Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2012-02-15 15:37:53

Sioko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: pękające ściany

Ja osobiście jestem bardzo rozczarowana "jakością" wykończenia mieszkania (brak spadków na balkonach, dramatycznie krzywe ściany, niezrobione zmiany w projekcie, za które zapłaciliśmy itp.). Podczas odbioru nie daliśmy sobie wcisnąć kitów, że ta fuszerka wg nas, jest tzw. standardem budowlanym wg dewelopera. Nasz protokół odbioru prawie nie pomieścił wszystkich niezgodności z projektem i standardem, który deweloper zagwarantował nam w Umowie. Niestety deweloper już grubo po terminie nie przekazuje nam inf. o ponownym odbiorze. Sprawę prawdopodobnie skierujemy do prawnika. Unibep działa opieszale i bardzo niedbale, ale w tym momencie Unibep nas średnio interesuje.

Offline

 

#17 2012-02-18 08:13:23

Szakalaka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-18
Posty: 2
Punktów :   

Re: pękające ściany

Odbierałem już kilka lokali u innych developerów i jeżeli chodzi o ściany to jestem zadowolony z jakości.
Krzywe ściany? Ja w przeciwieństwie do większości osób piszących w tym temacie przeczytałem umowę i standardy wykonania, u mnie mam wyraźnie napisane że jest tynk + białkowanie (czyli biała farba na tynk).
Poczytałem trochę normy i poradziłem się znajomego inżyniera który mi wytłumaczył że krzywizny na ścianie mogą wynosić do 4mm na łacie 2m.
Opowiadał też że u niego na budowie zdarzali się lokatorzy którzy wytykali wykonawcy wgłębienia jakby ktoś paznokciem przejechał, bądźmy poważni.
Przy podpisywaniu umowy rozmawiałem też z architektem i mówił że ściany żeby były idealne trzeba jeszcze raz zagładzić.

Także pomyślcie trochę zanim coś zaczniecie pisać, bo ten temat wygląda jak rozmowa głuchego ze ślepym.

Offline

 

#18 2012-02-18 17:29:21

Sioko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: pękające ściany

Szakalaka napisał:

Odbierałem już kilka lokali u innych developerów i jeżeli chodzi o ściany to jestem zadowolony z jakości.
Krzywe ściany? Ja w przeciwieństwie do większości osób piszących w tym temacie przeczytałem umowę i standardy wykonania, u mnie mam wyraźnie napisane że jest tynk + białkowanie (czyli biała farba na tynk).
Poczytałem trochę normy i poradziłem się znajomego inżyniera który mi wytłumaczył że krzywizny na ścianie mogą wynosić do 4mm na łacie 2m.
Opowiadał też że u niego na budowie zdarzali się lokatorzy którzy wytykali wykonawcy wgłębienia jakby ktoś paznokciem przejechał, bądźmy poważni.
Przy podpisywaniu umowy rozmawiałem też z architektem i mówił że ściany żeby były idealne trzeba jeszcze raz zagładzić.

Także pomyślcie trochę zanim coś zaczniecie pisać, bo ten temat wygląda jak rozmowa głuchego ze ślepym.

Deweloperze, to jest forum mieszkańców a nie deweloperów niedbaluchów! Dlatego proszę o opuszczenie naszego grona:-). Bardzo łatwo dałeś się zdemaskować. Znam wielu deweloperów, którzy w bardziej subtelny sposób bronili się na forach mieszkańców!!!!!:-)

Ostatnio edytowany przez Sioko (2012-02-18 17:35:52)

Offline

 

#19 2012-02-18 21:12:25

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: pękające ściany

póki co obie wypowiedzi Szakalaki są zdecydowanie tendencyjne ja bym dewelopera nie wyrzucał, niech siedzi, może z czasem napisze coś mądrego

Offline

 

#20 2012-02-18 21:49:57

kidbs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 80
Punktów :   

Re: pękające ściany

Szukajcie tak w śród nas developera na zdrowie. a jak któryś kto tak marudzi jest trollem od innego wykonawcy, który złą reklamę robi? i co teraz Sherlocki?

Ja u siebie (kl13) mam póki co spokój. Ściany nie pękają. Winda chodzi. Z oknami trochę słabo i pewnie do poprawy jest odpływ na balkonie ale w zimę nikt rozsądny go nie będzie robił.

Odnośnie do wody na poziomach -1 i -2 to rozmawiałem kiedyś z ochroną na ten temat. Mówili, że ekipy budowlane ciągle wywalają gruz do odpływów kanalizacji i mieli tak, że w ciągu jednego dnia potrafili mieć 3 awarie. Więc nie jest to raczej wina wykonawcy a głupków co wykańczają nam mieszkania.

Torpedowanie developera powinno działać. To, że budynek siada, są nie doróbki itp to się zdąża wszędzie. Ale opieszałość w naprawach to już grzech innej kategorii.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lituania falconrybart dabotrans weekend spa ciechocinek