Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#256 2011-07-14 16:43:30

sasiad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Być może przy tak zaprojektowanym ułożeniu komórek lokatorskich, ciężko było ukryć wewnątrz dedykowany do nich szyb wentylacyjny. Jego ujście znajdowałoby się na balkonach platinium, które są nad tymi komórkami. Zapewne można było to zrobić inaczej, no ale projektant się tu nie wykazał...
A szkoda, bo na frontowej ścianie mocno rzuca się to w oczy, a kratki wentylacyjne raczej do elementów ozdobnych nie należą.

Offline

 

#257 2011-07-15 09:17:43

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Takie kratki mają jeszcze jeden mankament. Na około nich lubią się tworzyć czarne plamy z bodajże kurzu, oc przy białej elewacji może wyglądać "średnio". Jak dla mnie totalna porażka z tymi kratkami.

Offline

 

#258 2011-07-21 18:20:40

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Wczorajsza burza nieźle dała się we znaki sąsiadom - polecam http://wyslijto.pl/files/download/5p05gfou66139844. Miejmy nadzieję, ze u nas takie "niespodzianki" nie będą miały miejsca.

Offline

 

#259 2011-07-21 20:04:43

sasiad

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-21
Posty: 8
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No nie wygląda to ciekawie. Jak widac od ostatniej powodzi w Robygu nic sie nie zmienilo.
A czy nasz developer daje gwarancje na jakis czas, np. 2 lata, że tego typu błędy nie wystąpią lub zostraną usunięte po wykryciu? Czy jesteśmy jakoś zabezpieczeni? Nie pamiętam, czy jest cos o tym w umowie....

Offline

 

#260 2011-07-22 16:44:07

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

szrek napisał:

Wczorajsza burza nieźle dała się we znaki sąsiadom - polecam http://wyslijto.pl/files/download/5p05gfou66139844. Miejmy nadzieję, ze u nas takie "niespodzianki" nie będą miały miejsca.

Czy ktoś z Warszawy, kto ma blisko na Żoliborz, mógłby po którejś ulewie przejść się na budowę i zobaczyć jak wyglada sprawa zalewania (czy jest sucho/wilgotno itp.)? Ostatnio w biurze sprzedaży jest zatrudniony student to oprowadzania po budowie, podobno można przyjść i od razu podejść na budowę.
Bylem w garażu na początku kwietnia br. po pierwszych dniach otwartych. W kącie była kałuża, pan oprowadzający tłumaczył, że to "efekt etapu budowy i braku wszystkich uszczelnień" - czy taka sytuacja może się powtórzyć i teraz?
Mam również pytanie o kąty pomieszczeń, które znajdują się pod loggiami - czy u kogoś z Was kąt nie był przyczerniony/mokry od wody spływającej z loggi powyżej?

Offline

 

#261 2011-07-27 13:59:39

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Wracając do tematu kratek, zauważyłem, że są one nie tylko na wysokości komórek, ale nad praktycznie wszystkimi oknami od strony północno-zachodniej, północno-wschodniej, i nad częścią okien od strony południowo-wschodniej. Nie wiem, jak od strony patio.. Nie ma ich po stronie południowo-zachodniej w części sześciopiętrowej. Jest to dla mnie bardzo dziwne.. Bardziej niż wygląd martwią mnie ewentualne straty ciepla, jeśli to rzeczywiście jakaś postać wentylacji...

Offline

 

#262 2011-07-29 16:44:07

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No i tajemnica tak dużej ilości kratek (chyba) wyjaśniona. Otóż projektant doszedł do wniosku, że hałas od strony ulicy będzie niepomiernie większy niż od strony patio, w związku z czym mieszkańcy nie będą chcieli otwierać okien w celu wietrzenia, co mogłoby powodować gromadzenie nadmiernej wilgoci a tym samym zagrożenie zagrzybienia pomieszczeń. Dlatego też zrezygnował z wywietrzników okiennych na rzecz kratek. Z jednej strony ma to "ręce i nogi", ale do mnie osobiście nie za bardzo przemawia - jakoś inne budynki stojące przy o wiele ruchliwszych ulicach nie posiadają tego typu "upiększacza" - czyżby inni projektanci nie brali tego pod uwagę? A może po prost lepiej rozwiązali sposób wentylacji? To tyle w temacie kratek.
Z nowości na budowie
- od strony płn-wschodniej pojawiły się 2 kamery
- zaczęto kłaść płyty granitowe na parterze wzdłuż lokali usługowych. W pierwszym momencie myślałem, że jest to tynk, taki sam jaki jest na ostatnich piętrach, tylko rowkami "uformowany" na płyty. Jednak po bliższych oględzinach i "organoleptycznym" sprawdzeniu okazało się, że to jednak granit. Podobno chiński, nie szlifowany, przypominający drobnoziarniste lastrico (określenie budowlańca). Ogólnie taki sobie - idealnie dobrany kolorystycznie do szarego tynku.

Tak to wygląda

http://images41.fotosik.pl/996/dab2df7f57985cfam.jpg

Poza tym zdjęto już większą część płotu stawiając w zamian siatkę. I jeszcze dobra wiadomość - mimo solidnych opadów deszczy w garażu jest sucho.

Ostatnio edytowany przez szrek (2011-08-02 16:44:20)

Offline

 

#263 2011-08-14 10:18:24

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

dodałem kilka zdjęć w galerii

Offline

 

#264 2011-08-14 23:24:07

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Kiedy możemy się spodziewać końca i kluczy?

Offline

 

#265 2011-08-15 09:26:42

Bubal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 48
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

A gdzie ta galeria?

Offline

 

#266 2011-08-15 09:38:20

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

końca i kluczy to na przełomie październik - listopad, a galeria u góry forum obok:index, użytkownicy, szukaj, profil..

Offline

 

#267 2011-08-22 22:29:15

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Czy ktoś z Was był w garażach i piwnicach na -2? Pytam bo dopóki nie zobaczę, że jest to dobrze zrobione to nie wpłacam kasy. Zielone Zacisze stoi w wodzie w garażach poniżej poziomu gruntu.

pozdrawiam

Offline

 

#268 2011-09-16 14:53:45

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No i koniec odwiedzin na budowie. Na życzenie generalnego wykonawcy wstrzymano wizyty aż do czasu oddania budynku - przewidują , że nastąpi to do połowy października.

Offline

 

#269 2011-09-19 10:28:09

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

szrek napisał:

No i tajemnica tak dużej ilości kratek (chyba) wyjaśniona. Otóż projektant doszedł do wniosku, że hałas od strony ulicy będzie niepomiernie większy niż od strony patio, w związku z czym mieszkańcy nie będą chcieli otwierać okien w celu wietrzenia, co mogłoby powodować gromadzenie nadmiernej wilgoci a tym samym zagrożenie zagrzybienia pomieszczeń. Dlatego też zrezygnował z wywietrzników okiennych na rzecz kratek. Z jednej strony ma to "ręce i nogi", ale do mnie osobiście nie za bardzo przemawia - jakoś inne budynki stojące przy o wiele ruchliwszych ulicach nie posiadają tego typu "upiększacza" - czyżby inni projektanci nie brali tego pod uwagę? A może po prost lepiej rozwiązali sposób wentylacji? To tyle w temacie kratek.
Z nowości na budowie
- od strony płn-wschodniej pojawiły się 2 kamery
- zaczęto kłaść płyty granitowe na parterze wzdłuż lokali usługowych. W pierwszym momencie myślałem, że jest to tynk, taki sam jaki jest na ostatnich piętrach, tylko rowkami "uformowany" na płyty. Jednak po bliższych oględzinach i "organoleptycznym" sprawdzeniu okazało się, że to jednak granit. Podobno chiński, nie szlifowany, przypominający drobnoziarniste lastrico (określenie budowlańca). Ogólnie taki sobie - idealnie dobrany kolorystycznie do szarego tynku.

Tak to wygląda

http://images41.fotosik.pl/996/dab2df7f57985cfam.jpg

Poza tym zdjęto już większą część płotu stawiając w zamian siatkę. I jeszcze dobra wiadomość - mimo solidnych opadów deszczy w garażu jest sucho.

Wytłumaczenie projektanta odnośnie zastępowania wywietrzników okiennych kratkami jest dość dziwne. Kratki są na całej długości 9-kondygnacyjnej części I etapu ORAZ NA ROGU WSCHODNIM (klatka 12) - dodałem zdjęcie do galerii. Wybito nawet dziury na poziomie -1 (garaże) w tej klatce - czyżby zapomniano tam o szybie wentylacyjnym?

Offline

 

#270 2011-09-19 12:31:59

caida

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-10
Posty: 13
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Te kratki to jakieś g..no! Coś mi się wydaje że na etapie projektu lub realizacji zapomniano o potrzebie wentylacji pomieszczeń i teraz wykonawca "próbuje ratować" sytuację niekonwencjonalnymi metodami Ciekawy jestem jak wygląda taki wlot z kratki wewnątrz mieszkania...
Poza tym dlaczego kratek-koszmarków nie ma w mieszkaniach tylko od strony południowo-zachodniej, a z pozostałych są, chociaż ruch samochodów będzie tylko od Rydygiera?
Pozostając w temacie, czy ktoś z was widział na jakimkolwiek budynku podobne rozwiązanie?

Ostatnio edytowany przez caida (2011-09-19 12:32:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/ wellness spa hotel Ciechocinek Gästrecensioner pü Ferienwohnung Bardolino (VR)