Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-02-07 18:38:34

stonka69

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-07
Posty: 20
Punktów :   

Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Witam,

Na wstępie chcialem zaznaczyć, że jestem zwykłym mieszkańcem sąsiedniego osiedla na Rydygiera 15A, nie zaś organizatorem, niemniej z zaproszenia, które otrzymałem nie wynika, by było ono tylko dla mieszkańców naszego osiedla. A uważam, że mieszkając we wspólnej okolicy i działając razem będziemy mieli większą szansę wywalczyć korzystne rozwiązania.

Otóż dostałem nastepujące zaprosznie od naszego administratora:

=====


Szanowni Państwo,

Administracja Wspólnoty Mieszkaniowej Rydygiera 15A uprzejmie informuje, że w dniu 11 lutego 2013r. (poniedziałek), o godzinie 18.30, w holu głównym budynku przy ul. Rydygiera 15 odbędzie się spotkanie z Zastępcą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Żoliborz, Witoldem Sielewiczem.

Głównymi tematami spotkania będą:

- Zainstalowanie stacji Veturilo na Żoliborzu (bezobsługowe wypożyczalnie rowerów);

-  Propozycje zagospodarowania sąsiednich terenów i przebudowa ul. Rydygiera;

- Rozwiązania dotyczące komunikacji miejskiej w Państwa okolicy.

Serdecznie zachęcamy do przybycia na spotkanie!

======


I w związku z tym napisalem na naszym forum poniższy posting. Moze jesteście Państwo zainteresowani uczestniczeniem w spotkaniu i przyciśnięciem burmistrza w naszych sprawach?

Witam,

Mnie niestety nie bedzie na spotkaniu bo akurat wyjeżdżam ale proponuję Sąsiadom podjęcie następujących tematów.

1) Strefa płatnego parkowania - to jest temat, który niedługo stanie się dla nas gorący: od marca 2013 płatne parkowanie zacznie obowiązywać na Muranowie, aż do Ronda Babka.
Na Rondzie Babka mieszkałem w latach 2001-2012 i z autopsji wiem, jak wygląda mieszkanie na obrzeżu strefy - co rano parkują tam tysiące samochodów ludzi, którzy dojeżdżają jak najbliżej centrum i dalej jadą komunikacją miejską. W praktyce oznacza to zastawiony każdy skrawek terenu, brak mozliwości zaparkowania przez naszych gości, brak możliwości zostawienia samochodu pod domem na chwilę np. przy sklepie etc. Spodziewam się, że gdy to nastąpi - Arkadia wzorem Galerii Mokotów wprowadzi w tygodniu opłaty za parkowanie a cała fala przeniesie się na nasze osiedle.
Dlatego w naszym wspólnym interesie (tych co mają miejsca w garażu oraz tych co mają meldunek - bo zameldowani mieszkańcy mają prawo parkować pod domem bez opłat) jest rozszerzenie strefy również na naszą dzielnicę. Chętnych do zobaczenia co będzie zapraszam w okolice ulicy Dzikiej, Karmelickiej czy Nowolipek w tygodniu.

2) Stacje SKM Powązkowska i Arkadia - jest plan wybudowania stacji kolejowych tuż pod naszym domem dzięki czemu mielibyśmy bardzo łatwy dojazd do stacji metra Dworzec Gdański - dobrze by było się dowiedzieć na jakim jest to etapie i czy da się to jakoś przyspieszyć. Szczegóły tu: http://siskom.waw.pl/kp-kolej-wmok.htm

3) Przebudowa placu Grunwaldzkiego - swego czasu były bardzo agresywne plany budowy tunelu, placu pod estakadami etc (szczegóły tutaj: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=632774 a w bardziej realistycznym podejściu tutaj: http://www.zoliborz.org.pl/page/index.php?str=373) - moze warto zapytać o to jak to wygląda. W miedzyczasie na pewno bardzo by sie przydała zielona strzałka przy skręcie z Matysiakówny w prawo w Broniewskiego i dalej na Jana Pawła bo teraz sie czeka kilka cykli swiateł, co jest mocno irytujące.

4) Skoro mowa już o światłach to warto chyba by też było zapytać co zrobić, żeby swiatło przy skręcie z Duchnickiej w lewo w Powązkowską zmieniało się częściej, przynajmniej poza godzinami szczytu. Teraz cykl trwa ponad minutę a w tym czasie czasami przejeżdża 1-2 samochody.

5) Dodatkowo zapytałbym o takie planwoane inwestycje jak: przebicie Duchnickiej do Rydygiera (pod wiadukt na JPII), przebicie Rydygiera do Powązkowskiej, budowa skwerów na rogu Rydygiera i Przasnyskiej oraz Rydygiera i Burakowskiej (tak, były takie plany), budowa ścieżek rowerowych na ulicach Rydygiera, Duchnickiej, Matysiakówny i Burakowskiej.

6) Oczywiście warto poprzeć stację rowerów Veturilo.

7) Ostatnie to drobiazg - jak można pomóc Robygowi i Turretowi załatwić sprawę skrawka ziemi koło sklepu Figa, prze co wjazd na osiedle odbywa się naokoło a prosta droga jest wyłozona płytami i zastawiona blaszaną reklamą.

Pozdrawiam,

Michał

Ostatnio edytowany przez stonka69 (2013-02-07 18:41:11)

Offline

 

#2 2013-02-08 19:31:54

 Ana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-10
Posty: 26
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Witam,
jako przyszła mieszkanka Zielonego Żoliborza dodałabym do tej listy jeszcze:

1. kwestię zakładu przy krótszej Rydygiera, między etapem C ZZ a działką Polmotu i wiaduktem - jego estetyka dość rażąco odbiega od okolicy po zmianach, mam świadomość że ten temat jest najbardziej istotny dla mieszkańców właśnie etapu C ZZ, ale zakład ten psuje estetykę całej tej części ulicy - być może wspólnymi siłami udałoby się skłonić właściciela działki, na której zakład jest, do jej "ogarnięcia", uporządkowania i odmalowania budynków? Może się okazać, że niewiele trzeba, by ta część ulicy zaczęła wyglądać dużo lepiej, bardziej miejsko niż "poprzemysłowo";

2. kwestię działki Polmotu - czy wiadomo w ogóle, co będzie się z nią działo? Były chyba poważne plany budowy biurowca, ale na razie nie widać, by ktoś zamierzał prowadzić tam prace...

Obie te kwestie wiążą się ze zmianami całej naszej okolicy, myślę że warto byłoby również je podjąć na spotkaniu. Pytanie tylko, czy są jeszcze z naszego osiedla inni zainteresowani udziałem w nim? Bo ja na pewno, jeśli nie przeszkodzi mi siła wyższa, będę chciała wziąć w nim udział. Mam nadzieję że sąsiedzi z Robyga nie będą mieli nic przeciwko temu;)
Pozdrawiam
Ana

Offline

 

#3 2013-02-10 23:08:34

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Czy już wszyscy zapomnieli,czy sprawa jest dla  mieszkańców obca.W najbliższej okolicy nie ma czynnych ujęć wody oligoceńskiej.Te które są ,to zamknięte na głucho lub zdezelowane.Wybrałem się kiedyś po wodę, obszedłem trzy ujęcia i wróciłem z pustymi butelkami.Jeżdżę z konieczności na Bielany.Uważam że to jest niedbalstwo władz i lekceważenie mieszkańców Żoliborza.
To trzeba koniecznie poruszyć na spotkaniu.

Offline

 

#4 2013-02-11 00:55:29

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

jak chodzę pieszo na plac Wilsona, to mijam takie ujęcie na Hozjusza. Ale nie wiem, czy to jest oligoceńskie, bo raczej nie korzystam z tych dobrodziejstw po nasiadówie w jakimś hotelu w Łodzi z facetem od wodociągów. Po tym, co usłyszałem, raczej nie mam ochoty na taką wodę.. ale co kto lubi..

Offline

 

#5 2013-02-13 14:23:17

pathos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 26
Punktów :   -1 

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Ktoś był i może coś napisać?Ja nie wiedziałem i opuściłem

Offline

 

#6 2013-02-13 17:50:38

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

kawanagila napisał:

jak chodzę pieszo na plac Wilsona, to mijam takie ujęcie na Hozjusza. Ale nie wiem, czy to jest oligoceńskie, bo raczej nie korzystam z tych dobrodziejstw po nasiadówie w jakimś hotelu w Łodzi z facetem od wodociągów. Po tym, co usłyszałem, raczej nie mam ochoty na taką wodę.. ale co kto lubi..

Może przekaż nam co wiesz o wodzie oligoceńskiej i co usłyszałeś od tego faceta od wodociągów (może to konkurencja).

Offline

 

#7 2013-02-13 20:29:17

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

generalnie, że te ujęcia są dużo za płytkie i bakteriologicznie ta woda jest mocno niepewna.. ale nie ma kamienia, jak ta z wodociągów. Ale jeżeli pić ją przegotowaną to OK, generalnie kto co lubi. Ale na spotkanie się nie wyrobiłem, więc nie wiem co się działo, może trzeba zajrzeć na forum sąsiadów, bo na naszym raczej nikt nic nie napisze.. Temat za daleko odbiega od sikania psów i krzyków dzieci na patio

Offline

 

#8 2013-02-13 21:17:08

KaMa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-01
Posty: 44
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Ponieważ jestem właśnie zalogowana, to wykorzystam ten moment, żeby również do wody się przyczepić. Butelkowana też podobno do najlepszych nie należy. Podobno najgorzej wypada taka często reklamowana na Ż. Wcale nie jest wydobywana właśnie tam, tylko gdzieś na Pomorzu:))) i nie opowiadał mi o tym nikt z konkurencji. Niektórzy polecają wodę z wodociągów, w różnych częściach W-wy jest ona trochę inna,bo wydobywana z różnych ujęć, ale przynajmniej wiadomo czego się spodziewać no i  nie trzeba targać. Jak to mówi poprzednik "co kto lubi". pzdr

Offline

 

#9 2013-02-13 23:36:39

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Byłam na spotkaniu z burmistrzem (własciwie z vice od infrastruktury i czegoś tam jeszcze). Generalnie, z mojego punktu widzenia, była to strata czasu. W pierwszej części Pan burmistrz pokazywał wizje różnych wizjonerów (aktualne i nieaktualne) dotyczące przebudowy Placu Grunwaldzkiego (np. z tunelem dla ruchu samochodowego i przesuniętymi torami tramwajowymi) oraz zabudowy rejonu ul. Rydygiera. Większość pokazywanych obrazków jest w internecie, a linki do nich można znaleźć w licznych postach na naszym forum. Wiele miejsca poświęcił planom zagospodarowania Cytadeli z Muzeum Wojska Polsiego, Muzeum Katyńskim oraz licznymi kawiarenkami, czy klubami w podziemnych kazamatach (nit nie będzie narzekał na hałasy, bo teren niezamieszkały).
Pan burmistrz zaprezentował się jako człowiek pełen entuzjazmu i dynamicznie działający. Z deweloperami na Żoliborzu Południowym nic innego nie robi, tylko rozmawia, uzgadnia, namawia, przekonuje (a może i wymusza - nie pamiętam dokładnie). Jednak, gdy przyszło do konkretnych pytań, np. kiedy w pobliżu będzie przedszkole, albo : co zmiani się na Rydygiera w ciągu najbliższych dwóch lat, Pan burmistrz uciekał od odpowiedzi. Dociśnięty przyznawał, że raczej nic, bo kasa pusta, kryzys itp, a wielu działań nie ma sensu podejmować (remont ulicy), do czasu zakończenia inwestycji Layetany, czy Acciony (z czym trudno się nie zgodzić). Jednak któryś z tych deweloperów przystąpi do budowy dopiero za kilka lat, jak koniunktura na rynu mieszkaniowym sie poprawi.  Uporządkowanie ulicy i przynajmniej ustawienie  koszy na śmieci, których teraz brakuje, też zdaje się być problemem niemożliwym do rozwiązania, lub Pan burmistrz przekaże w urzędzie,  ale za efekt nie ręczy.
Dowiedzieliśmy się, że stacja szybkiej kolei miejskiej jest planowana przy Powązkowskiej. Przy Arkadii stacji nie będzie, bo odległość między stacjami musi przekraczać 1 km, a Powązkowską od Arkadii dzieli tylko 800 m. Kiedy stacja powstanie, oczywiście nie wiadomo.
Wyszłam ze spotkania po godzinie. Może końcowa część spotkania, do której nie dotrwałam, była bardziej optymistyczna ??

Offline

 

#10 2013-02-14 15:26:33

pathos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 26
Punktów :   -1 

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Dzięki,przynajmniej nie żałuję,że ominąłem.Co do stacji Powązkowska,to nie mam złudzeń,że może na emeryturze z niej skorzystam...

Offline

 

#11 2013-03-14 18:17:31

sng

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-10
Posty: 19
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

stonka69 napisał:

Szanowni Państwo,

Administracja Wspólnoty Mieszkaniowej Rydygiera 15A uprzejmie informuje, że w dniu 11 lutego 2013r. (poniedziałek), o godzinie 18.30, w holu głównym budynku przy ul. Rydygiera 15 odbędzie się spotkanie z Zastępcą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Żoliborz, Witoldem Sielewiczem.

Głównymi tematami spotkania będą:

- Zainstalowanie stacji Veturilo na Żoliborzu (bezobsługowe wypożyczalnie rowerów);

-  Propozycje zagospodarowania sąsiednich terenów i przebudowa ul. Rydygiera;

- Rozwiązania dotyczące komunikacji miejskiej w Państwa okolicy.

.....
......
.....

Witam, nie będę zakładał nowego wątku i zaśmiecał forum , a w tym temacie pojawiła się wzmianka o wypożyczalni  rowerów Veturilo - jedna z nowych stacji ma się pojawić na pl. Grunwaldzkim , czyli zaraz koło nas - jak podaje tvnwarszawa.pl stacja ma ruszyć w drugiej połowie marca - http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, … rettyPhoto

Offline

 

#12 2013-04-03 16:09:32

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Spotkanie z burmistrzem nt. Żoliborza Południowego

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Penzión Imperial Hotele Lacona