Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#226 2011-05-31 11:53:14

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Przyszedł kryzys i zabrakło na farbę i piaskowiec
W sumie to nic nowego. Na początku zawsze dużo szumu a potem...tak jak zawsze, po polsku-jakoś tam będzie.

Offline

 

#227 2011-05-31 12:01:24

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Troche smutne te komentarze.
Ja mam mieszane uczucia, z jednej strony chyba liczyłam na więcej jeżeli chodzi o elewacje i tzw. wrażenie ogólne, jednak z drugiej strony ilość piaskowca na elewacji zajmowała dosyć niskie miejse w priorytetach którymi kierowałam się podejmując decyzje o ZZ.
Poza tym może całość jednak przyjemnie nas zaskoczy 

Offline

 

#228 2011-05-31 12:41:05

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Oczywiście, że piaskowiec, to nie wszystko, ale mogło być lepiej...
Biały kolor jest ładny i fajny, ale na początku. Potem przyjdzie lato, zima, popada deszcz, śnieg i w krótkim czasie zszarzeje. Gdyby blok został pomalowany lekko ciepłym kolorem, to wyglądałoby to całkiem inaczej. Ciekawiej i milej dla oka.

Ostatnio edytowany przez Bubal (2011-05-31 12:41:59)

Offline

 

#229 2011-05-31 12:56:14

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

To prawda, pełna zgoda.
Wiedzałam już wczesniej że elewacja będzie biała od Rydygiera, a więc nie zaskakuje mnie to, ale faktem jest że beż byłby praktyczniejszy i po prostu ładniejszy.
Chyba koncepcja była taka - biała bryła na tle zieleni (faktycznie od Rydygiera zieleni jest duzo), ale prawdą jest że biel będzie śnieżnobiała niedługo....

Offline

 

#230 2011-05-31 13:26:03

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No to ja wyrwę ten wątek z tonu malkontenctwa Mi się elewacja bardzo podoba. Uwielbiam takie nowoczesne, minimalistyczne zestawienia. Fakt, że do bieli i szarości piaskowiec pasuje jak pięść do oka. Może mam dziwnie ustawiony monitor, ale na wizualizacji widać, że kolor najwyższych kondygnacji miał być zielonkawy, a pozostałych w lekkim ecru. Do takiego zestawienia piaskowiec pasowałby idealnie.

Offline

 

#231 2011-05-31 13:47:13

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

robert napisał:

Fakt, że do bieli i szarości piaskowiec pasuje jak pięść do oka. Może mam dziwnie ustawiony monitor, ale na wizualizacji widać, że kolor najwyższych kondygnacji miał być zielonkawy, a pozostałych w lekkim ecru. Do takiego zestawienia piaskowiec pasowałby idealnie.

Doładnie, zgdadzam się z powyższymi 3 zdaniami w 300%.
skoro nie jest to zgodne z projektem dlaczego deweloper nie interweniuje u wykonawcy?

No ale żeby tak nie biadolić, przynajmniej u nas ściany działowe w mieszkaniach są z cegły, a nie gips karton jak u sąsiadów.

Pozdrawiam

Offline

 

#232 2011-06-07 19:54:31

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No i wszystko okazało się jasne. Ostatnie piętra / piętro pomalowane będą na piękny szary kolor (tak pomalowana została zachodnia część budynku). Trochę to ironiczne, że ostatnie piętra - luksusowe "Platinum" - wyglądają, jakby ktoś właśnie przygotowywał je do termoizolacji. Całość niestety nie wygląda dobrze.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jakość samych mieszkań / garażu będzie lepsza niż u Robyga (bo wygląd budynku jest ewidentnie gorszy).

Ostatnio edytowany przez javin (2011-06-07 19:55:50)

Offline

 

#233 2011-06-07 22:16:11

sasiad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Witam:)
A mnie się całkiem podoba. Podzielam zdanie Roberta-elewacja minimalistyczna i klasyczna, moim zdaniem ponadczasowa! Nie rozumiem przesadnego zachwytu elewacją Robyga- jak dla mnie zbyt monotonna i mdła, a za pare lat "upragniony piaskowiec" bedzie jedynie brudną ścianą, którą trudno odróżnić od pospolitego tynku. A wiem to z własnego doświadczenia-obecnie mieszkam w bloku z piaskowcem, który dopiero niedawno dostrzegłam, wcześniej nie zwracałam uwagi-chyba myślałam, ze to po prostu brudna, beżowa ściana:)Uważam też, ze kolorystycznie bardzo fajnie: biel, szarość i rudawy odcień piaskowca jak najbardziej konweniują ze sobą. Jedyne co mnie nieco niepokoi, to stalowe drzwiczki na balkonach, które według wizualizacji miały być drewniane, co ocieplałoby wygląd nie tylko balkonów ale i całości budynku. W biurze poinformowano mnie, ze drewniane nie byłyby trwałe w zmiennej pogodzie... hmmm wytłumaczenie sie zawsze znajdzie...
P.S. pozdrowienia dla Szreka (kiedyś mieliśmy okazje porozmawiać)

Offline

 

#234 2011-06-08 11:43:43

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

sasiad napisał:

Witam:)
W biurze poinformowano mnie, ze drewniane nie byłyby trwałe w zmiennej pogodzie... hmmm wytłumaczenie sie zawsze znajdzie...

jest taka kosmiczna technologia na "zachodzie" która umożliwia wykorzystanie do okiennic uwaga... drewna!
Ale wracając do wyglądu, to byłem ostatnio i podoba mi się elewacja. Nie jest to po prostu biała ściana, tylko jest poprzecinana na mniejsze segmenty takimi lekkimi wgłębieniami. Patrząc z bliska też nie można im zarzucić, że coś jest niechlujnie wykończone. Co do szarego, to moim zdaniem mógł być trochę ciemniejszy - większy kontrast byłby chyba ciekawszy. Może ktoś wie też o co chodzi z tymi balustradami, że tak wystają górą na zewnątrz loggi?! Jak dla mnie to elewacja w gotowych skrzydłach i od zew. i od patio jest fajna! A od Rydygiera to na razie nie wiadomo, bo jeszcze nie ma tynku. No i ja nie jestem specjalnym fanem tego piaskowca.. ale też mi nie przeszkadza.. wolę np.: DREWNO na elewacjach, ale tu koncept był inny

Offline

 

#235 2011-06-08 23:27:04

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Tak te drzwiczki na balkonach jak są w kolorze drewna na wizualizacji to faktycznie ocieplają - to drugi zonk jeśli chodzi o zderzenie idei (wizualizacji) z rzeczywistością

Odstające balustrady to chyba po prostu jeszcze nie dokręcone na górze, bo część jest już prosto...
Ale generalnie elewacja zyskuje po zainstalowaniu balustrad na balkonach - cieszy mnie, że są mleczne w kontekście okien od podłogi do sufitu. I ładnie to wygląda.

A te piętra platinium w kolorze smutnej "zaprawy" ? Może ma to uzasadnienie praktyczne - mieszkania będą mniej nagrzewać się w lecie??? Chociaż z drugiej strony te piętra mają standardową klimatyzacje

Ostatnio edytowany przez jac (2011-06-08 23:33:17)

Offline

 

#236 2011-06-10 15:52:02

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

jac napisał:

A te piętra platinium w kolorze smutnej "zaprawy" ? Może ma to uzasadnienie praktyczne - mieszkania będą mniej nagrzewać się w lecie??? Chociaż z drugiej strony te piętra mają standardową klimatyzacje

Akurat jest odwrotnie. Biały kolor odbija promienie słoneczne a ciemny je pochłania. Praw fizyki nie zmienisz .
Powrócę jeszcze do koloru elewacji. Na samym początku, tuż po pomalowaniu, rzeczywiście była to "czysta biel", w tej chwili jest to już, niestety, "biel po przejściach", a obawiam się, że z dnia na dzień w związku z toczącymi się budowami (przy silnym wietrze nieźle się kurzy) coraz bardziej będzie szarzała.
Drewno na elewacjach - owszem, wygląda ładnie, ale wymaga bardzo dobrej impregnacji i stałej konserwacji.
Popatrzcie na drewniane elementy elewacji u Robyga - już wyglądają jak spróchniałe, a to dopiero ok. 3 lat.
Mnie osobiście jeszcze jedna rzecz nie bardzo przypadła do gustu - pomalowanie na szary kolor ścian na niektórych balkonach, przez co pokój będzie mniej doświetlony. Ale cóż, taka była wizja architekta.
PS. sąsiad, dzięki i również pozdrawiam (chyba już większą?) rodzinkę.

Offline

 

#237 2011-06-10 19:46:57

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

z tymi balkonami to faktycznie słaby pomysł - jakby w przyszłości wspólnota rozpatrywała jakiś wniosek w sprawie pomalowania wnętrza loggi na biało, to bym nie protestował - niepotrzebnie będzie zaciemniać wnętrze. Co do drewna to zależy od wykonania - znam budynki mające grubo ponad dziesięć lat i z drewnem na elewacji nic się nie dzieje - nawet beton można spartolić i się rozkruszy po paru latach - ale to nie wina betonu Białego będę bronił, bo mi się podoba - to że się brudzi, nie znaczy że mamy pomalować budynek na szaro.. nie jest to jakiś ewenement..

Offline

 

#238 2011-06-11 13:10:37

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

szrek napisał:

jac napisał:

A te piętra platinium w kolorze smutnej "zaprawy" ? Może ma to uzasadnienie praktyczne - mieszkania będą mniej nagrzewać się w lecie??? Chociaż z drugiej strony te piętra mają standardową klimatyzacje

Akurat jest odwrotnie. Biały kolor odbija promienie słoneczne a ciemny je pochłania. Praw fizyki nie zmienisz .

Szary jest jaśniejszy niż czarny z wizualizacji...

Ostatnio edytowany przez jac (2011-06-11 13:11:00)

Offline

 

#239 2011-06-11 15:06:34

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

kawanagila napisał:

Ale wracając do wyglądu, to byłem ostatnio i podoba mi się elewacja. Nie jest to po prostu biała ściana, tylko jest poprzecinana na mniejsze segmenty takimi lekkimi wgłębieniami. Patrząc z bliska też nie można im zarzucić, że coś jest niechlujnie wykończone.

No, nie wiem, może zbyt dokładnie się przyglądam i "szukam dziury w całym", ale jednak mam inne zdanie na temat dokładności wykończenia ścian. Proszę popatrz na zdjęcie zrobione w czasie majowych dni otwartych i sam oceń, czy przypadkiem nie mam racji - http://min.us/lPnDK - jak dla mnie jest to jednak niechlujne wykonanie tynków.

Offline

 

#240 2011-06-11 18:23:25

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

byłem tam tydzień temu na żywo. byłem na patio, obeszliśmy wszystko i moim zdaniem jest dokładnie.. nie wiem dokładnie na co zwrócić uwagę na tym zdjęciu ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Проживание Хамм stabmatten polen rehabilitacja pyrka Ciechocinek restauracja