Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-01-19 11:07:24

Firemaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 3
Punktów :   

Barierki na balkonach / loggiach

Witam wszystkich na forum!
Niedawno odebraliśmy mieszkanie  - generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości budynku. Drobne niuanse + standardowo pękające ściany są lekko irytujące, ale męczy mnie inny problem:

Barierki w loggi.

Są przymocowane do balkonu od dołu, bez mocowania na na górze co sprawia, że się chwieją. nawet jak się lekko poruszy poręczą, to barierka chwieje się do przodu i do tyłu. Teoretycznie barierki spełniają normy techniczne, ale co jeśli:
1) będzie więcej ludzi opierać się o bairerkę
2) ktoś się przerwóci na barierkę (czyli jest impet -> większa siła nacisku)
3) będzie wiał mocniejszy wiatr.
Nie boję się za bardzo o barierkę, tzn. nie sądzę żeby odpadła Ale tam są szklane elementy, które mogą pękać przy ruszani się barierek, mogą spadać na głowy. Nie wiem czy macie dzieci, ale niech wyobraźnia Wam podpowie co się może stać jeśłi te szyby popękają / zbiją się.

Wniosek: Uwazam, że deweloper powinien usztywnić barierki na poziomie poręczy (przytwierdzić do ścian budynku) - dla bezpieczeństwa.

Chciałem się Was zapytać co o tym sądzicie. Jeśli większość myśli tak jak ja - warto napisać pismo do dewelopera. Jeśli uważacie, że to nie problem - dajcie znać czy ustabilizowanie barierki na własną rękę jest możliwe / dozwolone.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline

 

#2 2012-01-19 12:26:07

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Jeszcze jestem przed odbiorem.Zwrócę szczególną uwagę na te barierki.Jeśli jest tak jak Pan opisał to trzeba reklamować.Grozi wypadkiem lub uszkodzeniem.

Offline

 

#3 2012-01-19 12:42:02

Firemaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Nie ma możliwości reklamacji - Unibep zrobił w/g projektu dewelopera.
To nie jest niedoróbka, tylko niedopatrzenie kontrukcyjne, które jednak przeszło kontrole, więc formalnie/prawnie nie ma podstaw do roszczeń.
Niestety jesteśmy skazani raczej na dobrą wolę dewelopera.

Offline

 

#4 2012-01-19 13:51:44

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

podczas odbioru też się o to zapytałam... bo boję się o moich placzy podczas parapetówki, jak się oprą, żeby nie wylecieli..
i dostałam informacje od Unibepu, że nie ma szans, aby one mogły się przechylic na tle, żeby wypadły... choć sie lekko ruszają. One są przymocowane do stelaży ktore utrzymują takie naciski.. pytałam się o możliwość przykręcenia kątowników do barierki i ściany na loggi to powiedziano mi, że trzeba będzie to z wspólnota uzgodnić ponieważ to  jest ingerencja w plany architekta ect....

Offline

 

#5 2012-01-19 21:08:32

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

To troche niepokojace

Offline

 

#6 2012-01-19 23:58:06

btk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 12
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Rzeczywiście barierki nie są zbyt stabilne ale nie liczyłbym, że nasz maksymalizujący zyski developer zgodzi się na swój koszt zmienić projekt, skoro podczas odbioru budynku tego nie zakwestionowano...

Druga kwestia to: wypadałoby nie palić na balkonie, a już na pewno nie rzucać niedopałków na dół.
Być może do takich zachowań te marnie przykręcone barierki zniechęcą...

Offline

 

#7 2012-01-20 00:18:22

Firemaster

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 3
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Palenie! Sam nie palę i nie lubię deptać niedopałków, a już na pewno strzepywać popiołu z tarasu albo ubrań na balkonie. Więc dołączam się do uprzejmej prośby o niepalenie

Ale do sedna - te marnie przykręcone barierki to duże ryzyko reputacyjne dewelopera. Hipotetyczna sytuacja: ważacy 120kg (co nie jest niczym niezwykłym) facet przerwaca się na balkonie na barierkę. nacisk jest zdecydowanie większy niż 120 kg. jeśli ktoś czegoś nie dokręcił (kto to sprawdzi czy śruby są na pewno dokręcone po gwintach czy 'na siłę'?), to mamy zniszczoną barierkę (nie wykluczałbym nawet tragedii). Ale nawet zakładając, że to nierealne, to dla mnie po prostu przyjemnośc stania na balkonie, opierając o chwiejącą się barierkę jest ograniczona.

Jak będzie nas więcej pomyślę nad pismem do dewelopera - ale nie chcę występować sam w sprawie, więc pewnie trzeba będzie poczekać na zawiązanie wspólnoty.

Ale dla tych co odbierają mieszkania - zwracajacie na to uwagę. im więcej tym lepiej. Ładna elewacja to jedno, bezpieczeństwo i komfort korzystania z balkonu/loggi - to drugie i ważniejsze.

Pozdr,
Tomek

Ostatnio edytowany przez Firemaster (2012-01-20 00:22:45)

Offline

 

#8 2012-01-20 08:38:03

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Sama nie palę i jestem za nie wyrzucaniem "petów" i strząchiwanie popiołu za balkon itp... ale jesli sobie ktos postawi popielniczkę na balkonie to nie będzie mi chyba tak przeszkadzać.

Co do barierek to one są dokręcone, bo sprawdzaliśmy. One leciutko się chwieją bo nie ma stabilizacji między ścianą a barierką... i mam nadzieje.. ze nikt nie wypadnie- choc sama jak sie opieram to zawsze mam to na uwadze...

Offline

 

#9 2012-01-20 09:21:19

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

a jeżeli będę chciała zabudować cały balkon (szybą, która nie powinna się mocno rzucać w oczy) to muszę wystąpić o zgodę do ... ? no właśnie do kogo? czy mogę to po prostu zrobić bez pytania kogokolwiek?

Offline

 

#10 2012-01-20 10:02:53

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Spokojnie! Przyjdzie czas to wystąpimy wspólnie o modyfikacje mocowania barierek na koszt wykonawcy.
Czy ktoś mógłby wypunktować na jakie usterki zwracać uwagę przy odbiorze.Jak na razie to wiem:                          -tynki,
-wylewka podłogi,
-okna ,drzwi (szczelność,luzy ?),
-wymiary pomieszczeń (jak odliczyć ścianki wewnętrzne)
-inne ?
Jak wypadły pomiary powierzchni ,czy zgodne z dokumentacją w Waszych odbiorach?

Offline

 

#11 2012-01-20 10:10:57

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

ja bym nie przesadzał z tymi barierkami.. wątpiącym polecam "zmierzyć się" z nimi własnoręcznie. To mocowanie jest obliczone wytrzymać dużo większe naprężenia niż jest w stanie wywołać grupka ludzi opierająca się o balustradę. W projekcie niepotrzebnie udziwnili trochę rozwiązanie, ale tak to zostało wykonane i na pewno jest to zgodnie z normami i NIE MA SZANS żeby ktoś opierając się lub siadając na nie wypadł. Gdyby teraz jako wspólnota chcieć wmurować górę barierki w elewację, to mamy gotowy przepis na spaskudzenie całej elewacji, bo nie ma szans zrobić tego niezauważalnie.
do biedronka:
możesz zabudować loggię szybą ale nie możesz przy tym wkuwać się w elewację, także wewnątrz loggi. O zgodę Musiałabyś wystąpić najpierw do architekta budynku, potem do wspólnoty (której jeszcze nie ma)

Offline

 

#12 2012-02-02 00:16:29

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

W zeszłym tygodniu próbowałem odebrać mieszkanie i rzeczywiście z barierkami jest jakiś problem techniczny, wg mnie nie mają prawa się tak ruszać.
Barierki powinny spełnić pewne wymagania normowe odnośnie ilości kg przypadających na metr bieżący, z tego co pamiętam to chyba 100 kg jako obciażenie statyczne i 50 kg od obciążenia dynamicznego.
Przy odbiorze inspektor nadzoru powinien był to sprawdzić i potwierdzić prawidłowość wykonania.
Żeby zweryfikować poprawność montażu można powołać niezależnego rzeczoznawcę budowlanego, który zrobi ekspertyzę, jeżeli ekspertyza będzie negatywna jest to podstawa do wnioskowania o powtórne dopuszczenie do użytkowania. Barierka - to nie są żarty, rzeczywiście przy jakiejś większej imprezie rodzinnej, kiedy większa ilość osób będzie napierała na nią - może się różnie skończyć; nie mówiąc już o awariach w czasie użytkowania, odpadający tynk itd...
Ja z tego powodu odmówiłem odbioru mieszkania.

Drugą dużą usterką którą zauważyłem to namoknięta elewacja na styku z posadzką balkonu, woda penetruje aż do izolacji, ta nasiąka wodą razem z kamieniem co może skutkować grzybicą ścian.

Trzecia - kontrspadki na odpływach balkonowych a co za tym idzie zastoiny wodne na balkonach.

Offline

 

#13 2012-02-02 06:38:36

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

Może mam wyjątkowe szczęście, ale u mnie barierki balkonowe są w porządku. Są stabilne.

Offline

 

#14 2012-03-08 17:11:40

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

btk napisał:

Rzeczywiście barierki nie są zbyt stabilne ale nie liczyłbym, że nasz maksymalizujący zyski developer zgodzi się na swój koszt zmienić projekt, skoro podczas odbioru budynku tego nie zakwestionowano...

Druga kwestia to: wypadałoby nie palić na balkonie, a już na pewno nie rzucać niedopałków na dół.
Być może do takich zachowań te marnie przykręcone barierki zniechęcą...

Nawiążę do tej prośby o niepalenie - jest ona niestosowna. Można prosić o niehałasowanie po 23, o niestrzepywanie popiołu, o niezastawianie cudzych miejsc parkingowych. Ale od palenie proszę z daleka jeżeli ktoś robi to u siebie na balkonie. Na osiedlu może przeszkadzać wszystko - np płacz dziecka czy wiercenie. Ale w takim razie mam apelować o nieposiadanie dzieci albo niedokonywanie remontów? Ja palę i palić będę, strzepuję do popielniczki i petów nie zrzucam. Jeżeli komuś się to nie podoba to bardzo mi przykro, ale nie pomogą prośby ani groźby. Wszyscy musimy byc tolerancyjni i 2 razy się zastanawiać zanim zaczniemy ograniczać wolność sąsiadów w zbyt dużym stopniu.

Liczę na wyrozumiałość, a odwdzięcze się sąsiedzie jak będziesz robił imprezę i nie wezwę policji o 23.01 jak niektórzy piewcy ograniczenia wolności maja w zwyczaju.

Offline

 

#15 2012-03-08 22:21:57

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Barierki na balkonach / loggiach

@Ciechom - prosić można o wszystko, ale trzeba się liczyć z tym, że ta prośba nie zostanie spełniona.. A co do remontów, to jak ja usłyszę wiercenie o 21 to też się pofatyguję do sąsiadów zasugerować przełożenie pracy na jutro, bo trzeba jednak czasem patrzeć dalej niż próg własnego mieszkania, zwłaszcza jak się nie mieszka samemu w budynku. Ale generalnie, polecam załatwianie takich spraw osobiście, a nie wyręczanie się ochroną/strażą miejską, bo łatwo jest rozkręcić pozornie błahy spór do takich rozmiarów, że na końcu nikt już nie pamięta od czego się to wszytko zaczęło;)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotele Lacona przeprowadzki warszawa internet zawoja