Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-03-11 20:36:01

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Pieski a elewacja budynku

Sprawa jest żenująca ale trzeba o tym napisać wprost - elewacja budynku przy wejściu wschodnim, tuż koło pomieszczenia ochrony, jest permanentnie obsikiwana przez czworonogi. Dzisiaj niestety zauważyłam, że taki sam problem jest koło wejscia zachodniego.
Ukochane czworonogi zostały nauczone przez włascicieli aby nie załatwiać potrzeb fizjologicznych w domu, podobnie należy pieszczoszków pilnować i przyuczyć aby nie zapaskudzały części wspólnych budynku, a jeżeli taki incydent nastąpi - należy po pupilku posprzątać.  Wstyd że trzeba o tym pisać. Czy chcemy mieszkać w slumsach ?

Offline

 

#2 2012-04-17 14:04:42

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Nawiązując do wypowiedzi o psach, to proszę właścicieli, aby wyprowadzali swoje pociechy poza ogrodzenie budynku. Trawa na patio jest już wydeptana przez osoby skracające sobie drogę i powoli zaczynają pojawiać się plamy po potrzebach fizjologicznych psów. Poza tym nasze dzieci biegają po placu zabaw i po trawie...niech mają komfort i swobodę.
Dlatego gorąco proszę o trzymanie psów na smyczy i wyprowadzanie ich poza teren zamknięty naszego budynku.

Offline

 

#3 2012-04-19 23:16:07

Metoo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 8
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Może administrator i Państwo ochrona tez zacznie zwracać na to uwagę, ponieważ po ostatniej rozmowie z ochroną usłyszałem: no cóż my możemy? Skoro nie mogę, to może ktos inny?

Offline

 

#4 2012-04-20 09:19:51

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Offline

 

#5 2012-04-20 10:43:37

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

ciehom: To chyba nie jest poprawne politycznie

Ja ostatnio siedziałem przez chwilę w okolicy placu zabaw i minęło mnie 3 właścicieli psów. Może to kwestia że patrzyłem na nich intensywnie (pewnie śmiesznie musiałem wyglądać ) a może trafiłem na normalnych właścicieli ale wszyscy wyszli poza teren osiedla

Ostatnio edytowany przez leszak2 (2012-04-20 10:45:10)

Offline

 

#6 2012-04-20 12:00:34

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

leszak2 napisał:

ciehom: To chyba nie jest poprawne politycznie

Ja ostatnio siedziałem przez chwilę w okolicy placu zabaw i minęło mnie 3 właścicieli psów. Może to kwestia że patrzyłem na nich intensywnie (pewnie śmiesznie musiałem wyglądać ) a może trafiłem na normalnych właścicieli ale wszyscy wyszli poza teren osiedla

Ale problem polega właśnie na tym, że elewacja jest obsikana na zewnątrz patio, od strony północno-wschodniej, koło ochrony.
W samym patio pewnie wszyscy się pilnują, niestety bezposrednio poza patio już nie. A elewacja jest częścią wspólną, tak samo wewnątrz patio jak i po stronie zewnętrznej.

Offline

 

#7 2012-04-20 15:38:26

Krok

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-05
Posty: 63
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

ciehom napisał:

To może inne rozwiązanie...
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=pl … s:37,i:197

O patrzcie, jaki żartowniś. A może ja zastosuję Twoje pomysłowe rozwiązanie również do innych celów, np. uciszania Twoich dzieci bawiących się na patio, zwracania Ci uwagi, kiedy nie trafisz niedopałkiem do kosza na dziedzińcu, upominania Twojej żony koślawo parkującej samochód w garażu i wszelkich innych kwestii, które mogą mnie irytować??

Męczący staje się już ton niektórych wypowiedzi w niekończących się dyskusjach o psach, butach, itp. itd. Panowie strażnicy porządku, mieszkacie w ramach wspólnoty, więc proponuję darować sobie wreszcie te groźby i kary, bo ile byśmy nie napisali postów na forum to i tak w większości przypadków będzie to walka z wiatrakami. Ja ze swoim psem będę wychodził poza obszar osiedla nie dlatego, że ktoś mi stoi nad głową i się intensywnie przypatruje, ale ponieważ tak należy. Podobnie zresztą jak ze sprzątaniem po psie już poza obszarem naszego osiedla. I pozostaje nam mieć szczerą nadzieję, że pozostała część wspólnoty będzie prezentować podobne podejście.

Offline

 

#8 2012-04-20 16:14:51

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Krok napisał:

ciehom napisał:

To może inne rozwiązanie...
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=pl … s:37,i:197

O patrzcie, jaki żartowniś. A może ja zastosuję Twoje pomysłowe rozwiązanie również do innych celów, np. uciszania Twoich dzieci bawiących się na patio, zwracania Ci uwagi, kiedy nie trafisz niedopałkiem do kosza na dziedzińcu, upominania Twojej żony koślawo parkującej samochód w garażu i wszelkich innych kwestii, które mogą mnie irytować??

Męczący staje się już ton niektórych wypowiedzi w niekończących się dyskusjach o psach, butach, itp. itd. Panowie strażnicy porządku, mieszkacie w ramach wspólnoty, więc proponuję darować sobie wreszcie te groźby i kary, bo ile byśmy nie napisali postów na forum to i tak w większości przypadków będzie to walka z wiatrakami. Ja ze swoim psem będę wychodził poza obszar osiedla nie dlatego, że ktoś mi stoi nad głową i się intensywnie przypatruje, ale ponieważ tak należy. Podobnie zresztą jak ze sprzątaniem po psie już poza obszarem naszego osiedla. I pozostaje nam mieć szczerą nadzieję, że pozostała część wspólnoty będzie prezentować podobne podejście.

Niestaty ta nadzieja nie jest poparta żadnymi faktami. Wystarczy obejrzeć elewacje.
Ja, podobnie jak większość lokatorów, nie mam zamiaru oglądać codziennie elewacji obsikanej przez kochane czworonogi.
Jeżeli prośby nie skutkują - pozostają sankcje.

Offline

 

#9 2012-04-20 16:36:42

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Krok napisał:

ciehom napisał:

To może inne rozwiązanie...
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=pl … s:37,i:197

O patrzcie, jaki żartowniś. A może ja zastosuję Twoje pomysłowe rozwiązanie również do innych celów, np. uciszania Twoich dzieci bawiących się na patio, zwracania Ci uwagi, kiedy nie trafisz niedopałkiem do kosza na dziedzińcu, upominania Twojej żony koślawo parkującej samochód w garażu i wszelkich innych kwestii, które mogą mnie irytować??

Męczący staje się już ton niektórych wypowiedzi w niekończących się dyskusjach o psach, butach, itp. itd. Panowie strażnicy porządku, mieszkacie w ramach wspólnoty, więc proponuję darować sobie wreszcie te groźby i kary, bo ile byśmy nie napisali postów na forum to i tak w większości przypadków będzie to walka z wiatrakami. Ja ze swoim psem będę wychodził poza obszar osiedla nie dlatego, że ktoś mi stoi nad głową i się intensywnie przypatruje, ale ponieważ tak należy. Podobnie zresztą jak ze sprzątaniem po psie już poza obszarem naszego osiedla. I pozostaje nam mieć szczerą nadzieję, że pozostała część wspólnoty będzie prezentować podobne podejście.

Twoje oburzenie nie zmieni faktu, że będziemy nieustannie podnosić temat psich odchodów dopóki właściciele psów nie nauczą się umiejętności 6-latka pt. "Jak wyprowadzać psa". Jeżeli humorystyczna forma Ci nie odpowiada to przyjmieny wariant niehumorystyczny. Wczoraj sąsiad odlał pieska na latarię wewnątrz osiedla. Może ja tez zacznę odlewać się na latarnię? Dyskusja jest bardzo słuszna, a porównania psów do dzieci zostawiam bez komentarza.

Offline

 

#10 2012-04-20 16:56:12

leszak2

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

No dobra drodzy sąsiedzi mam jedno sprawdzone rozwiązanie
Mój kolega miał podobny problem w bloku , gdzie psy zasikiwały wejście na klatkę. Wyposażył się w środek podobny do tego:
http://www.futrzakowo.pl/produkt-9426.html
(http://www.futrzakowo.pl/kategoria153.html)
(nie mówił czego dokładnie używał)
Ludzi nie wyedukujesz (szybko) więc wystarczy popryskać on mówił, że jego środek trzeba było pryskać raz na 2 tygodnie. Podejrzewam, że kilka miesięcy wystarczy, żeby jak to piszą na stronie
"utrwalić pożądane nawyki u zwierząt"
Problem rozwiązany i wszyscy zadowoleni

Offline

 

#11 2012-04-23 08:59:16

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

ciehom napisał:

Krok napisał:

ciehom napisał:

To może inne rozwiązanie...
http://www.google.com/imgres?um=1&hl=pl … s:37,i:197

O patrzcie, jaki żartowniś. A może ja zastosuję Twoje pomysłowe rozwiązanie również do innych celów, np. uciszania Twoich dzieci bawiących się na patio, zwracania Ci uwagi, kiedy nie trafisz niedopałkiem do kosza na dziedzińcu, upominania Twojej żony koślawo parkującej samochód w garażu i wszelkich innych kwestii, które mogą mnie irytować??

Męczący staje się już ton niektórych wypowiedzi w niekończących się dyskusjach o psach, butach, itp. itd. Panowie strażnicy porządku, mieszkacie w ramach wspólnoty, więc proponuję darować sobie wreszcie te groźby i kary, bo ile byśmy nie napisali postów na forum to i tak w większości przypadków będzie to walka z wiatrakami. Ja ze swoim psem będę wychodził poza obszar osiedla nie dlatego, że ktoś mi stoi nad głową i się intensywnie przypatruje, ale ponieważ tak należy. Podobnie zresztą jak ze sprzątaniem po psie już poza obszarem naszego osiedla. I pozostaje nam mieć szczerą nadzieję, że pozostała część wspólnoty będzie prezentować podobne podejście.

Twoje oburzenie nie zmieni faktu, że będziemy nieustannie podnosić temat psich odchodów dopóki właściciele psów nie nauczą się umiejętności 6-latka pt. "Jak wyprowadzać psa". Jeżeli humorystyczna forma Ci nie odpowiada to przyjmieny wariant niehumorystyczny. Wczoraj sąsiad odlał pieska na latarię wewnątrz osiedla. Może ja tez zacznę odlewać się na latarnię? Dyskusja jest bardzo słuszna, a porównania psów do dzieci zostawiam bez komentarza.

PSY OBOWIĄZUJE TAKA SAMA DYSCYPLINA I REGUŁY WSPÓŁŻYCIA JAK LUDZI. WOLNOŚĆ JEDNYCH NIE MOŻE BYĆ KOSZTEM DRUGICH

http://www.youtube.com/watch?v=wCyhy4JUGMg

Offline

 

#12 2012-09-03 11:40:37

sng

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-10
Posty: 19
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Witam,

widzę, że temat trzeba odświeżyć bo niektórzy właściciele psów (na szczęście nieliczni) nie potrafią upilnować swoich czworonogów, gdzie sikają a w zasadzie SZCZAJĄ , od strony wejścia gdzie jest dyżurka ochrony jest OBSZCZANY fragment elewacji. Ludzie czy wam tak ciężko przypilnować tego psa, bo mi się niedobrze robi jak na to patrzę wchodząc na osiedle. W domu pies wam też sika gdzie popadnie ???
Osiedle jest ładne, nowe, a jak jeszcze przez pół roku psy będą sikać na rogi budynku to wyobraźcie sobie jak to będzie wyglądać i pachnieć.

Offline

 

#13 2012-09-04 09:53:19

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

raczej śmierdzieć ;-)

Offline

 

#14 2012-09-04 21:41:38

btk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-09
Posty: 12
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

To na pewno są psy z robyga zazdroszczące nam bardziej efektownej elewacji, większego podwórka i mlecznych tafli na balkonach...

Offline

 

#15 2012-09-25 22:19:40

erkaem

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Pieski a elewacja budynku

Śmiech ... kabaret, mam nadzieje że nigdy nie będę zmuszony do wyrażania swoich opinii na temat tych bzdetów, bo na pewno nie nadająsięna forum.
P.S. Czy tylko ja żyłem w bloku, gdzie każdy robił swoje i było fajnie i naturalnie, bez spiny? Chyba kiedyś zamknięte osidla nie były popularne. Wychodziło się na dwór i cieszyło się że jest piłka, a nie czy przy wschodniej stronie elewacja obsikana.
P.S. 2 Współczuje ludziom którym przeszkadzają takie głupoty, bo życie dla nich musi być naprawdę koszmarem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorniki na gnojownice Serock Weekend SPA w Ciechocinku