Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-07-03 09:51:08

Adams

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-03
Posty: 4
Punktów :   

Telewizja kablowa Vectra

Czy ktoś na osiedlu ma telewizję i internet z Vectry? Proszę o opinie

Offline

 

#2 2013-07-03 19:27:07

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

Na początku maja podpisałam z Vectra umowę na 2 lata - Pakiet Złoty HD (TV) i internet 40 Mb (postawili mi ruter). Skorzystałam z promocji, która uwzględniała również telefon stacjonarny (zupełnie mi niepotrzebny, ale opłata za taki abonament z telefonem okazała się niższa niż bez telefonu!). W jednym pokoju mam 103 programy, w tym 14 HD, w drugim pokoju (bez żadnych dodatkowych opłat) trochę ponad 20 programów.
Przez pierwsze 6 miesięcy płącę jakąś symboliczną sumę (zdaje się 1,23 zł), potem 80 zł miesięcznie. W przeliczeniu na średnią opłatę miesięczną w czasie trwania umowy wychodzi około 65 zł (czyli mniej niż w UPC).
W swoim poprzednim miejscu zamieszkania też korzystałam z Vectry i byłam BARDZO zadowolona. Dlatego po przeprowadzce na Rydygiera czekałam na Vectrę i oganiałam się od przedstawicieli UPC. Niestety, zwłaszcza w czerwcu, bardzo często występowały przerwy w dostępie do usług. Zdarzało się to na ogół wieczorem i w nocy, czasem przez cały weekend. Dwukrotnie zostałam poinformowana mailem lub smsem, że nastąpią przerwy "ze względu na prace adaptacyjne", ale takich przerw było dużo więcej. Telefonowałam kilkakrotnie do Gdańska (centrala Vectry) i zgłaszałam brak usługi. Uprzejmie zapewniali, że naprawa trwa. Rzeczywiście, wcześniej, czy później, udawało się wszystko naprawić. Teraz od jakichś dwóch tygodni wszystko działa bez zakłóceń. Może wreszcie uporali się z problemami i wykonali całość "prac adaptacyjnych"?!

Offline

 

#3 2013-07-08 12:14:44

T&M

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

Ja również poczekałem na Vectre. Ich oferta wydaje sie korzystniejsza (mam tv pakiet srebrny + internet ????15Mb/s?????) Jak narazie nie mam zastrzeżeń poza przerwami w dostawie o których pisała Hania. Korzystałem juz kiedyś z Vectry i nie było problemu, więc mam nadzieję że i tym razem to są przejściowe trudności.

Offline

 

#4 2013-07-08 12:33:21

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

Ja się właśnie przeniosłem z UPC i zamiast 109 płacę 80 za TV(140 kanałów podobno ale nie liczyłem) i internet 40 mb. Jedyny minus, że nie ma planete. Właśnie dostałem pożegnalny list z UPC, w którym z przykrością informują mnie, że muszą podnieść ceny o 10 zł, bo wszystko drożeje - więc oni też

Offline

 

#5 2013-07-08 14:41:41

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

No ja właśnie też zastanawiam się nad przejściem do Vectry korzystając z możliwości wypowiedzenia umowy UPC (zmienili ofertę). Boję się tylko o te przerwy w dostawie, o których piszecie... Przeszukując internet niestety jest sporo takich informacji o małej stabilności ich usług. UPC używam kilka lat. Rok tutaj i 3 lata wcześniej w innym mieszkaniu i nigdy nie zdarzały mi się żadne przerwy w dostawie internetu. Vectra kusi znowu sporo niższą ceną... I teraz dylemat jakość czy niska cena...

Offline

 

#6 2013-11-11 22:07:13

wiewioor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-24
Posty: 18
Punktów :   -1 

Re: Telewizja kablowa Vectra

Witam, odświeżając wątek chciałem się podpytać o jakość internetu z Vectry. Czy możecie napisać jak z tymi przerwami? Ustabilizowało się czy ciągle mizeria?

Przeglądałem oferty i Vectra zdecydowanie taniej wypada (np. 60mb +140 kanałow za 85 zlotych, gdzie w UPC to samo za 119zl).

Offline

 

#7 2013-11-12 07:34:22

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

Niestety, zmiana oprogramowania dekodera nie wyszła im kompletnie. Wczoraj, sterowana przez konsultanta z Vectry, przywróciłam w telewizorze ustawienia fabryczne, co miało usunąć problemy z zawieszaniem sie dekodera. Pomogło na dwie godziny. Wieczorem znów dekoder się zawieszał. Okazało się, że czasem tak bywa i dziś ma to być zdalnie sprawdzone przez fachowca, a jak nie pomoże, to czeka mnie wizyta technika (w domu ???, w budynku ??). Nocne przerwy w dostawie internetu zdarzają się ciagle. Jestem o tym uprzedzana mailem, ale co z tego !

Offline

 

#8 2013-11-12 11:40:18

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

Przesiadłem się na Vectrę z UPC jakieś 3 miesiące temu.
Stabilność gorzej ale cena znacznie niższa była za Vectrę. Internet działa dobrze. Telewizja czasami coś przymuli albo się zawiesi ale tylko na moment i większych problemów nie miałem.

Offline

 

#9 2013-11-13 00:39:35

Mariusz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-21
Posty: 72
Punktów :   

Re: Telewizja kablowa Vectra

Mimo to UPC ma znacznie bardziej stabilny internet. Od chwili instalacji (ponad rok temu) zawieszał się u mnie tylko dwa razy i to wyłącznie późną nocą. Polecam wszystkim!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alojamiento Pellworm Lituania usługi budowlane komornik kraków hotel spa w Ciechocinku