Zielony żoliborz

forum mieszkańców osiedla ZIELONY ŻOLIBORZ


#1 2012-02-06 08:29:20

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi swoim pracownikom budowlanym o zamykanie drzwi wejściowych. W sobotę będąc na oględzinach swojego mieszkania zauważyłem, że zarówno pierwsze jak i drugie drzwi wejściowe były otwarte na oścież. Rozumiem, że tak jest łatwiej wnosić swoje rzeczy, ale w tym wypadku nikogo nie było w  okolicy co pozwala mi sądzić, że robotnicy w swojej bezmyślności postanowili po prostu zostawić je otwarte.

Przy 20 st. mrozie taka praktyka nie tylko powoduje mróz na korytarzu ale przede wszystkim może spowodować  pęknięcie grzejników.  Myślę, ze nikt z nas nie chciałby mieć nieprzyjemnej awarii na korytarzu zanim jeszcze się wprowadzi.

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Jak to jest możliwe, że ciągle ktoś niszczy bramę ? Czy ochrona śpi ? Swoją drogą gratuluję osobie, która zatrudnia tak bezmyślnych pracowników, bo wg relacji ochrony to właśnie pracownicy budowlani nie mający klucza niszczą ten zamek.

Offline

 

#2 2012-02-06 08:36:01

lukasz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-13
Posty: 37
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

wystarczy poczytac info od administracji w windzie zeby sie dowiedziec co wyczyniają robotnicy. drzwi wyjsciowe do garaży i na klatki powoli przestają się domykac. piszczenie słychac z każdej strony... trzymajmy kciuki, że w przyszłym roku bedzie już swiety spokoj z takimi sytuacjami.

Offline

 

#3 2012-02-06 09:36:55

Sioko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

O jakich robotników chodzi? Na naszej klatce ściany zdewastowali robotnicy UNIBEP, którzy dokonują (o ironio!!!) usunięcia wad w naszym mieszkaniu.

Offline

 

#4 2012-02-06 11:03:32

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Zgadzam się z przedmówcami. Pracownicy Unibepu mają za nic naszą własność. Ja również byłem świadkiem oliwienia windy i pozostawienia dziesiątek plam na gresie. Interweniowałem u zarządcy i ponoć zostali zobowiązani do większej uwagi a plamy zostały wyczyszczone.

Ekipy remontowe to inna kwestia. Totalny brak kultury a momentami chamstwo i bezczelność. Jak można załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na parkingach? Beznadzieja. Brak słów.

Ja również się zastanawiam w jakim celu opłacamy ochronę skoro giną oznaczenia pięter, niszczone są części wspólne etc. Ciekawe jaki jest zakres umowy z ochroną. W mojej ocenie to firma powinna ponosić koszty napraw skoro nie jest w stanie zapewnić ochrony.

Offline

 

#5 2012-02-06 11:17:36

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

kmroczny66 napisał:

Zgadzam się z przedmówcami. Pracownicy Unibepu mają za nic naszą własność. Ja również byłem świadkiem oliwienia windy i pozostawienia dziesiątek plam na gresie. Interweniowałem u zarządcy i ponoć zostali zobowiązani do większej uwagi a plamy zostały wyczyszczone.

Ekipy remontowe to inna kwestia. Totalny brak kultury a momentami chamstwo i bezczelność. Jak można załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na parkingach? Beznadzieja. Brak słów.

Ja również się zastanawiam w jakim celu opłacamy ochronę skoro giną oznaczenia pięter, niszczone są części wspólne etc. Ciekawe jaki jest zakres umowy z ochroną. W mojej ocenie to firma powinna ponosić koszty napraw skoro nie jest w stanie zapewnić ochrony.

Nie sądziłem, że aż tak źle jest. Nie wiem po co komu oznaczenia pięter, ale żeby załatwiać się na parkingu to już trzeba mieć ujemny poziom kultury.

Offline

 

#6 2012-02-06 11:27:44

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Ja jestem w głębokim szoku. Ostatnio miałem bardzo nieprzyjemną rozmowę z przedstawicielem ekipy remontującej, który chodzi po budynku ze śmierdzącym petem w ustach. Powoduje to włączanie się systemów alarmowych co w konsekwencji może skutkować kosztami. Po prostu część ekip remontowych to bydło. Przepraszam za mocne stwierdzenie ale nie znajduję innego. Totalny brak szacunku dla cudzej własności.

Offline

 

#7 2012-02-06 11:48:41

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Myślę, że warto byłoby podpatrzeć w którym mieszkaniu tacy panowie pracują i zgłosić to właścicielom mieszkania. To pracodawcy (w tym wypadku własciciele mieszkań) powinni wymuszać na swoich pracownikach jakieś zachowanie.

Całe szczęście fachowiec, który pracuje u mnie jest wyjątkowo kulturalnym i profesjonalnym człowiekiem. Aż miło mi będzie go polecić innym ludziom.

Offline

 

#8 2012-02-06 15:51:14

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

A ja się trochę ujmę za tymi ekipami (ale tylko trochę), bo uważam, że jak się zatrudnia ludzi na cały dzień do remontu i nie pomyśli nawet, żeby im jakiejś choćby tymczasowej toalety i kranu w mieszkaniu zapewnić to też nie jest oznaka jakiejś wielkiej kultury.. Pewnie jeden z drugim się zemścili i poszli do garażu, bo TOITOI przy -20 to nie jest jednak super rozwiązanie. (Choć uważam, że tu administracja przytomnie jakoś zareagowała na problem).

Offline

 

#9 2012-02-07 07:45:40

kmroczny66

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-14
Posty: 56
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Ad vocem. Jeżeli ekipa remontowa nie jest w stanie zainstalować zwykłego węża i wkręcić go do instalacji wodnej to współczuję ekipy. Dla mnie jest to tak oczywiste, że nie wymaga wielkiego komentarza. Poza tym toaleta jest u ochrony. Można w kulturalny sposób zapytać i problem rozwiązany. Z pewnością nie będzie problemów z uzyskaniem zgody. Poza tym mrozy są przez ostatnie dni a problem pojawił się znacznie wcześniej.

Offline

 

#10 2012-02-07 11:02:35

kawanagila

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 274
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Jasne, że się da, ale trzeba to mieć na uwadze, także planując remont, żeby nie działo się wszystko na raz.. Wystarczy to przegadać z ekipą i ustalić na początku. Nie wszyscy będą biegali po osiedlu i prosili o wpuszczenie do toalety, a efekty pojawiły się w garażu.. Mi by było wstyd powiedzieć komuś, komu każę cały dzień pracować u mnie w mieszkaniu, żeby sobie latał i pytał, czy go ktoś do wc nie wpuści grzecznie. Tak można okazjonalnie się ratować, ale nie non stop przez miesiąc czy dwa.

Offline

 

#11 2012-02-07 11:08:23

Bamboleo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-03-03
Posty: 40
Punktów :   

Re: Otwarte na oścież drzwi do klatki schodowej

Fakt, lepiej nic nie mówić i pozwalać swoim pracownikom wypróżniać się w garażu. Gdybym dowiedział się, że któryś z moich pracowników dopuścił się czegoś takiego to albo wymusiłbym na nim posprzątanie, albo sam ze wstydu posprzątałbym po nim. Mnie się nie mieści w głowie jakim trzeba być matołem żeby załatwiać się w garażu. Rozumiem, że wiaderko jest gorszym rozwiązaniem, bo trzeba byłoby po sobie posprzątać ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zielonyzoliborz.pun.pl masaże Ciechocinek