Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-05-29 16:45:01

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

konserwacja balustrad na balkonach

Miałem ostatnio wymieniany jeden pochwyt drewniany na balkonie, bo się coś rozwarstwiło i przy okazji dowiedziałem się, że jako mieszkańcy jesteśmy zobowiązani raz do roku sami przeprowadzać konserwację tych elementów preparatem wyszczególnionym w regulaminie wręczanym wszystkim przy odbiorze mieszkania. Przedstawiciel firmy, która się tym zajmuje powiedział, że najlepiej by było konserwować te uchwyty na wiosnę i jesienią. Okazało się jednak, że preparat którym trzeba to konserwować jest trudno zdobyć - znalazłem tylko jedną hurtownię w Ząbkach sprzedającą produkty firmy Sikkens i to w 10L opakowaniach. Koszt ok. 350 PLN
Mam więc propozycję, by albo zebrać się w więcej osób i nabyć ten preparat wspólnie ( na pokrycie takiej ilości drewna wystarczy ok. 0,2L), bądź też zainteresować tym administrację i spróbować załatwić jakąś usługę dla całego budynku - pewnie wyjdzie taniej i będzie wszędzie jednakowy preparat użyty, więc ładniej i czyściej.

Co wy na to?

Offline

 

#2 2012-05-29 19:06:21

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

Jestem za chociaż nie znalazłem takiego zapisu w instrukcji użytkowania i konserwacji budynku. Powinniśmy to zlecić administracji. Wszak mamy chyba jakiś fundusz remontowy. W razie potrzeby dokładam się do zakupu tego preparatu

Offline

 

#3 2012-05-29 20:17:29

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

Loggie w aktach notarialnych wpisane są jako części wspólne. Wydaje mi się że w związku z tym to administracja powinna przeprowadzać tego typu konserwacje.

Offline

 

#4 2012-05-29 21:17:25

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

ja do mieszkania dostałem coś takiego o nazwie "istrukcja użytkowania i konserwacji budynku..." i mam tam napisane na ósmej stronie u góry , że przynajmniej raz do roku powinno się dokonać konserwacji tej balustrady. Oprócz tego jest tam mega przejrzysta instrukcja montażu progu w podłodze, coś o regulowaniu okien (z tego to już nic nie rozumiem) i przetłumaczona w googlach instrukcja obsługi domofonu, którą udało mi się jednak rozgryźć! Napiszę maila do administracji, zobaczymy co powiedzą na te balustrady w takim razie.

Offline

 

#5 2012-05-29 22:16:35

ryjek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 37
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

Ja uważam, że strasznie przesadzacie. Po prostu kupcie sobie bezbarwny, uniwersalny impregnat do drewna w liroyu za 18 zł i starczy na 10 lat...

Offline

 

#6 2012-05-30 14:42:10

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

U mnie na balustradach w kilku miejscach już zeszła farba (kolor). Bezbarwny impregnat raczej na to nie pomoże.

Tak przy okazji - reklamował już ktoś takie usterki?

Offline

 

#7 2012-05-30 19:47:29

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

u mnie również zszedł kolor w kilku miejscach i drewno wygląda brzydko.

Offline

 

#8 2012-05-30 20:49:00

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

Ja miałem jeden element wymieniany, bo pękł przez środek, ale facet z tej firmy mówił, że to drewno nie jest barwione, tylko ten impregnat je właśnie tak przyciemnia lekko. Moim zdaniem bez konserwacji to na jesień będzie już słabo się prezentować, stąd się tym zainteresowałem

Offline

 

#9 2012-05-30 22:54:44

crz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-06
Posty: 13
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

Ja zgłosiłem jako usterkę podczas odbioru mieszkania. Pochwyt został przeszlifowany ponownie. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego efektu. To drewno ma dziwną, a może normalną strukturę, która będzie sprzyjać nasiąkaniu wodą podczas deszczu lub śniegu. Podobną sytuację zauważam również u sąsiadów na niższych piętrach.

Ostatnio edytowany przez crz (2012-05-30 23:01:27)

Offline

 

#10 2012-06-12 12:17:36

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

robert napisał:

U mnie na balustradach w kilku miejscach już zeszła farba (kolor). Bezbarwny impregnat raczej na to nie pomoże.

Tak przy okazji - reklamował już ktoś takie usterki?

Ja złożyłem reklamację i została ona przyjęta. Jeżeli ktoś jeszcze nie reklamował a również ma problem z łuszczeniem się farby to w te pędy sugeruję zgłosić ten problem. Generalny wykonawca podobno ma to na uwadze i im więcej będzie zgłoszeń tym większa szansa że nikt się nie będzie zasłaniał instrukcją użytkowania. Jeszcze zimy nie przeżyliśmy na ZZ a barierki już złuszczone po 1 sezonie - to oznacza że użyty został niewłaściwy środek zabezpieczający. Owszem - odświeżanie drewnianych elementów raz na jakiś czas jest zrozumiałe, ale co roku? Okna się jakoś nie łuszczą... Fuszerka i tyle.

Offline

 

#11 2012-09-12 10:22:28

beto

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

ryjek napisał:

Ja uważam, że strasznie przesadzacie. Po prostu kupcie sobie bezbarwny, uniwersalny impregnat do drewna w liroyu za 18 zł i starczy na 10 lat...

Tak też zrobiłem ostatnio, i zobaczymy czy starczy na 10 lat spokoju

Offline

 

#12 2012-09-12 16:22:20

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

beto napisał:

ryjek napisał:

Ja uważam, że strasznie przesadzacie. Po prostu kupcie sobie bezbarwny, uniwersalny impregnat do drewna w liroyu za 18 zł i starczy na 10 lat...

Tak też zrobiłem ostatnio, i zobaczymy czy starczy na 10 lat spokoju

Bezbarwny nie pomoże na pozdzierany barwny - trzeba poprawić. Dlatego reklamacja jest uzasadniona.
Nam uwzględnili, poprawili i teraz jest znowu ładnie. Ale jak ktoś nie lubi walczyć o swoje...

Offline

 

#13 2012-09-12 18:15:36

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

mam takie pytanie do CIEHOM... jeśli chodzi o reklamację balustrady to zgłaszałeś ją UNIBEPOWI czy naszej Administracji?

Offline

 

#14 2012-09-13 10:14:13

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

W moim przypadku zgłoszenie poszło do administracji, która przekazała je do wykonawcy. Mieli zgłosić się w 2 tygodnie, była obsuwa, po moim ponownym mailu administracja stwierdziła, że wysyła ponaglenie, ale nie jet stroną w sprawie. Czyli generalnie można pisać do administracji - przekaże to komu trzeba.

Jest jeszcze jedna sprawa. U mnie na loggi balustrada składa się z dwóch belek, między którymi jest szczelina. Za namową mojego stolarza, poprosiłem o wypełnienie szczeliny brązowym silikonem, żeby zapobiec "piciu" wody przez drewno. Ma to zapobiec potencjalnemu rozwarstwianiu się balustrady.

Offline

 

#15 2012-09-13 11:21:22

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: konserwacja balustrad na balkonach

klatka13 napisał:

mam takie pytanie do CIEHOM... jeśli chodzi o reklamację balustrady to zgłaszałeś ją UNIBEPOWI czy naszej Administracji?

Pierwszą linią kontaktu była wizyta w administracji, gdzie miła pani podała mni kontakt do przedstawiciela UNIBEP odpowiedzialnego za sprawy techniczne. Przedstawiciel przyszedł na wizję lokalną i spisaliśmy protokół z usterek (poza balustradą co jest drobnostką miałem duży problem z wielką kałużą na logii po każdym deszczu).
Reklamacja została uznana i usterki naprawione - trochę cała procedura trwa, gdyż zaangażowanych jest kilka stron (deweloper, generalny wykonawca, podwykonawcy) ale chwila cierpliwości popłaca.

Wydaje mi się że Unibep to porządny wykonawca i jeżeli reklamacje będą uzasadnione to ustarki naprawi. Szczególnie, że pewnie ostrzy sobie zęby na budowę kolejnych 2 etapów naszego osiedla

Popełniłem kilka błędów podczas procedury zgłaszania, więc może doradzę:
- spisując protokół usterki myślę, że warto wziąć drugi egzemplarz protokołu. Na wszelki wypadek, gdyby tamten gdzieś zaginął w Unibepie.
- jest mail do developera do zgłaszania usterek. Myślę, że warto zgłosić usterkę do osoby z Unibepu wskazanej przez administrację mailem i załączyć w kopii maila naszego dewelopera. Wtedy wszyscy zainteresowani są poinformowani.
- nie zwlekać Unibep opuszcza etap C i będzie utrudniony dostęp do pracowników

Powodzenia!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
TS2 Space compliance Szamba betonowe Korfantów usługi budowlane komornik kraków hotel spa w Ciechocinku