Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#181 2011-03-30 01:14:50

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Przeanalizowałem jeszcze raz te zdjęcia...i być może na żywo inaczej (dużo lepiej) to wygląda. I w zasadzie na dniach otwartych pokazanie już zrobionego korytarza powinno być w menu każdego zwiedzającego....

Offline

 

#182 2011-03-30 11:47:29

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

KL13 pogubiłem się które wejście jest prawe, a które lewe - może tak: patrząc od Rydygiera - lewe - bliżej wiaduktu, prawe, bliżej ROBYG.. mi się wydaje, że wejścia są chyba równorzędne, kto będzie miał bliżej z prawej, wejdzie z prawej. Najbardziej my jesteśmy poszkodowani, bo mamy klatkę pośrodku

Offline

 

#183 2011-03-30 15:05:10

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Lewe - wschodnie. Prawe - zachodnie.

Moim zdaniem, zachodnim wyjściem mało kto będzie chodzić, bo większość osób, jeżeli będzie szła, to i tak w stronę placu grunwaldzkiego. Wtedy niezależnie od klatki, wybierze wschodnie wyjście, bo będzie o te kilka nawet metrów bliżej....Mówię o dużej większości....

Offline

 

#184 2011-03-30 17:04:01

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

w sumie fakt..

Offline

 

#185 2011-03-30 17:06:55

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

kawanagila, kidbs
Zdjęcia przedstawiają klatkę 4 piętro 1 - mieszkanie dwupokojowe 66m2- tzw. lokal pokazowy i nie jest to moja klatka ani moje mieszkanie. Mnie oprowadzał (w niedzielę) pan "budowlaniec", który sam zaproponował obejrzenie tego lokalu.
KL13 - straszny malkontent z Ciebie .
Zważ, ze aktualnie każdy deweloper swoją budowę nazywa apartamentowcem - taki "trynd". Jeśli chciałeś mieszkać w prawdziwym apartamentowcu, mieć marmury, granity itp. co niewątpliwie podniosłoby Twoje samopoczucie, to trzeba było kupić mieszkanie, o sorry, apartament, np. w Żaglu. Tyle tylko, że "deczko" drożej.
Jeżeli kupujesz malucha, to nie narzekaj, że nie wygląda jak Porsche.
Piszesz

Niestety, może i Robyg ma -5 stopni oraz powodzie w garażach, cienkie ściany do sąsiadów, smród przedostający się od sąsiadów i fatalny zlewczy stosunek do obecnych mieszkańców, ale wykończenie korytarzy  jest o klasę lepsze.

Fakt, o gustach się nie dyskutuje, ale mino wszystko ja wolę mieć trochę gorzej (wg Ciebie) wykończony korytarz, po którym będę 2 razy dziennie tylko przechodził i z czasem nie będę zwracał na niego uwagi , bo się normalnie przyzwyczaję, niż mieszkać w lokalu, który będzie miał wady, z którymi będę musiał się borykać przez cały czas i do których raczej trudno się przyzwyczaić. I to tyle.

Offline

 

#186 2011-03-30 18:06:28

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

szrek, umówmy się, że kupiliśmy np.: forda focusa.. ?!

Offline

 

#187 2011-03-30 22:20:26

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

oj tam oj tam.... Nie żałuję wyboru...., tylko mogło być jeszcze fajniej....., to nie znaczy że jest źle!!!, bo gdyby mi się nie podoba to bym nie kupił w ZZ. Ja miałem kupić pierwotnie w Robygu, bo nie ukrywam , wizulanie mi się bardziej podoba..... Potem zobaczyłem filmik i zdjęcia z zalanego Robyga. Potem zobaczyłem reportaż w TVN o wilanowskich apartamentach..... - to mi wystarczyło. Tak się akurat skada, że mam dobrego znajomego ,który obecnie mieszka na Rydygiera 15 u Robyga. Z tymi ścianami u niego jest straszna kicha. Cały czas w kiblu czuje dym z fajek i ma tylko nadzieje,że to jakaś ekipa remontowa u kogoś robi i jara non stop faje (od pół roku) i zaraz skończy. W kuchni nieraz jest czuć zapach jakiegoś biosu..?(?) Na pytanie, co na to deweloper, zaczyna się czerwienić ze złości i temat się urywa. Zresztą nie ciągnę tego tematu więcej, żeby go nie wkurzać. Z wentylacją sprawa wygląda tak, że ktoś to zbadał z fachowców i stwierdził że jest ok??
MOjego znajomego zdaniem sprawa wygląda tak, że jest jakiś zły ciąg, bo na jedym z osiedli (nie pamiętam gdzie) , Robyg w swoim budynku źle zakończył rury kominowe na dachu i efekt był taki ,że jedna zasysała wydostające się  smrody z drugiej.... Podbno poprawili to , przedłużając jedną rurę i ustawiając ją w inną pozycję. NIe wiem dokładnie oco chodzi, ale takich fuszerek nie powinno się robić....Jedną ze ścian mój znajomy ma bardzo bardzo cienką i słyszy wszystko co obok mówią sąsiedzi, bo ma sypialanię ,która łączy się z salonem sąsiada - obok.  CO do zalewania garażu i grzybem, to deweloper tłumaczy to złym użytkowaniem garażu, cokolwiek miałby to oznaczać. Co do -5 stopni (a nawet -9 bo taką temeraturę miał raz mój znajomy na komputerze pokładowym auta), to nie wiem jak im to tłumaczy??? Ale nie chciałbym wchodzić do zamrożonego auta w zimę, bo wtedy poco mi ten garaż ? Mają też duży problemem z pęknięciami posadzki stropu na -1, rozszczelnieniem izolacji przy ścianach co powoduje zlewanie poziomu -2 a w konsekwencji wilgoć na obydwu poziomach. Co do wychwalanej przezemnie portierni, to w RObygu odchodzi im już tapeta - więc się sypie.
Suma sumarum, uważam ,że nasz budynek jest solidnie wykonany, mamy grube ściany, majster który mnie oprowadzał mówił że na podłodze u każdego (nie wiem ja parterem), jest założona specjalna izolacja akustyczna i stropy są grube, bo mi to po kolei wyliczał (zachwalając) co tam się w środku znajduje...
Co do wykonania , to nie mam wątpliwości (jeszcze). Ale projektant w Robygu i tak uważam że jest lepszy...

A u nas, co do zachodniego przejścia, to ja bym tam od razu wstawił okna i drzwi i zrobił....jak wiem ? Rowerownię, alb/i wózkarnię. MOim zdaniem, bardzo użyteczne pomieszczenie dla wszystkich dopieroco dzieciatych i mieszkających w małych mieszkaniach. Rowery z balkonów też by poznikały i ogólnie wygoda używania rowerka gwarnatowana

Ostatnio edytowany przez KL13 (2011-03-30 22:23:26)

Offline

 

#188 2011-03-31 09:19:29

madlen

Użytkownik

Skąd: etap C kl. IV
Zarejestrowany: 2011-03-21
Posty: 35
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Zgadzam się z KL13, że wykończenie korytarzy nie powala, jest o klasę lepsze niż TBS, natomiast do standardu apartamentu, i to w ogólnie przyjętym teraz rozumieniu, to racczej nie przystaje. No ale jak ktoś zauważył, to w końcu tylko korytarz:)

Offline

 

#189 2011-03-31 11:12:42

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Niestety, musze dołączyć do korytarzowych malkontentów.
Pwenie, że tragedii nie ma, ale jest to tzw. absolutne minimum, na pewno spodziewaliśmy się lepszego wykończenia klatek.

Offline

 

#190 2011-03-31 11:14:42

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

Masz rację...to tylko korytarz. Ale ktoś w wielkiej płycie , kto zrobi sobie w wysokim standardzie mieszkanie w , równie dobrze może je nazwać apartamentem. To słowo "apartament" jest tak płynne ,że zaczyna mnie drażnić...

Offline

 

#191 2011-03-31 11:39:38

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

a budowlaniec z naszej budowy podczas eskorty do lokalu powiedział, że budynki z wielkiej płyty wytrzymają dłużej niż ten (co prawda nie wytłumaczył już dlaczego ... )


Uważam, że płytki przy windzie pod sufit to bardzo dobrze - jest to po prostu praktyczne.
Dla równowagi, nie dołącze do malkontentów i powiem że mi się podoba

Offline

 

#192 2011-03-31 12:07:45

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

malkontent nie malkontent....za bardzo powiedziane. To wszystko sprawa gustu. Mi na przykład się średnio podoba. Płytki do samego sufitu .... hmm, praktyczne ?

Offline

 

#193 2011-03-31 13:11:46

jac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 47
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

No tak, bo jako że przy windzie jest zazwyczaj wzmożony ruch, odpada problem odmalowywania ścian co 2 lata.
Wystarczy przetrzeć mokrą scierką

Offline

 

#194 2011-03-31 16:12:53

KL13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 182
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

przy suficie ?

Offline

 

#195 2011-03-31 16:45:19

szrek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 157
Punktów :   

Re: Rzut oka za płot

kawanagila napisał:

szrek, umówmy się, że kupiliśmy np.: forda focusa.. ?!

OK, aczkolwiek to nie moja bajka. Przyznasz jednak, że trochę "fermentu" czasami pomaga, bo nawet nowi uczestnicy się włączyli do dyskusji i forum się rozruszało.
To idąc za ciosem kolejny "kij w mrowisko" - co sądzicie o elewacji z piaskowca, która pojawiła się m.in. od strony "Robyga"? Czy spełnia Wasze oczekiwania?

http://images38.fotosik.pl/761/9753d856035d974cm.jpg   http://images40.fotosik.pl/751/dc26427e05703734m.jpg

Na oficjalnej stronie pokazały się zdjęcia z "Dni Otwartych".

Ostatnio edytowany przez szrek (2011-03-31 17:13:51)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zielonyzoliborz.pun.pl usługi budowlane komornik kraków hotel spa w Ciechocinku