Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2011-10-30 15:31:02

javin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-04
Posty: 35
Punktów :   

Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

Czy ktoś z Państwa trafił może na następującą stronę:
http://www.pracownia-warszawy.pl/2-4a60636362c99.htm

Poniższy link wskazuje, że we wrześniu pojawiły się tutaj jakieś nowe materiały...:
http://www.pracownia-warszawy.pl/2-4a25 … 59-p_1.htm

Oczywiście żaden plan do tej pory nie został uchwalony, ciekawe, jak długo ta sytuacja jeszcze potrwa...

Pierwsza ciekawa informacja z koncepcji zagospodarowania, to że na miejscu parkingu na wprost budynku B, po drugiej stronie ulicy Rydygiera, przewidziana jest zabudowa usługowo-mieszkaniowa. Podobnie - na obecnie zadrzewionym obszarze pomiędzy Matysiakówny oraz Jana Pawła, obok Placu Grunwaldzkiego.

No i mamy 2 warianty koncepcji zagospodarowania: pierwsza z nich zakłada na niektórych obszarach usługi, niższą zabudowę przy Placu Grunwaldzkim, pasek zieleni przy Krasińskiego, a wariant drugi - na obszarze usług funkcje usługowo-mieszkaniowe oraz wyższą zabudowę przy Placu.

Ostatnio edytowany przez javin (2011-10-31 08:08:57)

Offline

 

#2 2011-10-31 14:16:06

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

Jeżeli w miejscu parkingu naprzeciwko budynku B powstać ma wysoka zabudowa mieszkalna - to fatalna wiadomość. A ja miałam nadzieje (pewnie naiwnie) na niczym nieprzesłonięty widok na zielone tereny Żoliborza....
Słyszałam że ten parking należy do Instytutu Chemii i że nie będzie likwidowany...nie ukrywam że widok z okna był jednym z kryteriów mojej decyzji o zakupie....jeżeli plan o wysokiej zabudowie  będzie zatwierdzony to czarno to widze...

Offline

 

#3 2011-10-31 18:10:17

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

faktycznie każde rozwiązanie zakłada na tej działce zabudowę mieszkaniowo usługową do 7 kondygnacji.. ale Rydygiera razem z chodnikami po obu stronach i pasem drzew jest jednak dość szeroka, więc tak strasznie się chyba nie zaciemnią mieszkania od ulicy. Gorzej, że zniknie parking co równa się w przyszłości kupie aut parkujących gdzie popadnie wzdłuż ulicy i na terenie osiadla.. Podoba mi się natomiast sama koncepcja utworzenia tam jakiejś przestrzeni publicznej, bo teraz jest trochę takie ściernisko, no i zdecydowanie usprawnił by się wyjazd na Broniewskiego, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, że szybko powstaną te tunele.. Cieszy też, że na północ od inwestycji Layetana jest zarezerwowany dość duży teren pod oświatę. Jakieś zagospodarowanie tych chaszczy między Matysiakówny a wiaduktem też chyba jest dobre, bo teraz to teren "wzmożonego sporzycia.. no i rząd budynków wyciszy hałas od wiaduktu. Ale coś mi się zdaje, że to są odległe plany, choć ciekawe jak to się ma do planowanej przebudowy nawierzchni na Rydygiera z terminem zakończenia prac 2014 - chyba nie będą kłaść nowej nawierzchni tylko po to, by za chwilę zmienić przebieg ulicy?!

Offline

 

#4 2011-10-31 20:06:02

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

No właśnie - czy wiadomo coś nt. tego czy przebudowa naszej ulicy faktycznie rusza w tym roku? W Fakcie pisali, że tak ale ostatnio natrafiłam tylko na info o przedłużeniu Rydygiera do Powązkowskiej.

Offline

 

#5 2011-10-31 20:22:42

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

Mam głęboką nadzieję, że Rydygiera nie zostanie przedłużone do Powązkowskiej, bo to tylko zwiększy ruch na naszej ulicy a w efekcie również i hałas. Niemniej remont samej ulicy przydałby się.

Offline

 

#6 2011-10-31 20:24:21

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

w dłuższej perspektywie Rydygiera będzie przedłużona do Powązkowskiej, jest pod to rezerwa terenowa

Offline

 

#7 2011-10-31 21:07:30

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

Wiem, niestety nie da się tego uniknąć ;(

Offline

 

#8 2011-10-31 21:35:09

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Plan zagospodarowania Żoliborza Południowego

zaraz po zakończeniu budowy 2 linii metra..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Solidne Szamba betonowe Baborów Zapraszamy do przegrywanie kaset vhs wellness wellness hotel Ciechocinek