Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-06-11 20:29:06

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Kolejna rzecz, którą trzeba załatwić.

Na stronie Urzędu Dzielnicy widnieje następujący spis:

Przychodnia
  al. Wojska Polskiego 25, Warszawa
  tel.: (022) 839 12 18

Przychodnia Elbląska
  ul. Elbląska 35, Warszawa
  tel.: (022) 633 42 77

Przychodnia Felińskiego
  ul. Felińskiego 8, Warszawa
  tel.: (022) 839 24 40, 839 47 14

Przychodnia Kochowskiego
  ul. Kochowskiego 4, Warszawa
  tel.: (022) 839 47 36

Przychodnia Szajnochy
  ul. Szajnochy 8, Warszawa
  tel.: (022) 833 14 71 do 75, 832 44 35, 833 58 80

(Usiłowałam dodzwonić się do przychodni na Wojska Polskiego - ha! nie ma takiego numeru)

Wiadomo, nie ma co się spodziewać szału po państwowej służbie zdrowia, ale dobrze by było trafić gdzieś, gdzie człowieka nie dobiją (chociażby nerwowo) lub gdzie nie będzie się czekać np. z grypą tydzień na wizytę do internisty. 

Jesli ktoś z Was miał do czynienia z ww. placówkami lub lekarzami w nich przyjmującymi proszę o opinie. Negatywne też.
Dzięki za pomoc.

Offline

 

#2 2012-06-11 22:32:45

maf

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Witam,

ja obecnie mieszkam w niedalekiej okolicy naszych nowych mieszkań.

Jestem zapisany do lekarza pierwszego kontaktu na Felińskiego 8 (p. Beata - nazwiska nie pamięta). Raz miałem okazję u niej być, całkiem sympatyczna kobieta. Ciężko mi ocenić jest fachowość, bo akurat wtedy potrzebowałem tylko receptę na lek brany przewlekle, i skierowanie. Wypisała i po wizycie.

Na Felińskiego utrudnieniem jest "cyrk" z numerkami po które trzeba ustawić się w kolejce ok. 6-7 rano.

O przychodni przy Wojska Polskiego nie słyszałem że takowa jest - więc może już zlikwidowana. Felińskiego 8 jest bardzo blisko (kilkadziesiąt metrów) od adresu Wojska Polskiego 25.

Generalnie przychodnie na Żoliborzu można znaleźć tutaj: http://www.spzzlo.pl/. Jest to samodzielny zespół przychodni... Główna, jak dobrze pamiętam to jest ta na Szajnochy 8 (nie daleko pl. Wilsona). W każdej są różni specjaliści. Przy Szajnochy chyba jest najwięcej specjalistów. Jest też tam przychodnia dla dzieci - osobna część/osobne wejście (nie przypadła nam do gustu i zapisaliśmy się gdzie indziej). Jak nie ma w jakiejś specjalisty, którego potrzebujemy, to trzeba pofatygować się do innej w ramach zespołu.

Ostatnio edytowany przez maf (2012-09-11 20:27:34)

Offline

 

#3 2012-06-12 02:17:47

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Zdecydowanie nikomu NIE POLECAM dr Saganek z przychodni przy ul. Elbląskiej 35. Ja i moja rodzina znamy tę lekarkę od niepamiętnych czasów, ponieważ przez ponad 40 lat był to nasz rejon ze względu na to, iż wcześniej mieszkaliśmy przy ul. Przasnyskiej. Wiem więc dobrze, co piszę. Kobieta ta nie zna się w ogóle na wielu chorobach i aplikuje chorym mnóstwo prochów na zasadzie "eksperymentu", a co nawet spotyka się i z zachwytami ze strony niektórych pacjentek-emerytek lubiących obstawiać się lekami. Nie chce również chodzić po domach w razie nagłej choroby. Swego czasu została też odstawiona od wydawania zaświadczeń potrzebnych kierowcom. W ogóle przychodnia ta wydaje się być "przechowalnią" dla słabych lekarzy, bo lepsi bardzo szybko z niej uciekają- tak, jak kilkanaście lat temu obecny sławny profesor hematologii Jędrzejczak. Aktualnie przychodnia zatrudnia m. in. dwie Ukrainki-świeżo po studiach. Ustawiają się do nich w kolejce przeważnie młodzi, zdrowi panowie, którym nic nie dolega:)

Ostatnio edytowany przez Mariusz (2012-06-12 12:29:40)

Offline

 

#4 2013-01-04 16:38:22

Przemo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 5
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Witam,

Czy ktoś może polecić jakiegoś pediatrę w okolicach naszego osiedla? Chciałbym wkrótce zarejestrować nowo nardzodzonego potomka do przychodni. Będę wdzięczny za sugestie, która jest godna uwagi.

Z góry dziękuję!

Offline

 

#5 2013-07-09 14:50:58

Annna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Przemo, polecam Ci skorzystanie z pediatry dostępnego na portalu:
https://recepcjamedyczna.pl/jforum/pediatra
Można zapisywać się bez kolejek, co przy maluchu jest dość istotne.

Offline

 

#6 2013-07-10 15:09:22

aga&piotr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 20
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Najbliższy wolny termin to 13 lipca rozumiem, że to miała być reklama...

Offline

 

#7 2013-12-13 05:18:05

marianna

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

Ja polecam przychodnię Medicenter, profesjonalizm na wysokim poziomie, więcje mozna się dowiedzieć na ich stronie Medicenter

Offline

 

#8 2013-12-16 03:03:38

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wybór przychodni rejonowej/lekarza rodzinnego

"Medicenter" nie znajduje się na Żoliborzu, ale na dalekim Mokotowie (ul. Wołoska). To już znacznie bliżej mamy "Enel-med", bo w "Arkadii".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.berlin-hotel.pl wellness spa hotel Ciechocinek Gästrecensioner pü Ferienwohnung Bardolino (VR)