Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#16 2011-11-14 14:24:40

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

To właśnie napisałem w swoim pierwszym poście. O odbiorze decyduje data zaksięgowania środków. Lista odbiorów będzie wynikiem terminów dokonania płatności.

Offline

 

#17 2011-11-15 08:52:34

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Krok napisał:

klatka13 napisał:

a co do wpłat już calej kwoty to ja poczekam, aż dostane pismo stwierdzające, że otrzymali wszystkie pozwolenia w tym do uzytkowania... Pismo, które otrzymałam jakiś czas temu dot. zakończenia budowy to dla mnie trochę za mało, żeby wpłacać ostatanią ratę!!!

hmm... A co z terminem płatności "14 dni od daty doręczenia Kupującemu na piśmie informacji o zakończeniu budowy budynku" i związanymi z tym karami umownymi?? Nie przejmujesz się tym??

nie, nie przejmuję się tym bo jak napisał uzytkownik "KAWANAGILA"

"z moich info wynika, że graniczny termin wpłaty ostatniej raty za mieszkanie to 31 grudnia 2011. Wcześniejsze zakończenie budowy nie obliguje mnie do wcześniejszego zapłacenia całej kwoty, jednak dopóki nie zapłacę wszystkiego nie będę mógł przystąpić do odbioru mieszkania. Specjalnie się o to dopytywałem, bo w pewnym momencie "straszyli" że mogą skończyć nawet na koniec sierpnia.. "

dokladnie takie same informacje uzyskałam w biurze dewelopera!!!

Offline

 

#18 2011-11-16 12:53:38

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

kmroczny66 napisał:

Witam,

kontaktowaliśmy się z biurem sprzedaży w czwartek. Zostaliśmy poinformowani, że ok. 15% mieszkańców dokonało już wpłaty całej wymaganej kwoty. My również zdecydowaliśmy się dokonać płatności, gdyż dopiero po zaksięgowaniu przelewu można rozmawiać o terminie odbioru. Planowane jest ok. 8 odbiorów dziennie.

Dzisiaj czytałem artykuł pomocniczy o odbiorach mieszkań. Zaniepokoiło mnie kilka zdań, które pozwolę sobie zacytować:

"Praktyka jest taka - ściany między lokalami buduje się z materiałów jednolitych: cegły pełnej, pełnych bloczków betonowych, żelbetu. Nie należy osłabiać właściwości takiej ściany poprzez wkuwanie w nią instalacji. Wkucie rur kanalizacyjnych potrafi "pocienić" ją nawet o połowę. Nawet instalowanie puszek elektrycznych jest niedopuszczalne! Ściana ta bowiem spełnia normy tylko wtedy, gdy ma odpowiednią grubość.

Uwaga! Samowolne wykuwanie otworów w takiej ścianie może spowodować utratę gwarancji".

(Źródło: http://gazetadom.pl/nieruchomosci/1,102 … &startsz=x)

W naszych mieszkaniach puszki elektryczne wkute są właśnie w ściany nośne. Znajomy architekt, który jest równocześnie kierownikiem innej budowy stwierdził, że PINB może zrobić z tego problem.

Nie chcę szukać dziury w całym ale my poprosimy o wyjaśnienie tej kwestii jeszcze przed odbiorem.

15% to ile to jest mieszkan? 30?..... czyli 3 dni odbiorów....
nie mam co się spieszyć z przelewem, będzie pozwolenie, będzie wyznaczona data odbioru to zrobię przelew.

pozdrawiam,

Offline

 

#19 2011-11-17 11:44:47

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Robi napisał:

kmroczny66 napisał:

Witam,

kontaktowaliśmy się z biurem sprzedaży w czwartek. Zostaliśmy poinformowani, że ok. 15% mieszkańców dokonało już wpłaty całej wymaganej kwoty. My również zdecydowaliśmy się dokonać płatności, gdyż dopiero po zaksięgowaniu przelewu można rozmawiać o terminie odbioru. Planowane jest ok. 8 odbiorów dziennie.

Dzisiaj czytałem artykuł pomocniczy o odbiorach mieszkań. Zaniepokoiło mnie kilka zdań, które pozwolę sobie zacytować:

"Praktyka jest taka - ściany między lokalami buduje się z materiałów jednolitych: cegły pełnej, pełnych bloczków betonowych, żelbetu. Nie należy osłabiać właściwości takiej ściany poprzez wkuwanie w nią instalacji. Wkucie rur kanalizacyjnych potrafi "pocienić" ją nawet o połowę. Nawet instalowanie puszek elektrycznych jest niedopuszczalne! Ściana ta bowiem spełnia normy tylko wtedy, gdy ma odpowiednią grubość.

Uwaga! Samowolne wykuwanie otworów w takiej ścianie może spowodować utratę gwarancji".

(Źródło: http://gazetadom.pl/nieruchomosci/1,102 … &startsz=x)

W naszych mieszkaniach puszki elektryczne wkute są właśnie w ściany nośne. Znajomy architekt, który jest równocześnie kierownikiem innej budowy stwierdził, że PINB może zrobić z tego problem.

Nie chcę szukać dziury w całym ale my poprosimy o wyjaśnienie tej kwestii jeszcze przed odbiorem.

15% to ile to jest mieszkan? 30?..... czyli 3 dni odbiorów....
nie mam co się spieszyć z przelewem, będzie pozwolenie, będzie wyznaczona data odbioru to zrobię przelew.

pozdrawiam,

W etapie B jest 303 mieszkania, sprzedano 289, więc zakładając, że będzie 7 odbiorów dziennie (planowane 8 minus 10%) to odbiory będą trwały 42 dni (robocze), a więc ponad dwa miesiące...
ale zgadzam się z Robim - też poczekam z wpłatą do otrzymania decyzji PINBu.

Offline

 

#20 2011-11-20 14:53:28

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Otworów w ścianach na instalacje wszelkiego typu bym się nie bał, ale prawdą jest , że z wpłatą ostatniej raty warto zaczekać na prawomocne ( 14 dni od wydania decyzji, jeżeli nikt nie zaprotestuje) pozwolenie na użytkowanie. Z punktu widzenia uzytkownika ważniejsze, jest sprawdzenie obmiarów powykonawczych mieszkań. Różnice w stosunku do projektowanych powierzchni mogą dochodzic do dwóch metrów w zalezności od wielkości mieszkania oraz sposbów pomiarów. Istnieje pewien bałagan legislacyjny w tej kwestii, sa dwie obowiązujące normy, jedna mówi , że powierzchnię należy mierzyć do ściany wraz z tynkiem a druga , że bez ( czyli do samej cegły)i stąd wynikają takie różnice. Sprawa o tyle ważna, że nie tylko trzeba będzie wtedy zapłacić np z 1 m2 , którego defacto nie ma ale również podczas eksploatacji płacić opłaty 1 m2 , którego nie ma.

Offline

 

#21 2011-11-20 17:33:41

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Witam, nie bardzo rozumiem jakiego rodzaju masz wątpliwości dotyczące sposobu pomiaru lokali. Nasz został określony w umowie więc na jakiej podstawie będziesz sprawdzał wg innego? Poza tym i tak musisz zapłacić przed więc ewentualnie otrzymasz zwrot nadpłaty.

Decyzja PINB została już przygotowana. Jutro zostanie podpisana więc temat będzie praktycznie zamknięty. Niedowiarkom zalecam telefon do PINB. To najprostszy sposób aby uzyskać informację.

Na 8 odbiorów dziennie nie liczę gdyż jest to okres zimowy. Być może ktoś zechce odbierać mieszkanie przy świecach lub z latarką ale mnie to nie odpowiada. Tak jak pisano wcześniej wybór należy do każdego z przyszłych lokatorów. Tendencje do wytwarzania potencjalnych problemów wynikają w dużej mierze z przyjętego rozwiązania. Ktoś kto oczekuje na pozwolenie będzie uzasadniał, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Ktoś kto zapłacił będzie twierdził, że jego jest jednak lepsze.

Offline

 

#22 2011-11-21 23:22:04

renard

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-21
Posty: 34
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Witam,

W umowie masz wpisane wartości teoretyczne, w praktyce jest tolerancja wykonania i rzeczywiste obmiary odbiegają od teoretycznych. Możesz zamówić operat powykonawczy u geodety (koszt kilkaset zł) i :
a) odmówić podpisania protokołu końcowego ze względu na rozbieżność
b) podpisać protokół i dochodzić roszczeń w sądzie
c) spróbować załatwić sprawę polubownie z developerem pokazując mu operat powykonawczy.

W przypadku a i b proces bardzo żmudny, c mało realny (deweloper prawdopodobnie nie będzie chciał oddać pieniędzy).
Kompromisem może być wpisanie do aktu metrażu wynikającego z `twojego operatu`, wtedy chociaż podczas eksploatacji nie będziesz płacił za `metraż` którego nie ma.

Offline

 

#23 2011-11-22 19:36:09

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Oto punkt z projektu umowy.

3. Strony ustalają, że faktyczna powierzchnia lokalu i pomieszczenia gospodarczego ustalona będzie w drodze obmiaru dokonanego zgodnie z normą PN 70/B - 02365 i potwierdzona zostanie w protokole odbioru. Ustalone w powyższy sposób powierzchnie mogą różnić się od powierzchni określonych w niniejszej Umowie o wartość nie przekraczającą 1,5 % (jeden i 50/100 procent). Każda ze Stron będzie miała prawo domagania się od drugiej strony dokonania dopłaty bądź zwrotu nadpłaty wyłącznie w przypadku stwierdzenia, że różnica przekracza 1,5 %.

Proponowane przez poprzednika sposób postępowania nie jest więc najbardziej optymalny i właściwy. Zachęcam do sprawdzenia zapisów normy.

Offline

 

#24 2011-11-23 14:34:45

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

dzis w biurze powiedzieli że będą rozsyłać dziś pisma o zgodzie na użytkowanie, tym osobom, które już zapłaciły. odbiory na dniach;-)

Offline

 

#25 2011-11-23 17:28:18

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

lukasz napisał:

dzis w biurze powiedzieli że będą rozsyłać dziś pisma o zgodzie na użytkowanie, tym osobom, które już zapłaciły. odbiory na dniach;-)

a precyzyjniej, pismo o zgodzie na użytkowanie wysyłają wszystkim

Offline

 

#26 2011-11-23 18:23:26

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Dzisiaj odebrałem pismo z ZZ w sprawie zakończenia budowy oraz kserokopię decyzji PINB. Decyzja jest pozytywna więc można umawiać się na odbiory mieszkań. Warunkiem jest dokonanie 100% opłaty za mieszkanie oraz opłata za dwa miesiące czynszu. Kwota 7 zł za mkw komórki lokatorskiej i mieszkania oraz 55 zł miesięcznie za parking.

Odbiory będą odbywać się od poniedziałku. Ja z żoną umówiłem się na wtorek. Generalnie jak do tej pory nie ma wielkiego zamieszania. Będzie kilka ekip do odbioru. Będą się one odbywać do 14.00

Offline

 

#27 2011-11-23 18:53:41

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Tak tylko w sprawie formalnej.Jak wpłacę wcześniej,  całą kwotę za mieszkanie to powinienem mieć obniżony koszt mieszkania o odsetki .To jest ponad miesiąc wyprzedzenia.

Offline

 

#28 2011-11-23 19:12:42

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

O jakich odsetkach myślisz?

Offline

 

#29 2011-11-23 19:21:50

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

Pewnie utracone

Offline

 

#30 2011-11-23 19:31:33

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: pismo o zakończeniu budowy

a jak jest z odbiorem miejsca garazowego? jeszcze nie wplacilismy ostatniej raty i to znaczy ze nie dadzą nam jeszcze pilota do bramy?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Capesterre-Belle-Eau