Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2012-05-14 15:51:39

Przemo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 5
Punktów :   

PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Witam wszystkich,

Pozwolę sobie zarzucić kontrowersyjny wątek: ile trzeba mieć wolnego czasu, aby wysłać do zarządu wspólnoty mieszkaniowej zgłoszenie, na temat samochodów parkujący tyłem do elewacji??

pozdrowienia,
Przemo

Offline

 

#2 2012-05-14 17:52:05

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Hmmm...może nisko mieszkającym spaliny przeszkadzają?

Efekt kiepski...po zachodniej stronie stoi właśnie 8 samochodów zaparkowanych prostopadle do budynku, z czego 5 tyłem do elewacji...
Może w garażach też powinna obowiązywac podobna zasada? Parkowanie tyłem do ściany... żeby zmniejszyć stężenie spalin na środku?

Offline

 

#3 2012-05-14 22:51:06

crz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

W czasach katalizatorów spaliny nie są już takim problemem jak dawno temu. Silnik emituje większy hałas niż tłumik.  Parkowanie tyłem do ściany w garażu to pomysł kompletnie bez sensu.
Wszystkie zakupy wyciągnięte z bagażnika mogą przyczynić się do otarcia własnego auta lub co gorsza auta sąsiada podczas przenoszenia na tych wąskich miejscach parkingowych.

Offline

 

#4 2012-05-15 00:01:05

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Dobro ogółu nad dobrem i wygodą jednostki!!!

Offline

 

#5 2012-05-15 08:05:48

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

A szafki i szafy w mieszkaniach wyłącznie na południowych i zachodnich ścianach a jak !! Jak sterować to sterować Chciałem przypomnieć, że gospodarka nakazowo-rozkazowa i sterowana to relikt. To czy ja będę parkował na moim miejscu parkingowym tyłem, przodem, na dachu czy też na boku to tylko i wyłącznie moja sprawa. Chyba projektant powinien to przewidzieć i zaprojektować taką instalację aby nie było problemów spalin. Zgadzam się z przedmówcą, że może dojść do uszkodzenia własnego mienia w imię bliżej nieokreślonego interesu bliżej nieokreślonych interesariuszy

Zgadzam się, że ktoś ma chyba za dużo wolnego czasu

To przywołanie przepisów prawa o ruchu drogowym całkowicie zbędne zwłaszcza, że to droga wewnętrzna a nie publiczna a do tych prawo przewiduje nieco inny zakres regulacji

http://edroga.pl/prawo/komentarze/1702- … sady-ruchu

Offline

 

#6 2012-05-15 09:15:21

gordonek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 70
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Co prawda nie mam samochodów pod oknem i nie wiem jak to jest naprawdę z tymi spalinami ale nie dziwie się prośbie wspólnoty. Zakaz parkowania tyłem do okien jest bardzo często spotykany pod blokami nawet czasem można zauważyć znaki zakazu.

Offline

 

#7 2012-05-15 15:26:00

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Też już spotykałem się z takimi prośbami na innych osiedlach. Nawet nie wiedziałem że chodzi o spaliny. Ale pomyślałem sobie - co mi zależy - jeżeli komuś przeszkadza to ja nie wnikam dlaczego. Jeżeli mogę komuś ulżyć bez straty dla siebie to nie widzę powodu dlaczego tego nie robić.

Offline

 

#8 2012-05-15 15:52:18

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Przemo napisał:

(...) ile trzeba mieć wolnego czasu, aby wysłać do zarządu wspólnoty mieszkaniowej zgłoszenie, na temat samochodów parkujący tyłem do elewacji??(...)

prawdopodobnie tyle, żeby przechodząc obok klatki XIII w godzinach pracy biura administratora wejść i zgłosić. 3 minuty?

docelowo od strony pd-zach mają pozostać jedynie 3 ogólnodostępne miejsca dla inwalidów, reszta miejsc ma być dostępna wyłącznie dla właścicieli lokali usługowych.

Offline

 

#9 2012-05-15 20:03:17

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

No to trochę kicha, bo jak znam park maszyn osób prowadzących lokale usługowe, to oznacza, że nasz budynek będzie obstawiony białymi dostawczakami...

Offline

 

#10 2012-05-15 20:04:00

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

1. Odpalasz mejla (5 sekund)
2. Wpisujesz odbiorce (zielonyzoliborz@pzngepard.pl, 5 sekund)
3. Piszesz mejla (15 sekund)

Odpowiedź: Trzeba mieć 20 sekund, żeby napisać do administracji w sprawie spalin

Offline

 

#11 2012-05-16 09:20:16

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

leszak2 napisał:

1. Odpalasz mejla (5 sekund)
2. Wpisujesz odbiorce (zielonyzoliborz@pzngepard.pl, 5 sekund)
3. Piszesz mejla (15 sekund)

Odpowiedź: Trzeba mieć 20 sekund, żeby napisać do administracji w sprawie spalin

Matury z matematyki byś chyba nie zdał Jakby nie patrzeć na Twoje szacunki to wychodzi 25 sekund

Offline

 

#12 2012-05-17 21:03:15

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: PARKOWANIE AUT PRZODEM DO ELEWACJI

Dobrze, że już mam za sobą W ostatniej sekundzie wydłużyłem pisanie mejla o 5 i zapomniałem sumę poprawić I formuła tego nie wyłapała

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Radzyń Podlaski Проживание Мерида wellness spa hotel Ciechocinek Gästrecensioner pĂĽ Ferienwohnung Bardolino (VR)