Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#61 2012-05-18 08:11:43

Ryba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-17
Posty: 5
Punktów :   

Re: akt notarialny

Uwaga na zapis Turret o zgodzie na BEZPLATNE wieszanie reklam na elewacji!!! Turret chce wymusic zapis, ktorego nie bylo w umowie pwstepnej. Ja nie podpisalem aktu u notariusza, gdyz nie zgadzam sie na takie cwaniactwo ze strony Turret.
Przedstawiciel Turret obiecywala, ze nie bedzie zadnej wielkiej plachty na cala elewacje, ale od obietnic wole zapis, ze developer nie moze nic wieszac na sprzedanym budynku.

Offline

 

#62 2012-05-18 08:33:07

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: akt notarialny

A to cwaniaki. Jak można być aż tak bezczelnym? Pewnie to pytanie retoryczne. Można. Kibicuję zwycięstwa w tej batalii ! Ze mną wygrali tę bitwę ale mam nadzieję, że My wygramy wojnę Ja wytaczam działa w innym interesie wspólnym ale na razie analizuję stan prawny

Offline

 

#63 2012-05-18 10:16:58

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: akt notarialny

Ryba napisał:

Uwaga na zapis Turret o zgodzie na BEZPLATNE wieszanie reklam na elewacji!!! Turret chce wymusic zapis, ktorego nie bylo w umowie pwstepnej. Ja nie podpisalem aktu u notariusza, gdyz nie zgadzam sie na takie cwaniactwo ze strony Turret.
Przedstawiciel Turret obiecywala, ze nie bedzie zadnej wielkiej plachty na cala elewacje, ale od obietnic wole zapis, ze developer nie moze nic wieszac na sprzedanym budynku.

Bardzo słusznie. Mi się zapaliła czerwona lampka przy tym punkcie, ale niestety w ferworze podpisywania aktu zlekceważyłam to intuicyjne przeczucie że coś tu nie gra i podpisałam.
Potem, już po fakcie, kiedy akt czytali członkowie mojej rodziny, zapytali czy zdaje sobie sprawe na co się zgodziłam - developer moze teraz wywiesic mi pod nosem kikunastometrowy baner, przeslaniajacy widok i zaslaniajacy światło, nie mówiąc o psuciu estetyki budynku. Oczywiście za darmo i za moją zgodą.
To troche tak jakby jakaś firma za bezdurno umiesciła sobie reklame na naszym samochodzie.
Trzymam kciuki i życze powodzenia.

Offline

 

#64 2012-05-18 20:02:24

Ryba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-17
Posty: 5
Punktów :   

Re: akt notarialny

No własnie nei wiem jak jest z ta zgoda czy w ogole jej developer bedzie potrzebowal. Generalnie rozmawialam dzisiaj z panem Chudoniem i prosil o telefon w poniedzialek jak sie skonsultuje z prawnikiem Turretu, jak cos sie ruszy to napisze:)

Offline

 

#65 2012-05-19 06:32:13

Alicja

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2011-06-06
Posty: 117
Punktów :   

Re: akt notarialny

Ile osob musi niepodpisac aby tego zagrozenia nie bylo? U mnie tez juz za pozno

Offline

 

#66 2012-05-19 07:09:23

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: akt notarialny

Myślę, że wystarczy jeden właściciel. Jak nie będzie zapisu o wieszaniu reklam na elewacji w jednym akcie to ma on zastosowanie do całego budynku.

Tak jak pisałem wcześniej. Praktyka p. Chudonia i jego pracowników jest żenująca. Ja dopytywałem czy nie było istotnych zmian w treści aktu w stosunku do umowy przedwstępnej. Oto odpowiedź od przedstawiciela Turret: "Witam,
Nie wprowadzaliśmy zmian w stosunku do umów przedwstępnych, przed podpisaniem aktu mogę przesłać projekt, żeby mogli Państwo się z nim zapoznać".

Próbuję ustalić czy celowe wprowadzenie w błąd nie jest podstawą do unieważnienia aktu notarialnego. W mojej ocenie zachodzi tutaj przesłanka o której mowa w kc w kontekście wady oświadczenia woli art. 189.

Zgodnie z doktryną Podstęp polega na świadomym wprowadzeniu w błąd osoby dokonującej czynności prawnej w celu złożenia przez nią oświadczenia woli o określonej treści. Jest to więc kwalifikowany rodzaj błędu, który wymaga od osoby uciekającej się do podstępu aktywnego i zamierzonego działania, nastawionego na uzyskanie korzystnego dla siebie oświadczenia woli. Za podstęp uważa się także świadome zatajenie określonych informacji, w sytuacji gdy istniał obowiązek ich udzielenia.

Ja mam poważne wątpliwości czy nie był to podstęp aby wprowadzić nas w błąd. Możemy wspólnie zastanowić się jak rozwiązać tę sprawę z korzyścią dla nas.

Ja podpisywałem akt z dwumiesięcznym dzieckiem na ręku i zaufałem deklaracjom składanym przez pracowników ZZ. Jak widać błędnie.

Pozdrawiam

Offline

 

#67 2012-05-20 13:03:11

Ryba

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-17
Posty: 5
Punktów :   

Re: akt notarialny

No wlasnie nie jestrem pewna czy jeden akt bez zapisu o elewacji wystarczy. Wiem ze niektorzy podpisywali akt z zaznaczeniem ze baner nie bedzie przyslaniac okien, ktos takze podpisal akt z zastrzezeniem ze baner developer moze powiesic w ciagu najblizszych 5 lat.
Z drugiej strony jest cos takeigo jak istotne i nieistotne elementy aktu notarialnego (ponoc ten mozna zinterpretowac jako nieistotny chociaz dla mnei jest on bardzo istotny!!!)
Zobacze co jutro odpowie p.Chudoń.

Offline

 

#68 2012-05-20 14:39:32

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: akt notarialny

W przypadku działania mającego na celu świadome wprowadzenie w błąd (podstęp) aby osiągnąć korzyść dla siebie nie wiem czy ma znaczenie ranga przewinienia. Ja uważam również, że to bardzo poważne ponieważ każda powierzchnia reklamowa kosztuje. Jak ZZ chce wynajmować powierzchnię to niech zgłosi się do firmy stroer a nie na naszych mieszkaniach. Ja również jutro będę ustalał jak postępować w tej sprawie. Myślałem, że ta firma w miarę poważnie traktuje swoich klientów ale jak widać chciwość nie zna granic.

Offline

 

#69 2012-05-20 15:59:22

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: akt notarialny

Ja też uważam, że jest to niedopuszczalne działanie ze strony developera. Jestem gotowa partycypować w kosztach wynajęcia prawnika, jeżeli będzie taka potrzeba.
Rybo - dzieki za czujność, przynajmniej Ty wykazałaś się tutaj odpowiednim refleksem.

Offline

 

#70 2012-05-21 09:57:49

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: akt notarialny

Witam ponownie,

ustaliłem dzisiaj z przedstawicielami kancelarii notarialnej przy ul. Łuckiej jak wygląda nasza sprawa. Po pierwsze mamy rację, że zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez ZZ. To nie ulega żadnej wątpliwości. W kolejnych aktach notarialnych nie będzie takich zapisów więc jest to równoznaczne z brakiem zgody wszystkich na wieszanie reklam. Zaproponowałem aby ZZ napisał do nas pismo w tej sprawie. Zobaczymy co będzie.

Jeżeli chcemy odwoływać nasze oświadczenie woli w związku z podstępem dewelopera to możemy to oczywiście robić. Trochę zachodu będzie ale racja jest po naszej stronie. Poniżej kilka wycinków z wyroków sądów:

Wyrok

Sądu Najwyższego

z dnia 10 lutego 2011 r.

IV CSK 336/10

3. Działanie podstępne jest zawsze zawinione; może ono przejawiać się zarówno w chęci, jak i godzeniu się na wywołanie fałszywego wyobrażenia. Działanie podstępne materializuje się przez określone zachowanie powodujące wywołanie błędu. Artykuł 86 k.c. nie precyzuje, jaką postać przybiera to zachowanie. Należy zatem przyjąć, że o podstępie można mówić w przypadku każdego zachowania ukierunkowanego na wywołanie fałszywego przekonania u innej osoby, które skłoniło ją do dokonania określonej czynności prawnej.

Wyrok

Sądu Najwyższego

z dnia 13 stycznia 2010 r.

II CSK 239/09

2. Działanie podstępne polega na świadomym wywołaniu u drugiej osoby mylnego wyobrażenia o rzeczywistym stanie rzeczy w celu skłonienia jej do złożenia określonego oświadczenia woli. Działanie podstępne jest zawsze - niezależnie od pobudek i skutków działania sprawcy - etycznie naganne. Zmierza ono bowiem do zakłócenia procesu decyzyjnego innej osoby i doprowadzenia jej na podstawie zasugerowanych fałszywych przesłanek rozumowania do złożenia określonego oświadczenia woli. Użyte środki, gradacja winy czy złej woli osoby działającej podstępnie nie mają znaczenia prawnego. Liczy się tylko samo wprowadzenie w błąd, będące bezprawiem cywilnym. Podstępu nie ekskulpuje lekkomyślność i łatwowierność ofiary. Etyczna naganność podstępu stała się motywem surowego potraktowania przez prawo cywilne skutków wywołanego nim błędu. Uchylenie się od skutków prawnych błędu wywołanego podstępnie jest ułatwione, może ono nastąpić bowiem także wtedy, gdy błąd nie był istotny, jak również wtedy, gdy nie dotyczył treści czynności prawnej.

Offline

 

#71 2012-05-21 10:30:44

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: akt notarialny

Super, dziekuje w imieniu wszystkich mieszkańców

Offline

 

#72 2012-05-21 14:51:59

klatka13

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 83
Punktów :   

Re: akt notarialny

witam...
podczas podpisywania aktu notarialego oczywiscie zwróciłam uwagę na ten zapis i zgodziliśy się na stwierdzenie o nie zaslanianiu okna ect.

jak powiedziano mi ten zapis głownie dotyczy umieszczeniu na budynku np, ze jest to budynek B, C itd... wiec zobczymy w przyszloci czy tak będzie!!!

Offline

 

#73 2012-05-21 16:08:46

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: akt notarialny

Ja nie bardzo wierzę w zapewnienia dewelopera więc chyba zdecyduję się na wycofanie oświadczenia woli w formie aktu notarialnego. Przy sprzedaży mieszkania potencjalnego nabywcę mało będzie interesować co pan Igrekowski lub Iksiński nam obiecał. Z pewnością będzie go interesować zapis w akcie notarialnym.

Offline

 

#74 2012-05-21 17:04:13

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: akt notarialny

Wobec dewelopera zawsze trzeba być czujnym, ale nie obawiam się że zrobi on z naszego budynku billboard. Doprowadziłoby to do makabrycznego w skutkach konfliktu z mieszkańcami i nadszarpnęło dobre skądinąd opinie o Turret. A że jeszcze 2 etapy do zbudowania to raczej Turret nam nie "fiknie". Nie wiem też, czy powieszenie billboardu zasłaniającego okna byłoby fizycznie możliwe bez zapewnienia mu ochrony 24h. Wandalizm się zdarza...

Offline

 

#75 2012-05-21 18:24:39

greenhause

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 70
Punktów :   

Re: akt notarialny

Czy istnieje jakiś organ nadzorujący developera do którego można się odwołać w sprawie wymuszenia zgody na wywieszanie reklam na elewacji?To jest jawny szantaż.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs w polsce przegrywanie kaset vhs kryształy warszawa