Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#46 2010-04-27 22:08:10

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Ja również mam już za sobą decyzję i negocjacje. Potwierdzam to co napisał kidbs, to znaczy nie było ponaglania i presji. Właściwie to dzięki temu, że miałem trochę czasu do namysłu to się zdecydowałem.
Wcześniej interesowałem się też sąsiednim Robygiem gdzie bardzo wywierali presję (bo promocja się właśnie kończy), miałem wszystkiego ze 3 dni do ostatecznej decyzji, przez co zrezygnowałem.

Potwierdzam również to co już inni tu zauważyli, że nie ma konkretnej daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie co jest kluczowe aby rozpocząć odbiory lokali.
To daje bardzo szeroki margines błedu dla dewelopera. Ale z tego co rozumiem to nie nieskończony.

1. od daty wpisu do dziennika budowy informacji o zakończeniu budowy deweloper ma 1 miesiąc na zgłoszenie wniosków o pozwolenie na użytkowanie - to chyba przepisy prawa wymuszają.
2. w terminie 1 miesiąca od uzyskania pozwolenia na użytkowanie sprzedawca ma wyznaczyć termin odbioru lokalu
3. jednak par 7 ust 1 mówi o najpóźniejszym terminie wysłania zawiadomienia o wyznaczeniu terminu podpisania aktu tj. 31.12.2012 i termin podpisania aktu to maks 2 miesiące od wysłania zawiadomienia.
Na tej podstawie można chyba domniemać, że odbiór lokalu musi odbyć się przed datą wysłania zawiadomienia o podpisaniu aktu. bo te zdarzenia są uzależnione od siebie(odbiór ->akt).

Tak więc w skrajnie pesymistycznej wersji akt powinien być podpisany do 28.02.2013. Potem jeszcze "tylko" 60 dni i kupujący może odstąpić od umowy.

Ale deweloperowi też powinno zależeć na jaknajszybszym przekazaniu kluczy nabywcom, bo od tego momentu koszty związane z utrzymaniem nieruchomości przechodzą na nabywców.

Pozdrawiam.

Offline

 

#47 2010-04-28 00:59:53

mm

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Z tym odstepstwem od umowy to troche nie takie oczywiste. W par 11 ust 4 jest zapis, ze mozna zrezygnowac do 31 marca 2013, wiec "mozemy ale juz nie mozemy". Ciekaw jestem czy komus udalo sie ten zapis zmienic ? A czy z cena udalo Wam sie cos wywalczyc ?

Offline

 

#48 2010-04-28 14:37:17

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

A czy wiecie czy nadal w ZZ jest promocja na notariusza i czy jak skorzysta się z jego usług to czy dają możliwość zmian w umowie? I mam jeszcze jedno pytanie do tych co już podpisalii umowę: Czy dostaliście w formie załacznika do umowy plan zagospodarowania terenu wraz z jego specyfikacją?

Ostatnio edytowany przez Tunia (2010-04-28 14:49:12)

Offline

 

#49 2010-04-28 16:33:15

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

ja nie mam w umowie załącznika z planem zagospodarowania terenu.. jak ktoś ma, to może by jakiś skan wrzucił?..

Offline

 

#50 2010-04-28 20:51:22

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Planu nie dostałem jako załącznik. Widziałem go jedynie przy podpisaniu umowy. Notariusz musiał wszystko potwierdzić, że jest tak, jak powinno być. Notariusz od dewelopera był za darmo przynajmniej jeszcze z 3 tygodnie temu. Ale ta opcja pojawiła się chyba od początku kwietnia, więc pewnie jeszcze z niej nie zrezygnowali. Ale czy notariusz opłacony przez dewelopera będzie działał na jego niekorzyść? Szczerze wątpię. Ale może jestem nieobiektywny, bo sam zapłaciłem z własnej kieszeni

powodzenia

Ostatnio edytowany przez kidbs (2010-04-28 20:56:26)

Offline

 

#51 2010-04-29 13:24:41

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Jeśli chodzi o to, to proszę bardzo

W pełnym wymiarze i bardziej szczegółowo http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 5aefe.html.

Pozdrówka.

Ostatnio edytowany przez szrek (2010-05-14 16:11:15)

Offline

 

#52 2010-04-29 13:34:15

tomi

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 6
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

dobrze, miec taki zalacznik w umowie. Teraz plan wyglada niezle, ale za 2 lata moze okazac sie ze bedzie to wygladalo zupelnie inaczej, a budowa moze ciagnac sie latami.

Offline

 

#53 2010-04-29 14:18:46

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

tomi napisał:

Teraz plan wyglada niezle, ale za 2 lata moze okazac sie ze bedzie to wygladalo zupelnie inaczej, a budowa moze ciagnac sie latami.

Co do tego, niestety, musimy być przygotowani, że przez kilka lat najprawdopodobniej będziemy mieszkać na placu budowy i nie chodzi tu tylko o nasze osiedle ale także o sąsiednie - ROBYG, bo tam ponoć przymierzają się do następnej inwestycji, a w sumie chyba jeszcze mają w planie 4 lub 5 budynków - jeden z nich w bliskim sąsiedztwie budynku "D". Co do zmian, to mam nadzieję, że nie będzie tak jak właśnie u sąsiadów, gdzie zmieniono plany i wygląd następnego budynku. Poza tym miejmy nadzieję, że nasz wykonawca jest jednak solidniejszy niż ten co budował Robyga bo czytając opinie o wykonaniu tamtego osiedla to ja im trochę współczuję.
Pozdrówka.

Ostatnio edytowany przez szrek (2010-04-29 14:19:08)

Offline

 

#54 2010-04-29 18:03:27

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

taką mapkę, to posiadam, myślałem, że ktoś dostał coś bardziej szczegółowego.. ciekawe co to dokładnie będzie ten plejgrant koło rydygiera street:) no a te figury geometryczne między budynkami, to mi pachną jakimś Hasiorem.. , nie wiem, czy dzieci się nie będą tego bały:). a propos naszych sąsiadów, to podobno im się ten projekt osiedla trochę zmienił czytałem. ciekawe, jak to załatwili, bo przecież plany musiały być z grubsza zatwierdzone dla całej działki, jak dostawali pozwolenie na budowę. pachnie mi to lekką obsuwą, co w sumie szkoda, bo będziemy mieli plac budowy przez 10 lat obok:( no i ten poprzedni plan był chyba ciekawszy, były takie okrągłe budynki.. ciekawe też, jak rozwiążą ten kwartał, w którym połowę będzie budował robyg, a połowę ZZ - i w sumie wyjdzie kwadrat, ale podzielony, na dwie inwestycje i wspólnoty, a płot pójdzie przez środek?

Offline

 

#55 2010-04-30 15:32:11

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Tunia napisał:

A czy wiecie czy nadal w ZZ jest promocja na notariusza ...

Niestety , promocja skończona.
Pozdrówka.

Ostatnio edytowany przez szrek (2010-04-30 19:26:26)

Offline

 

#56 2010-05-01 00:55:08

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

znalazłem coś, o co można by powalczyć w umowie przedwstępnej ( dla mnie już za późno), albo przynajmniej jakoś skonkretyzować. Więc, nasi sąsiedzi z city apartments, strasznie długo czekają na podłączenie liczników prądu w mieszkaniach. Podobno to wina dewelopera, bo nie dostarczył jakiejś dokumentacji na czas.. słabo by było tyle czekać, jak mieszkania gotowe - podobno nawet odbiory przeprowadzali bez prądu w mieszkaniach, tylko z jakąś żarówką, którą się wkręcało - abstrakcja!?

Offline

 

#57 2010-05-03 14:38:40

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

kawanagila napisał:

a propos naszych sąsiadów, to podobno im się ten projekt osiedla trochę zmienił czytałem... pachnie mi to lekką obsuwą, co w sumie szkoda, bo będziemy mieli plac budowy przez 10 lat obok:( no i ten poprzedni plan był chyba ciekawszy, były takie okrągłe budynki.. ciekawe też, jak rozwiążą ten kwartał, w którym połowę będzie budował robyg, a połowę ZZ - i w sumie wyjdzie kwadrat, ale podzielony, na dwie inwestycje i wspólnoty, a płot pójdzie przez środek?

Tak miało być (Robyg):
http://images42.fotosik.pl/201/7a475bb80544f2d8med.jpg

a tak ma być:

http://images48.fotosik.pl/289/ad371fed9e80a7c8.jpg.

Te 10 lat budowy to chyba baaardzo optymistyczna wersja. Robyg ma do zrealizowania jeszcze 6 etapów, licząc skromnie 2 lata na etap, to jakby nie liczyć 12 lat plus jakieś poślizgi - 15 lat w hałasie i kurzu. Oby moje "czarnowidztwo" się nie sprawdziło.

Ostatnio edytowany przez szrek (2010-05-14 16:12:37)

Offline

 

#58 2010-05-05 12:56:47

justyna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 8
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

A czy oprócz umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego dostaliście w komplecie rzuty mieszkania? Bo ja dostałam tylko wypis. Nie wiem czy nie zapomnieli dołączyć rzutów? I zastanawiam się czy tylko w jednym egzemplarzu powinnam dostać akt?
Jak to wyglądało u Was?

Offline

 

#59 2010-05-05 17:44:22

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

ja mam do umowy załącznik numer 1 - czyli szkic mieszkania (rzut z góry? w skali 1/50 z wymiarami okien itd..). innych rzutów mieszkania nie posiadam. Nie wiem czy to to samo co wypis?  umowę mam w jednym egzemplarzu też..

Offline

 

#60 2010-05-05 21:03:58

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

kawanagila napisał:

ja mam do umowy załącznik numer 1 - czyli szkic mieszkania (rzut z góry? w skali 1/50 z wymiarami okien itd..). innych rzutów mieszkania nie posiadam. Nie wiem czy to to samo co wypis?  umowę mam w jednym egzemplarzu też..

BTW, jaka jest wysokość okien? Da się to wyczytać z tego szkicu mieszkania?

pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Alloggio Oevenum