Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-03-06 22:21:46

ewwae

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 34
Punktów :   

jak JUŻ się mieszka?

Witam,

były wątki dotyczące tego jak się będzie mieszkać..... a z każdym tygodniem widzę coraz więcej zamieszkało-wyglądających okien

Jak Wam się mieszka?

Jakie wrażenia (poza widmem ekip remontowych siejących wszem i wobec spustoszenie )?

Juz nie mogę się doczekać, aż się zazieleni wokół......

Czy ktoś w Was słyszał może, kiedy tu będzie jakiś "podręczny" sklep na dole?

Offline

 

#2 2012-03-07 08:55:32

Biedronka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 21
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

Póki co "podręczny" najbliższy sklep jest w Robygu

Offline

 

#3 2012-03-08 02:04:24

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

mam pytanie, czy gniazdka antenowe TV , które mamy w mieszkaniach są podłączone do anteny zbiorczej? czy jest to tylko instalacja kablowa z gniazdkami, bo po podłączeniu TV nie wyszukuje mi programów, jest jeden ale bardzo słaby sygnał, raczej wina TV to nie jest bo w poprzednim mieszkaniu działała cyfrowa telewizja naziemna na antenie pokojowej, tutaj nie wiem czy nie ma anteny czy może mam uszkodzony kabel antenowy.
z góry dzięki za odpowiedź

Offline

 

#4 2012-03-13 21:01:50

leszak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-10
Posty: 39
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

Szkoda, że głośne pracę nie kończą się jakoś sensownie tylko o 22 Jak ktoś ma małe dziecko może mu to przeszkadzać ale poza tym super

Offline

 

#5 2012-03-14 16:32:55

Robi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 53
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

prz3mO napisał:

mam pytanie, czy gniazdka antenowe TV , które mamy w mieszkaniach są podłączone do anteny zbiorczej? czy jest to tylko instalacja kablowa z gniazdkami, bo po podłączeniu TV nie wyszukuje mi programów, jest jeden ale bardzo słaby sygnał, raczej wina TV to nie jest bo w poprzednim mieszkaniu działała cyfrowa telewizja naziemna na antenie pokojowej, tutaj nie wiem czy nie ma anteny czy może mam uszkodzony kabel antenowy.
z góry dzięki za odpowiedź

Cześć,

to tylko puste gniazdko pod instalację.

Ja wziąłem UPC, to Pan przyszedł i poinstalował wszystko.

Offline

 

#6 2012-03-17 23:46:19

 prz3mO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-02-14
Posty: 29
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

no właśnie, ja również wziąłem UPC ale sam internet bez TV.
mówił że tu nie ma anteny zbiorczej a szkoda, bo na naziemnej telewizji cyfrowej jest kilka programów, a na zwykłej pokojowej antenie odbiera tylko TVN HD nic więcej nie ściąga tak samo przez te gniazdo. Anten zewnętrznych znowu nie można chyba tu montować za oknem więc nici z darmowej cyfrówki naziemnej

pozdrawiam

Offline

 

#7 2012-03-22 10:36:56

jenes

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

W windach pojawiły się nowe ogłoszenia administratora o sikających psach na terenie ZZ :-( Jeśli ktoś musi mieć psa, czy nie mógłby zamieszkać w domku z własnym ogródkiem?
Mieszkałem na geriatrycznej ul. Mickiewicza 27 - tam prawie każda babcia miała swojego "pupila", ale po deszczu nie można było przejść podwórkiem z powodu fetoru psich szczyn...

Ostatnio edytowany przez jenes (2012-03-23 12:44:47)

Offline

 

#8 2012-03-22 11:08:55

wit

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-05
Posty: 8
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

sikanie to jeszcze nic, kiedyś przed bramą (po stronie wewnętrznej osiedla) leżała sobie przez dłuższy czas całkiem niemała psia kupa - na szczęście była zamarznięta...

Offline

 

#9 2012-03-22 12:44:21

ciehom

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-08-04
Posty: 50
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

jenes napisał:

W windach pojawiły się nowe ogłoszenia administratora o sikających psach na terenie ZZ :-( Jeśli ktoś musi mieć psa, czy nie mógłby zamieszkać w domku z własnym ogródkiem?
Mieszkałem na gieriatrycznej ul. Mickiewicza 27 - tam prawie każda babcia miała swojego "pupila", ale po deszczu nie można było przejść podwórkiem z powodu fetoru psich szczyn...

Ja również nie jestem zwolennikiem trzymania w mieszkaniu psów, bo niestety nie można ich nauczyć robienia do kuwety albo kibelka. Ale rozumiem, że niektórzy chcą mieć psa, inni iPada w dniu premiery a jeszcze inni rolniczy samochód na resorach typu Nissan Navarra do jeżdżenia po mieście. I wszystko fajnie dopóki nie jest to uciążliwe dla innych.

Ale obsikane i okałowane osiedle już zalicza się do kategorii wysokiej uciążliwości. W związku z tym złagodzę trochę apel przedmówcy i poproszę: Właściciele psów - skoro je macie to pilnujcie żeby nie załatwialy się na terenie osiedla bo to jest bardzo uciążliwe. I zwracajcie uwagę innym właścicielom psów jeżeli zauważycie, że pozwalają im robić pod siebie w dowolnym miejscu. I sprzątajcie po nich (psach, nie właścicielach) jeżeli już wykonają niekontrolowany zrzut. Jeżeli jednak macie to gdzieś i pozwolicie na psią samowolkę to postawamy się o odpowiednie zapisy w regulaminie porządku wspólnoty żebyście swoich piesków nie mogli wyprowadzać z klatki pod karą grzywny.  Prawnie jest to wykonalne.

Offline

 

#10 2012-03-22 13:14:16

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

idąc drogą wyznaczoną przez usuniętą dyskusję o butach na klatce proponuje zlikwidować wątek i rozmawiać indywidualnie z właścicielami psów;-)

na forum niech będą poruszane tematy odpadających  pod naporem palących papierosy barierek balkonowych.

Offline

 

#11 2012-03-22 13:57:23

robert

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 85
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

Dyskusja ma troszkę inny wymiar niż w wątku o butach. Tam była uwaga skierowana do konkretnego lokatora i sprawę można było załatwić inaczej niż na forum. Tutaj sprawa jest bardziej ogólna i ma raczej sens wypracowania pewnego porozumienia co do zachowania czystości na naszym osiedlu.

Offline

 

#12 2012-03-22 14:13:27

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

Nie da sie tego wszystkiego czytać. To jest ogólnie jakaś tragedia!!! Ludzie opamiętajcie się!!! Zgadza sie, że po pupilach trzeba sprzątać, ale nie od razu jakieś zakazy posiadania psa bo zaraz dojdziemy do takich absurdów, że dzieci nie będzie można mieć bo będzie przeszkadzać bieganie i hałasowanie na placu  zabaw. Może odrazu zburzmy plac zabaw. Ogólnie to mówię STOP tym wszystkim zakazom. Mieszkamy w mieście, w bloku, więc proszę o więcej wyrozumiałości dla sąsiadów. Idąc dalej za tymi zakazami/nakazami, to może w ogródkach nie będzie można nic trzymać albo będzie nakaz posiadania mebli ogrodowych w tym samym kolorze. A może pójdźmy jeszcze dalej - zakaz zapraszania znajomych... A ja właśnie powiem tak: jeżeli wszystko przeszkadza, to trzeba wyprowadzić się do domu na wieś, gdzie cisza i spokój. Chociaż tam też niektórym by przeszkadzało, bo tam skolei jest dużo psów, które się same szwędają, a te za ogrodzeniem szczekają bez opamiętania. Pozdrowienia dla wszystkich znerwicowanych sąsiadów, żeby się bardziej wyluzowali.

Offline

 

#13 2012-03-22 14:33:50

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

o to to.

ps. jakie mamy ladne mapki sytuacyjne przy furtkach wejsciowych;-)

Offline

 

#14 2012-03-22 15:20:09

maki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 51
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

Tunia napisał:

Nie da sie tego wszystkiego czytać. To jest ogólnie jakaś tragedia!!! Ludzie opamiętajcie się!!! Zgadza sie, że po pupilach trzeba sprzątać, ale nie od razu jakieś zakazy posiadania psa bo zaraz dojdziemy do takich absurdów, że dzieci nie będzie można mieć bo będzie przeszkadzać bieganie i hałasowanie na placu  zabaw. Może odrazu zburzmy plac zabaw. Ogólnie to mówię STOP tym wszystkim zakazom. Mieszkamy w mieście, w bloku, więc proszę o więcej wyrozumiałości dla sąsiadów. Idąc dalej za tymi zakazami/nakazami, to może w ogródkach nie będzie można nic trzymać albo będzie nakaz posiadania mebli ogrodowych w tym samym kolorze. A może pójdźmy jeszcze dalej - zakaz zapraszania znajomych... A ja właśnie powiem tak: jeżeli wszystko przeszkadza, to trzeba wyprowadzić się do domu na wieś, gdzie cisza i spokój. Chociaż tam też niektórym by przeszkadzało, bo tam skolei jest dużo psów, które się same szwędają, a te za ogrodzeniem szczekają bez opamiętania. Pozdrowienia dla wszystkich znerwicowanych sąsiadów, żeby się bardziej wyluzowali.

No super, czyli wolnoć Tomku w swoim domku ?
STOP wszelkim zakazom ?
Co tam inni lokatorzy, my chcemy trzymać buty w części wspólnej i będziemy tak robić ?
Co tam inni lokatorzy, nam nie chce się przypilnować pieska i po nim posprzątać, niech inni lokatorzy potykają się o nieczystości i oglądają zapaskudzoną elewacje ?

Otóż nie, istnieją określone zasady współżycia w osiedlu i jeżeli nie pomagają prośby, perswazje i wpisy na forum to trzeba będzie wykorzystać inne środki dyscyplinowania miłujących wolność lokatorów.

Offline

 

#15 2012-03-22 15:33:49

Tunia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-26
Posty: 108
Punktów :   

Re: jak JUŻ się mieszka?

maki trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie wybiórczo!!! przecierz napisałm, że sprzątać trzeba, ale nie czepiać się pierdół. Mam gdzieś tą idiotyczną dyskusję. Może wrócę do domu i rzeczywiscie wystawię buty :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
San SebastiĂĄn FOUR IN ONE RESIDENTIAL HOMES przeprowadzki warszawa internet zawoja