Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-11-02 11:28:03

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Zmiany w hydraulice

Chciałem zapytać mieszkańców, którzy są już po żmudnym procesie wykańczania mieszkania, w jaki sposób dokonywaliście zmian w instalacji wodnej, doprowadzeniach, hydraulice??

Podobno instalacja zrobiona jest w systemie KAN, z jakimiś nietypowymi zaciskami, a wszelkie przeróbki wymagają specyficznego i drogiego sprzętu, którego większość ekip na rynku nie posiada (w tym moja). Kontaktowałem się bezpośrednio z podwykonawcą, który robił instalacje w etapie C, ale wycena przeniesienia kilku punktów wodnych mnie powaliła..

W związku z tym mam pytanie, w jaki sposób Wy sobie z tym radziliście?? Na zasadzie przejściówek na typowy system rur plastikowych (podobno jest jakieś ryzyko, jeśli chodzi o trwałość takiego rozwiązania).

Albo może macie namiar na hydraulika, który to udźwignie??

Offline

 

#2 2012-11-02 13:08:02

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

nie jest to specjalistyczny sprzęt tylko zaciskarka za 3000  a złączki kosztują jakieś 6 / 8 PLN za sztukę - ja radzę szukać tak długo, aż znajdziesz hydraulika który wykona to w KAN bo nie jest to jakaś kosmiczna technoligia tylko im najłatwiej jest kupić zakończenie i przejść na rury plastikowe, które są zwyczajnie mniej trwałe i tak na prawdę nie mają wogóle atestu na zalewanie wylewką.

Offline

 

#3 2012-11-02 13:36:34

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

kawanagila napisał:

nie jest to specjalistyczny sprzęt tylko zaciskarka za 3000  a złączki kosztują jakieś 6 / 8 PLN za sztukę - ja radzę szukać tak długo, aż znajdziesz hydraulika który wykona to w KAN bo nie jest to jakaś kosmiczna technoligia tylko im najłatwiej jest kupić zakończenie i przejść na rury plastikowe, które są zwyczajnie mniej trwałe i tak na prawdę nie mają wogóle atestu na zalewanie wylewką.

Bomba, dzięki za info!! O to mi chodziło..

A dysponujesz może kontaktem do hydraulika, który u Ciebie to wykonywał??

Offline

 

#4 2012-11-03 11:42:34

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

facet, który mi robił łazienkę też nie miał KAN więc zamówiłem hydaulika, tylko żeby przyszedł i zrobił połączenia a numer to wziąłem z windy, wiem że niektórzy pracowali na etapie C więc mieli "zaplecze technologiczne" spróbuję go odszukać to dam znać, ale wydaje mi się, że możesz w ciemno podzwonić po ogłoszeniach w necie i pytać się czy mają te zaciskarki całe podprowadzenie zrobi ci twoja ekipa, a facet przyjedzie z zaciskarką i w pół godziny wszystko pozarabia - no i oczywiście skasuje, ale tu akurat wydaje mi się warto wydać parę stów i mieć spokój

Offline

 

#5 2012-11-07 16:44:51

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

Krok napisał:

Chciałem zapytać mieszkańców, którzy są już po żmudnym procesie wykańczania mieszkania, w jaki sposób dokonywaliście zmian w instalacji wodnej, doprowadzeniach, hydraulice??

Podobno instalacja zrobiona jest w systemie KAN, z jakimiś nietypowymi zaciskami, a wszelkie przeróbki wymagają specyficznego i drogiego sprzętu, którego większość ekip na rynku nie posiada (w tym moja). Kontaktowałem się bezpośrednio z podwykonawcą, który robił instalacje w etapie C, ale wycena przeniesienia kilku punktów wodnych mnie powaliła..

W związku z tym mam pytanie, w jaki sposób Wy sobie z tym radziliście?? Na zasadzie przejściówek na typowy system rur plastikowych (podobno jest jakieś ryzyko, jeśli chodzi o trwałość takiego rozwiązania).

Albo może macie namiar na hydraulika, który to udźwignie??

Krok, moja ekipa właśnie uporała się z przeróbkami hydraulicznymi i ma odpowiedni sprzęt. Jeśli ciągle potrzebujesz pomocy, to daj znać. Moi Panowie są życzliwi.

Offline

 

#6 2012-11-07 18:06:11

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

Hmm... to chyba nie jest aż takie niespotykane.?

Ja przenosiłem w łazience wyprowadzenia pod krany do prysznica i do umywalki, oczywiście również odpływy - z wkuwaniem się w strop, - i podłączenie zmywarki...

Przyszedł hydraulik - zobaczył, mruknął "o KAN" i sapnął że dwa dni roboty i 500 zł....

no i zrobił

Offline

 

#7 2012-11-07 18:15:49

Hania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-26
Posty: 54
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

Pewnie nie. Ale jak widać z poprzednich wpisów może sprawiać problem.

Offline

 

#8 2012-11-08 00:57:38

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

Hania napisał:

Krok, moja ekipa właśnie uporała się z przeróbkami hydraulicznymi i ma odpowiedni sprzęt. Jeśli ciągle potrzebujesz pomocy, to daj znać. Moi Panowie są życzliwi.

Ooo, fajnie - w takim razie byłbym wdzięczny za kontakt, może być na priv.

Offline

 

#9 2012-11-08 20:29:19

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

Hania napisał:

Pewnie nie. Ale jak widać z poprzednich wpisów może sprawiać problem.

Prawdziwy problem to jest jak się okaże, że nie można użyć pianki budowlanej - bez tego się poprostu NIC NIE DA i nikt za nic nie poręczy..

Offline

 

#10 2012-11-08 23:28:59

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

kawanagila napisał:

Hania napisał:

Pewnie nie. Ale jak widać z poprzednich wpisów może sprawiać problem.

Prawdziwy problem to jest jak się okaże, że nie można użyć pianki budowlanej - bez tego się poprostu NIC NIE DA i nikt za nic nie poręczy..

A dlaczego miałoby nie być mozna??

Offline

 

#11 2012-11-10 17:34:36

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

Nie wiem, ale na samą myśl podobno budowlańcy ze stresu muszą sobie setę łyknąć, żeby wrócić do roboty..

Offline

 

#12 2012-12-28 20:43:32

KBremo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Zmiany w hydraulice

W razie potrzeby wykokonania przerobek hydraulicznych (KAN), elektrycznych czy komplekowego wykonczenia wnetrz zapraszam do kontaktu Przemyslaw Bera 604 24 66 00

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy Poprad przeprowadzki warszawa internet zawoja