania umowy.
A jeśli po oddaniu mieszkań ZZ, który będzie miał prawo chwilowego administrowania budynkiem, pozwoli zmonopolizować Aster świadczenie usług telewizji/internetu kablowego, wtedy będzie trzeba działać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://hvactunkhannock.online weekend w Ciechocinku