Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2011-10-21 10:00:27

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Wykańczanie mieszkań

Postanowiłem założyć nowy wątek dotyczący zbliżającego się terminu na wykańczanie naszych mieszkań!
W rozmowie z moim fachowcem (nie oglądał on jeszcze wnętrza) stwierdził, że niezależnie od standardów wykończenia ścian będzie trzeba jeszcze raz nałożyć gładź (że tak będzie lepiej trzymała się farba, itd). Czy w tym temacie macie jakieś doświadczenia, a może po prostu majster chce mnie naciągnąć na dodatkowe koszty?

Offline

 

#2 2011-10-21 10:48:32

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

Przez co najmniej rok musisz liczyć sie z powstającymi pęknięciami powierzchni ścian w wyniku osiadania budynku.Na ścianach tworzy się siatka pęknięc,których usuwanie wymaga czasami skucia miejscowo tynku.Nie mówiąc o ponownym malowaniu.Lepiej wstrzymaj się z docelowym wykończeniem powierzchni  przez jakiś czas.

Offline

 

#3 2011-10-21 20:23:19

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

dobrze, że nie kazał też zrobić nowej wylewki - wtedy lepiej będzie się trzymała podłoga.. albo wyprucia okablowania i założenia "porządniejszych" kabli kładzenie nowej gładzi w pracującym jeszcze budynku to dopiero jest dziwny pomysł.. ja bym się jeszcze rozejrzał za innym fachowcem, bądź ostudził radykalnie zapędy obecnego!

Offline

 

#4 2011-10-24 13:26:01

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

greenhause napisał:

Przez co najmniej rok musisz liczyć sie z powstającymi pęknięciami powierzchni ścian w wyniku osiadania budynku.Na ścianach tworzy się siatka pęknięc,których usuwanie wymaga czasami skucia miejscowo tynku.Nie mówiąc o ponownym malowaniu.Lepiej wstrzymaj się z docelowym wykończeniem powierzchni  przez jakiś czas.

Zgadzam się w 100% Mój brat też miał przez fachowca gładzone ściany, a mimo to pojawiły się pęknięcia na ścianach - szkoda pracy. Z tego co wiem to developer musi to później poprawić.

Offline

 

#5 2011-12-17 21:52:37

gabi44

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-26
Posty: 17
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

Hej,

Jeśli szukacie dobrego fachowca od instalacji audio-video to polecam gościa, który u mnie będzie kładł kable.

Pan Paweł - tel. 791 555 515

www.audiopasja.pl

Podobno nie warto tego zostawiać na koniec bo potem trzeba pruć ścianę etc. a tak to można puści podłogą.

Offline

 

#6 2012-01-09 19:55:51

Tery

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

Chciałabym zapytać jaką farbą były gruntowane ściany w naszym bloku, bo podobno to jest ważne przy doborze farb do malowania ścian... Czy ktoś może wie ?

Offline

 

#7 2012-01-09 23:05:00

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

Ja bym radziła i tak gruntować jeszcze raz

Offline

 

#8 2012-01-09 23:50:05

btk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 12
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

Również bym proponował gruntować, a najlepiej oskrobać farbę. Jest to najtańsza gęściocha która ukrywa szereg nierówności maszynowego tynku gipsowego - też niskiej jakości. U mnie w mieszkaniu, fragmentami ta położona na niewysuszony tynk farba fragmentami "spurchlowała się" i musi być zeskrobana. Również przed malowaniem kolorem raczej lepiej poświecić lampą w celu ustalenia czy aby tynk jest odpowiednio równy. Przy ciemniejszych kolorach i podświetleniu ściany lub sufitu, góry i doliny będa baaardzo widoczne.

Offline

 

#9 2012-01-18 08:53:30

Tery

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wykańczanie mieszkań

Bardzo dziękuje za rady. Będziemy gruntować jeszcze raz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Siemianowice Śląskie Hotels Sweden stabmatten polen rehabilitacja pyrka Ciechocinek restauracja