Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#61 2010-05-05 21:15:24

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

na tym szkicu jest zaznaczona wysokość i szerokość każdego okna - każde okno na planie jest przecięte prostopadłą linią, wzdłuż której są dwie liczby - górna oznacza szerokość wnęki okiennej, a dolna wysokość.

Offline

 

#62 2010-05-06 10:00:47

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

mm napisał:

Z tym odstepstwem od umowy to troche nie takie oczywiste. W par 11 ust 4 jest zapis, ze mozna zrezygnowac do 31 marca 2013, wiec "mozemy ale juz nie mozemy". Ciekaw jestem czy komus udalo sie ten zapis zmienic ? A czy z cena udalo Wam sie cos wywalczyc ?

Podpisaliśmy z mężem wczoraj umowę :-) Tak jak pisaliście wcześniej nie było żadnego ponaglania. Promocja na notariusza była do końca kwietnia, ale udało nam się jeszcze załapać bo ktoś zrezygnował (tez dostalismy jeden egzemplarz). Ten zapis o rezygnacji par. 11 ust 4 Developer sam zmienił na koniec maja 2013. Kilka rzeczy tez udało nam się zmienić. Dowiedzieliśmy się, że następny etap budowy (C) rozpocznie się może już we wrześniu.
Ps. Mam nadzieję, że wszystko sie uda i oddadzą nam budynek w jak najszybszym terminie :-) i będziemy mogli wspólnie z tej okazji wypić szampana :-)

Offline

 

#63 2010-05-06 11:06:49

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

kawanagila napisał:

na tym szkicu jest zaznaczona wysokość i szerokość każdego okna - każde okno na planie jest przecięte prostopadłą linią, wzdłuż której są dwie liczby - górna oznacza szerokość wnęki okiennej, a dolna wysokość.

faktycznie, np, 102/200; 192/200

dziękuje

Offline

 

#64 2010-06-01 17:10:16

mnemonic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-01
Posty: 11
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Na szczęście turreta ta pani nie wymieniła

http://bankier.tv/jak-chronic-sie-przed … -6709.html


Wymienię je w w skrócie, które są ważne dla terenu Warszawy...:

http://www.jwconstruction.com.pl/
http://www.orco.pl/
http://www.wlodarzewska.pl/

Ostatnio edytowany przez mnemonic (2010-06-01 17:22:58)

Offline

 

#65 2010-06-30 10:53:39

Jacek79

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Witam,
czy ktoś z szanownych mieszkańców zna może adres strony/forum mieszkańców Wola Tower przy ul.Radziwie (ta sama grupa co ZZ) thx.

Offline

 

#66 2010-07-01 13:18:34

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

też szukałam tego forum, ale go nie znalazłam :-( chyba nie powstało...

Offline

 

#67 2010-07-25 13:34:28

STRZ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Witam serdecznie potencjalnych sąsiadów!
Jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa inwestycji i wątpliwości niektórych forumowiczów, podzielę się wiedzą nt. deweloperki.

1. Na pewno każdy kupujący musi koniecznie pokazać umowę przedwstępną komuś kto się na takich umowach zna- dlatego też popieram inicjatywę dzielenia się informacjami i uwagami nt. warunków umów tu na forum - super inicjatywa.
2. Proszę się nie martwić, że firma zielony żoliborz jeszcze nic nie zbudowała. Jest to zupełnie normalne zjawisko wśród developerów. Firma Pana Altera (prawdopodobnie) zakłada oddzielną spółkę do każdej inwestycji tak jak każdy developer. Jest to związane z wymogami banków. Banki chcą mieć jasną sytuację jak dają kredyt na budowę. Generalnie, grupa firm w Polsce nazywa się Turret i realizuje różne inwestycje, ma też wspólne logo. Na papierze są to oddzielne firmy no i do każdej inwestycji zatrudnia się innych wykonawców (budowlańców), bo zawsze jest tak że wybiera się z kilku ofert różnych budowlańców... zupełnie jak z zakupem samochodu, albo poszukiwaniem ekipy remontowej do swojego mieszkania.
3. Jestem w trakcie pobierania uaktualnienia danych finansowych kilku firm z grupy turreta z serwisu który daje dostęp do danych z KRSu. Każda Polska spółka ma obowiązek zamieszczania tych danych w KRS, żebyśmy my - ich klienci, mogli sobie sprawdzić czy kupujemy od porządnej firmy. Jak pobiorę dane, postaram się napisać jak im idzie finansowo, również w porównaniu z ROBYG. W poprzednich latach wypadali nieźle, ale serwis z którego pobieram nie ma danych ZZ jeszcze za 2008 (niedługo będą). Te dane można też sprawdzić w KRS na czerniakowskiej, jeśli ktoś ma ochotę się tam wybrać. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy firma ma wystarczająco dobrą płynność (czyli, czy ma czym płacić wykonawcom, bo wtedy nie będzie opóźnień)
4. W nawiązaniu do pkt 3.: ryzyko przy inwestycjach jest takie, że np. zbyt mało mieszkań zostanie kupione na którejś inwestycji i wtedy się developerowi 'wysypie' budowa. Wniosek jest taki: im więcej ludzi kupi mieszkania na początku budowy, tym bezpieczniej będzie dla wszystkich razem. Jeśli developerowi 'wysypie' się inna inwestycja, to też może być problem. Dlatego trzeba sprawdzać wszystkie firmy założone pod inwestycje w ramach danej grupy (a to zrobimy). Ryzyko jest zawsze, dlatego właśnie mieszkania są tańsze w trakcie budowy. Bo jak się już wybudują, to nie ma ryzyka i wiele osób robi tak, że kupuje od developera, czeka aż powstanie i wtedy sprzedaje żeby zarobić na tych, którzy boją się tego ryzyka.

Pozdrowienia,
Strz

Offline

 

#68 2010-07-29 12:41:45

STRZ

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 13
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Sprawdzilem dane z KRS, niestety nie bylo ZZ za ostatni rok ale byl np. turret polska. Wyglada na to, ze spolki z grupy radza sobie niezle. Turret polska mial duze zyski z inwestycji - znaczy ze jesli ta inwestycja zajmuje sie ta sama ekipa co tam, nie bedzie zle. Jakby sie pojawily (bo zamowilem) dane ZZ za 2009 - wrzuce wam tez informacje.  Dane KRS mozna sciagnac za 10pln z serwisow internetowych smsem.

W internecie mozna przeczytac ksiege wieczysta naszej przyszlej dzialki. jest zabezpieczenie na 150m PLN wobec banku - tzn dzialka jest na kredyt i zabezpieczenie 'zejdzie' jak inwestycja sie skonczy i sprzeda. czy ktos z was sie na tym zna? czy to duze ryzyko? podejrzewam ze to normalna praktyka. moze to tak samo jak ktos kupuje na kredyt mieszkanie pod wynajem na kredyt, inwestor kupuje dzialke pod inwestycje na kredyt i splaca go z tego co zarobi...

co o tym myslicie?

pozdrowienia!
STRZ

Offline

 

#69 2010-07-29 23:55:33

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

inwestycja jest budowana na kredyt chyba z PKOBP - jest na płocie. Z tego, co się orientowałem, to takie rozwiązanie jest dla nas korzystne, bo uniezależnia postępy na budowie, od aktualnej sprzedaży mieszkań, bo na cała inwestycja są zagwarantowane fundusze. jest o tym w umowie

Offline

 

#70 2010-08-03 18:46:18

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Na innym wątku kml86 poradził, żeby do umowy o miejsce parkingowe dołączyć zapis o wyłączności korzystania z niego - czy komuś z Was się to udało?

Offline

 

#71 2010-08-05 21:11:10

kml86

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-22
Posty: 4
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

W moim przypadku nie było problemów z dołączeniem tego rodzaju zapisu. Niepokoić zaczęła mnie natomiast inna kwestia, którą zauważyłem w umowie dopiero teraz, mianowicie wysokość mieszkań. W umowie jest napisane, że jest to 283 cm w przypadku standardu silver, obok natomiast jest dodane "-kondygnacje". I zgłupiałem. Nie wiem już czy 283 cm to jest w świetle stropów, czyli tym co interesuje osobę kupującą mieszkanie, czy może zastosowano w tej umowie pewien myk niedostrzegalny dla zwykłego zjadacza chleba i napisali 283 w rozumieniu wysokości kondygnacji, którą liczy się od poziomu posadzki do poziomu posadzki. W tym rozumieniu użyteczna wysokość mieszkań maleje do około 255 cm. Jutro będę dzwonił i wyjaśniał tą sprawę.

Offline

 

#72 2010-08-05 22:14:33

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Na podstawie poniższego wysoce precyzyjnego obmiaru wydaje się, że można dzisiaj spać spokojnie

Zdjęcie poglądowe:

http://a.imageshack.us/img705/9350/201008051.jpg


Zdjęcie obmiarowe na podstawie I piętra - gałęzie w prawym dolnym rogu pozwalają zlokalizować miejsce obmiaru na zdjęciu poglądowym
http://a.imageshack.us/img705/5895/201008052.jpg


Skąd wiadomo że 25 cm?
Na szczegółowych planach mieszkania ściana nośna  ma 25cm - wyciąłem i obróciłem o 90 stopni.

Pozdrawiam.

Offline

 

#73 2010-08-05 22:55:17

kml86

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-22
Posty: 4
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Lepiej bym tego nie wymyślił i gratuluję pomysłowości. Niemniej, jutro i tak zadzwonię do architekta, żeby się upewnić.

Offline

 

#74 2010-08-08 19:22:27

kml86

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-22
Posty: 4
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

283 to jest wysokość kondygnacji w świetle. Uff...

Offline

 

#75 2010-09-14 14:43:19

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: UMOWA PRZEDWSTEPNA

Może się przydać w przyszłości http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 … umowy.html

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
SukoĹĄan Weekend SPA w Ciechocinku