Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#196 2011-03-31 17:16:08

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

tak jak na zdjęciach...... - tutaj dla nie nie ma zaskoczenia. W Robygu oczywiście jest tego więcej.
Muszę niestety znowu dodać, że tak jak w przypadku przejść , to i  tutaj projektant Robyga wykazał się większym pomysłem i estetyką.  Nie mam bladego pojęcia dlaczego w ZZ front budynku od Rydygiera, który będzie najbardziej reprezentacyjny, pozbawiony jest całkowicie elementów ozdobnych (oprócz sklepów i ostatnich, niewidocznych pięter) , natomiast zdecydował się upiększać elementy schowane  z boków ???
Nie rozumiem tego!?! Zauważcie że Robyg ma front odpierdzielony, oraz czym głębiej schowane, tym ozdoby znikają... - jest to logiczne! Jednak...., być może gdy budynek będzie skończony, to wizualnie będzie miało to sens ? Nie wiem? Nie jestem projektantem. Ufam ,że projektant wie co robi..., w końcu od tego jest i od tego będzie zależeć sprzedaż dalszych etapów. Ludzie wybiorą ładniejszy i ktoś gorszy będzie musiał zejść z cen żeby zwabić klientów do siebie. Na logikę, ZZ powinien pokazać "klasę" i ścigać się z Robygiem, zainwestować, zrobić coś nawet ponad standard opisany w ogólnych warunkach i ostatecznie zgarnąć tort za dobrą kasę. Inwestycja w estetykę zwróciłaby się z dużą nawiązką. Szczerze, to na to troszkę liczyłem, że tak będzie Ale co tam...., zaraz podniesie poprzeczkę Layetana, która robi naprawdę baaaaaardzo ładne mieszkania i solidne....więc , w zasadzie ZZ&Robyg powinni się spieszyć z budowami i trzymać kciuki za powolne budowanie mozaiki Mokotów.

A tak na marginesie, co to są i gdzie będą okładziny z żaluzji w wykończeniach ścian zewnętrznych opisane w standardzie wykończenia ?
Druga sprawa która mnie interesuje, to takie czarne prostokąty pod i nad każdym z okien... co to jest? to jest farba czy jakiś kamień? To samo chyba jest na ostatnich 2 pietrach...? Ogólnie to podobają mi się te czarne wstawki

Ostatnio edytowany przez KL13 (2011-03-31 17:29:03)

Offline

 

#197 2011-03-31 19:05:49

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

KL13 NAPISAŁ:
"1.  W Robygu oczywiście jest tego więcej.
Muszę niestety znowu dodać, że tak jak w przypadku przejść , to i  tutaj projektant Robyga wykazał się większym pomysłem i estetyką. 


2. Ufam ,że projektant wie co robi..., w końcu od tego jest i od tego będzie zależeć sprzedaż dalszych etapów. Ludzie wybiorą ładniejszy i ktoś gorszy będzie musiał zejść z cen żeby zwabić klientów do siebie.

3. zaraz podniesie poprzeczkę Layetana, która robi naprawdę baaaaaardzo ładne mieszkania i solidne....więc , w zasadzie ZZ&Robyg powinni się spieszyć z budowami i trzymać kciuki za powolne budowanie mozaiki Mokotów."

ad1. nie wierzę oczom jak czytam kolejny wpis.... przecież chyba wygląd zewnętrzny nie jest tak ważny.. przy najmniej dla mnie.... dla mnie najważniejsze jest aby mieszkanie w środku było dobrze i solidnie zrobione... co mnie tam klatki czy są w marmurze czy płytkach ceramicznych przecież na holu nie będę mieszkać... a znając ludzi z długo to wszystko i tak nie będzie ładnie wyglądać (jak dzieci dorosną i zaczną markerami pisać.. ect.) dla mnie jest ważne żeby windy jeździły i tyle...

ad2. tak na pewno ludzie wybierają mieszkania po wyglądzie zewnętrznym budynku.. o ile wiem i o ile ja kupowałam mieszkanie to wybierałam po planie mieszkania.. i wtedy nie myślałam o tym czy elewacja będzie zielona, żółta czy niebieska....

ad3. tak Layetana tak ponosi poprzeczkę ze od 2008 roku odkąd pracuje na Służewcu przemysłowym i widziałam ogłoszenie o mieszkaniach dopiero późną jesienią 2010r. zaczęli robić wykopy.... i jaki będzie standard to się okaże... Robyg też standard z zewnątrz ma duży tylko gorzej z środkiem... wiec ja wole żeby cieli koszta na zewnętrznym wyglądzie niż na materiałach użytych wewnątrz mieszkań... mieszkanie kupiłam dla siebie a nie dla znajomych żeby się pochwalić....

Offline

 

#198 2011-03-31 20:18:10

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

ad ad.1  - zgadzam się, że to co napisałaś (solidność wykonania) jest najważniejsza....dlatego w końcu kupiliśmy tutaj mieszkanie. Jednak wygląd też jest ważny... na dalszym miejscu...., ale ważny, bo płacimy dużą forsę za to wszystko....nikt mi tego nie daje za darmo. Windy będą i tak i tak się psuły czy tu czy tam - taka ich natura

ad ad.2 - dla mnie najważniejsza jest lokalizacja, potem okolica, potem ekspozycja kierunkowa, potem rozkład, potem solidność budynku, potem wygląd ogólny.
Nasz sąsiad w przedostatnim punkcie przegrywa, czyli w solidności. W wyglądzie wygrywa. W pozostałych jest identyczny - też ma fajne rozkłady. Jednak chciałem zauważyć, że o solidności naszego nic tak de fakto jeszcze nie wiemy. Wiemy, że buduje bardzo dobry wykonawca - Unibep i że ma "dobre" ściany. Wiemy też że Wola Tower nie onieśmiela...
Problemy i usterki będziemy mieć na 100%, nie unikniemy tego. Teraz kwestia tylko jakie?
Moim życzeniem i szczerym marzeniem jest aby były błahe. Chciałbym aby SOLIDNOŚĆ była domeną tej inwestycji, bo inaczej będzie przysłowiowa "dupa zbita".

ad ad.3 - Layetana się procesowała z PKP , które miało tam kiedyś na tym terenie swoje bocznice kolejowe. Dlatego im tak długo się zeszło. W Hiszpanii widziałem osobiście ich budynki. W jednym miałem przyjemność nocować. Budynki są naprawdę solidne , praktyczne i ładne.
Co do środka Robyga, to zgadzam się z Tobą..., choć na całkowita ocenę poczekam aż zamieszkam w naszym budynku przez pierwszą zimę
Myślę że ktoś kto wydaje tyle kasy za mieszkanie raczej nie kupuje go dla znajomych, chyba że jest jakimś idiotą....
Ja idąc codziennie do i z pracy chciałbym czuć się dobrze w miłym i eleganckim budynku. I chyba większość z nas ma taki zamiar. Znajomych ekspresję estetyczną, mam głęboko w ....nosie, ważnie żeby mi się podobało

Ostatnio edytowany przez KL13 (2011-03-31 20:41:33)

Offline

 

#199 2011-04-01 08:31:32

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

czyli suma sumarum.... mamy jeden wniosek.. poczekajmy i zobaczymy jaki standard jest i jak to wszystko bedzie wygladalo...

Offline

 

#200 2011-04-13 22:44:35

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Widziałem dziś z lornetki fragmencik ułożonej elewacji na skrzydle zachodnim. To skrzydło zresztą jest teraz szybciej wykańczane.
Pytanie kiedy będzie odbiór? Jakieś typy?

Offline

 

#201 2011-04-14 07:33:48

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

W ZZ mówią, że istnieje duża szansa na skończenie budowy do końca sierpnia, potem ok miesiąca będą trwały odbiory, no i na początku października będą odbiory :-)

Offline

 

#202 2011-04-14 08:13:20

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

potwierdzam to co Tunia napisala.. tez dostalam tak informację, że pracy przebiegają bardzo sprawnie i koniec budowy ma być (duże prawdopodobieństwo) w sierpniu. i faktycznie odbiory budynku trawja ok 1 miesiąca.. wiec bardzo bardzo licze na to, że uda nam sie jak najszybciej wykańczac mieszkano.. zeby na święta byc juz u siebie:)

Offline

 

#203 2011-04-14 18:23:28

leszak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 39
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Widzę, że nie tylko ja mam takie ambitne plany świąteczne

Offline

 

#204 2011-04-14 19:01:52

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Oby oby

Wiem, że mieli podać oficjalnie informację kiedy nastąpi zakończenie prac. Wiadomo miesiąc ale to wersja chyba optymistyczna. Odbiórki wind, ppoż itd potrafią się przeciągnąć.
W każdym razie w grudniu to cały budynek będzie się trząsł od prac wykończeniowych

Offline

 

#205 2011-05-19 09:47:17

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Offline

 

#206 2011-05-19 13:44:38

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

jak na szóstym układano zbrojenia, to chyba w city apartments ten drugi etap.. szkoda człowieka

Offline

 

#207 2011-05-20 16:40:54

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Część zachodniego skrzydła już bez rusztowań. I muszę przyznać, że elewacja mnie osobiście nie powala na kolana - jakaś taka smutna i monotonna się wydaje. Na folderach wyglądało to o wiele ciekawiej.

http://images37.fotosik.pl/829/67f5d7f7f159549cm.jpg

"Przyłapałem na gorącym uczynku" pracownika, który impregnował okładzinę z piaskowca.

http://images47.fotosik.pl/876/9cd743df862b4fe8m.jpg

Na etapie C robią już -1 poziom garaży - jeszcze ze 2 tygodnie i wyjdą na powierzchnię.
BTW - Robyg jeszcze nie dokończył II etapu a już zachęca do kupowania mieszkań w III etapie - budynek w sąsiedztwie naszego etapu D - cena 7299pln/m2. A swoją drogą - czy potencjalni nabywce nie umieją czytać czy też liczą, że ich to nie dotknie? http://www.bozo.pl/Firmy/Deweloperzy/Robyg-Development/

Ostatnio edytowany przez szrek (2011-05-20 16:54:56)

Offline

 

#208 2011-05-21 05:50:30

artur

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 33
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Dzięki Szreku za zdjęcia.  Mi osobiście się podoba taka stonowana kolorystyka. Poczekajmy też aż zainstalują balustrady od balkonów. Prawdę mówiąc to trochę rozczarowało mnie wykończenie klatek ale elewacja jest ok.

Offline

 

#209 2011-05-21 10:09:22

leszak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 39
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

>http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/597649.html
>czy to u nas?

Z tego co mi powiedzieli w biurze, to podobno u Robyga.

Offline

 

#210 2011-05-23 22:36:53

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

2011-05-23

Szreku, 3 dni później i pojawiły się pierwsze balustrady, ładnie będzie
http://img13.imageshack.us/img13/1307/201105231.jpg

Trochę bliżej...
http://img190.imageshack.us/img190/2126/201105233.jpg

II etap też się załapał
http://img850.imageshack.us/img850/7678/201105232.jpg

A tu przyuważyłem jak wyglądają drzwi do wnęk na balkonie
http://img801.imageshack.us/img801/339/201105234.jpg

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung Matilda kryształy warszawa